علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

مهندسی صدای خودرو دنیای پیچیده و پیشرفته ای دارد که پیشتر در مطلب مفصلی به آن پرداختیم. چرا که در آخرین مدل ه

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

مهندسی صدای خودرو دنیای پیچیده و پیشرفته ای دارد که پیشتر در مطلب مفصلی به آن پرداختیم. چرا که در آخرین مدل های موستانگ، دیگر خبری از موتور سنگین و حجیم آن نیست و پتانسیل چندانی برای مانور مهندسان در قسمت موتور نیست.

در هر حال، مدل مجهز LT، نشانگرهای چهارگانه زیبایی روی کنسول میانی دارد از این طریق یکنواختی را در فضای داخلی کامارو از بین می برد.

عوامل زیادی را طراح خودرو در نظر گرفته تا آنچه ما به عنوان غرش نهایی این محصول آمریکایی می شنویم، برایمان تاثیر گذار باشد.

قدرت و نشاط و سرزندگی موتور سوپر شارژ V6 این خودرو تمام چیزی است که انسان نیاز دارد تا به قول امروزی ها با آن ترکانده و به اوج لذت برسد. غرش این خودرو و تیونینگهای جذاب و خاص آن توانسته این ماد را بسیار متمایز دیگر مادها بسازد.

بعد از این یکی، دخترها خندیدند و یکیشان به انگلیسی چیزی دربارهی تهران گفت. ماشين من پرايد مدل 87 زیمنس هستش وقتي ماشين خنك هست خوب روشن ميشه اما بعد از يك ربع بيست دقيقه كه موتور گرم شد اگر ماشين رو خاموش كنم و بلافاصله استارت بزنم روشن ميشه اما اگربعد از 5دقيقه بخوام روشن كنم ديگه روشن نميشه تا نيم ساعت بعد.استارت هم خوب مي خوره اما روشن نميشه بعد بوي بنزين شديدي هم ميادمثل وقتي كه ماشين خفه كرده باشه بايد نيم ساعت صبر كنم تا بعد از گذشت اين زمان ماشين روشن شه (مثل اينكه يك قطعه اي بايد خنك بشه تا كار كنه).

به این ترتیب، همه شواهد و قرائن نشان میدهند، هوراکان بهترین محصول از کمپانی لامبورگینی است که تاکنون تولید شده است.

به این معنی که روغن درون سازه بدنه و شاسی آن می چرخد تا به این شکل بتواند گرمای خود را به هوای آزاد پس داده و به خنک شدن پیشرانه نیز کمک کند. مسئله ای که طراحان نیز آن را پذیرفته اند و برنامه های جالبی برای مدل های آتی دارند.

شاید کمتر پیش آمده باشد که با دقت بیشتری به جایگاه مهم و تاثیرگذار آن توجه کرده باشید، اما باید بدانید که در هر رکن تکنولوژی، مانند گوشی همراه که هر روز با آن سر و کار دارید، به جزئیات بسیاری، کاملا هدفمند و برنامه ریزی شده، فقط در قالب یک صدای ناچیز پرداخته شده است.

در اواخر تابستان امسال از مدل ۲۰۱۹ آن رونمایی می شود که با موتور ۲.۳ لیتری توربوشارژ اکوبوست، هم کوپه ای قدرتمند است، هم پر سر و صدا، درست مانند مدل های سال های دور و دراز گذشته: تنها با یک کلیک بر روی کنسول میانی، مسیر فرعی اگزوز باز خواهد شد، و آنوقت موستانگ وحشی همه جا را خواهد لرزاند.

کسر آوردن پمپ بنزینهای برقی ممکن است در حین و یا شروع حرکت باشد که یک راه فهمیدن آن گوش دادن به صدای کارکرد پمپ است.

آخرین مطالب