علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

بايستي داراي دوشيشه نورتاب(رفلكتور) برنگ قرمزياشبرنگ درطرفين قسمت عقب خود باشند. نور تابهاي عقب يدكهاي مستقل

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

بايستي داراي دوشيشه نورتاب(رفلكتور) برنگ قرمزياشبرنگ درطرفين قسمت عقب خود باشند. نور تابهاي عقب يدكهاي مستقل ممكن است دردوطرف آن يادر دوطرف بارنصب شود. ارتفاع نور تابها بيشتر از يكمترونيم وكمتر از شصت سانتي متر نخواهد بود مگرآنكه بلندي خود وسيله نقليه ازكف زمين كمتر از شصت سانتي متر باشند.

قدرت ترمز دستي بايد بقدري باشد كه بتواند بتنهائي در سرعت قدم انساني (پنج كيلو متر در ساعت) بدون بار و مسافر در سطح اسفالته و مستقيم حداكثر پس از طي يك متر مسافت وسيله نقليه را كاملا از حركت باز دارد.

طرزساختمان اين ترمز بايد طوري باشد كه درصورت قطع ناگهاني وسيله اتصال يدك. ماده 56 ـ يدك ها وشبه يدك هائي كه ظرفيت آن هااز1400كيلوگرم زيادتر است بايستي داراي ترمزي باشند كه راننده بتواند بوسيله آن يدك را متوقف سازد.

ماده 54 ـ تمام اتومبيل ها و يدك كشها و تراكتورهاي باركش وانواع يدكها كه درجادههاي عمومي عبورمينمايند. لذا باید روغنی را انتخاب نمود که بتواند همانند اکسیژن که با یک عمل دم به تمام نقاط بدن میرسد، در هر لحظه از فعالیت موتور به این کار ادامه دهد.

مسئله ای که باید توجه کنید این است که هر مقدار توان بالاتری لازم داشته باشید باید موتور برق با توان بالاتر تهیه کنید که به طبع میزان صدای آن نسبت به موتور برق های کوچک تر، بالا خواهد بود، بنابراین قبل از خرید موتور برق فکر کنید که چه چیزی لازم دارید.

اگر به تازگی متوجه شده اید که خودروی شما صدای بیشتری نسبت به قبل تولید می کند و یا لرزش موتور را در هنگام رانندگی می توان حس نمود، باید به این موضوع توجه داشته باشید که ممکن است قسمتی از خودرو دچار مشکل شده باشد.

از ابتدا مدیران این بخش سعی در بهترین آینده نگری را داشتند و در زمینه بالا بردن توان موتور سیکلت ها و بالا بردن قابلیت های سواری و حرکتی آنها تلاش کردند، حالا دیگر نام HRC دیگر زمانی که به گوش می رسد بلافاصله گونه ای خاص از هوندا در ذهن شما نقش می بندد، HRC بخش بسیار فعال کمپانی است و در مسابقات جی پی نیز کارهای بسیاری را جهت هرچه بهتر نتیجه گرفتن تیم انجام می دهد، بخش مطالعاتش نیز شبانه در تلاش این هستند تا اینکه برترین تکنولوژی ها را وارد کمپانی کنند.

بهر نوع وسيله نقليه موتوري كه توسط شهرباني اعلام خواهد شد بايد تا خو گراف (ثبت كننده سرعت) نصب شود. ماده 59 ـ كليه وسائل نقليه موتوري بايد مجهز به بوق يا وسيله اخبار صوتي ديگري باشند كه توليد صداي غير عادي و ناهنجار ننمايد و صداي از فاصله هفتاد متري شنيده شود.

ماده 60 ـ هر وسيله نقليه موتوري بايستي مجهز به لوله اگزوز باشد كه مانع خروج صداهاي ناهنجار گردد. مسدود شدن منافذ آن ،که باعث می شود دود ناشی از احتراق موتور نتواند از اگزوز خارج شود و هوای مناسب به موتور به خوبی انتقال پیدا نمیکند.

محل اتصال منیفولد دود و لوله های سیستم اگزوز قرار داد و وظیفه آن اتصال این دو قسمت به یکدیگر است.

آخرین مطالب