علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

این صدا زوزه ای است که حین کم گاز دادن به ازای دور موتور خاص یا مقدار مشخصی بازشدگی دریچه گاز به وجود می آید.

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

این صدا زوزه ای است که حین کم گاز دادن به ازای دور موتور خاص یا مقدار مشخصی بازشدگی دریچه گاز به وجود می آید. از دیگر مشخصه هایی که حتما باید در طراحی یک هدرز درنظر گرفته شود، تاثیر در مصرف بهینه سوخت و همچنین سرعت ورود و خروج گاز در لوله هاست.

در صورتی که از محصول خود را از یک برند معتبر تهیه کرده باشید، نصب منبع اسپرتی هیچ ضرری نداشته و حتی باعث بهبود بازده ماشینتان خواهد شد. ۷- یک کارت مخصوص ایجاد صدا را از شکاف گیره عبور دهید سپس پین نگهدارنده را مطابق شکل درون سوراخ روی گیرهقرار دادهفشار دهید تا کارت در جای خود ثابت شود.

نوک میله مخصوص را همراه با گوشی آن روی قطعات مختلف بگذارید، به این ترتیب صداهای غیر عادی را آسان تر می توان آشکار سازی کرد. نوک میله یا گوشی را جابه جا کنید تا بفهمید صدا در کجا بلندتر است، با این وسیله به آسانی می توانید منبع ایجاد صدا یا علت آن را دریابید.

علت این صدا معمولاً خلاصی اضافی سوپاپ یا خرابی تایپیپ روغنی یا اتوماتیک است. صدای سوپاپ و تایپیت : صدا تلق تلق منظمی است که در دوره های پایین موتور شنیده می شود و ممکن است در دوره های بالاتر به گوش نرسد.

این مجموعه همگام با افزایش قدرت پیشرانه به دیسک های بزرگتر با چهار پیستون مجهز شده که در جلو از قطر 13.6 اینچ و در عقب از قطر اینچ 13.4 بهره مند است و با همکاری سیستم های کمکی ABS، BAS، EBS و همچنین TCS و با مدیریت سیستم الکترونیکی کنترل پایداری، قدرت توقف گیری خودرو را به میزان بسیار زیادی افزایش داده است.

آن ها به نظر می رسد ساختن صدا خفه کن مناسب چندان آسان نیست ، به طوری که سر و صدای کمی وجود دارد و قدرت هدر نمی رود.

همان طور که در قسمت های بالاتر گفته شد این خودرو دارای پلاک ملی می باشد که این خود کمی نمای فوق العاده کلاسیک این خودرو را خراب کرده است، درب موتور این خودرو توسط 2 بست عمودی و پلاستیکی چفت شده اند که پس از باز کردن آن ها درب موتور بسیار سبک وزن این خودرو بالا می آید و شاهد پیشرانه بسیار جالب این خودرو هستیم.

صدای غالباً با لرزش و بد کار کردن همراه است، منظور از لرزش، تکان های با فرکانس بالاست که غالباً فقط در سرعت های خاص حس یا شنیده می شود، لرزشی که در سرعت کمتر از ۸۰ کیلومتر در ساعت رخ دهد، لرزش سرعت پایین نام دارد.

این صدا معمولاً در سرعت های بین ۴۰ تا ۸۰ کیلومتر در ساعت شنیده می شود. در بخشهاي ورودي و خروجي موتور از واشرهايي استفاده ميشود تا اتصال آهن به آهن در اين قسمتها به خوبي آببندي شود.

بعضی از صداها در موتور زیاد مهم نیستند ولی بعضی صداها نشانه مشکلات جدی اند که باید فوری به آنها توجه کرد تا موتور به طور جدی صدمه نبیند. گاهی با گوش دادن به صدای موتور می توان فهمید که چه عیبی پیدا کرده است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن