اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

هنگامی که این جریان به دلیل وجود انسداد در مبدل به خوبی صورت نگیرد متوجه کاهش توان پیشرانه به خصوص در زمان شت

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

هنگامی که این جریان به دلیل وجود انسداد در مبدل به خوبی صورت نگیرد متوجه کاهش توان پیشرانه به خصوص در زمان شتاب گیری، حرکت در سربالایی یا حمل بار سنگین خواهید شد. بهترین راهکار تعویض این مبدل می باشد.

در این حالت استفاده از فن پشت بامی میتوانند بخش چشمگیری از گرمای هوا را از ساختمان خارج کند. اما اینکه مستهلک شدن چه قطعاتی از خودرو باعث این کاهش شتاب شده اند، بحثی است که در ادامه به صورت یک به یک به آن خواهیم پرداخت.

اگر از خودرو شما دود آبی رنگی خارج شود به چه معناست ؟ این قطعه باعث می شود تا گازهای سمی خروجی از موتور به گازهایی بی خطر تبدیل شوند و محیط زیست را آلوده نکنند.

تا به امروز ۴ نسل از رنو مگان معرفی شده که نسل دوم آن از سال ۲۰۰۶ به صورت وارداتی و از سال ۱۳۸۷ به صورت مونتاژی وارد بازار ایران شد. رنو مگان یک خودرو سدان فرانسوی است که نخستین بار در سال ۱۹۹۵ و به عنوان جایگزین خودرو رنو ۱۹ معرفی شد.

یکی از دلایلی که می تواند در هنگام رانندگی تجربه خوبی را به راننده القا کند، شتاب بالای خودرو است.

در نقطه مقابل، هنگامی که شتاب خودرو کاهش بیابد، تجربه رانندگی می تواند برای راننده بسیار زجرآور و خسته کننده شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا دلایل احتمالی کاهش شتاب خودرو را بررسی کرده و راه های رفع این مشکلات را برای بازگشت خودرو به شتاب اولیه بازگو کنیم.

انواع هدرز را میتوان در سه نوع کرومی، فولادی و سرامیکی دستهبندی کرد؛ طراحی یک هدرز 206 تیپ 5 باید با توجه به موضوعاتی چون افزایش توان هدرز، توجه به میزان آلایندگی موجود و میزان تاثیری که بر مصرف سوخت میگذارد، طراحی شود.

همانطور که گفته شد، نصب این قطعه یک امر آسان تلقی میشود، اما باید گفت طراحی که برای ساخت قطعه هدرز حرفهای مورد استفاده قرار میگیرد، ساده نیست؛ در طراحی این قطعه میتوان به صیقلی بودن آن اشاره کرد، همچنین باید گفت در ساخت و طراحی هدرز 206 تیپ 5 از فلزهایی چون فولاد، آلیاژهای گوناگون و استیل استفاده میشود، بهرهگیری از این قطعه سبب میشود که گازهای سوخته شده از احتراق، با فشار و در مدتزمان کمی از موتور خارج شود.

شرکت تولیدی و صنعتی پارس اگزوز در کنارساپکو، ساخت داخلی قطعات ۴۰۵ را شروع کرد. یکی از مهمترین فاکتورها در هنگام خرید خودرو، شتاب اولیه خودرو می باشد که نشان دهنده تیزی و چالاکی خودرو است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن