بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

خودرویی که پرفروشترین و یکی از موفقترین خودروهای لامبورگینی بوده و رکورددار فروش این کارخانه است. با این مشخص

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

خودرویی که پرفروشترین و یکی از موفقترین خودروهای لامبورگینی بوده و رکورددار فروش این کارخانه است. با این مشخصات هوراکان 1550کیلوگرمی قادر است در زمان 3.2 ثانیه سرعت خود را به صد کیلومتر برساند و در زمان تنها 9.9 ثانیه سرعت خود را به مرز 200 کیلومتر در ساعت میرساند که در مقایسه با پدرش، یعنی گالاردو 0.2 ثانیه سریعتر است، دلیل این سریعتر بودنش هم وجود گیربکس دو کلاچه است که جایگزین گیربکس شش سرعتهی نیمه اتوماتیک گالاردو شده است؛ همچنین در هوراکان تعویض دندهها در کسری از ثانیه انجام میشود.

اگزوز های دو گانه سبب کاهش سوخت مصرفی پیشرانه نیز میشوند. جهت نصب محصول کافیست آن را توسط خار به اگزوز نصب کرده و سپس از زیرچرخ زاپاس صندوق عقب که سوراخی جهت خارج کردن آب میباشد از صندوق میباشد یا از پشت سپر سیم را به داخل صندوق هدایت کرده و سپس دو سر سیم را به دو سیم چراغ شب عقب متصل کنید تا هنگامی که چراغ شب را روشن میکنید لیزر نیز روشن شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت انتقال دود و گازهای ناشی از احتراق باید همراه با کاهش صدای این گازها که ناشی از حرکت سوپاپ ها در موتور و انفجارهایی است که در محفظه احتراق صورت می گیرد باشد که این کاهش صدا با طراحی خاص اگزوز و نصب قسمت هایی از اگزوز مانند منبع اگزوز صورت می گیرد.

این سؤالات بخشی از دلایل مهمی است که برای پاسخگویی به آنها قصد داریم در این مقاله از مجله همراه مکانیک با نگاهی عمیقتر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت؛ لطفا در ادامه با ما همراه باشید. حال اگر حالت corsa را انتخاب کنید کیفیت رانندگی بسیار تهاجمیتر شده و دور موتور تا 8500 بالا میرود، در نتیجه میتوانید از سمفونی زیبای تولید شده توسط لامبورگینی هوراکان لذت ببرید.

بایگانیهای کیلومتر بدون دور موتور کیفیت بالا خارجی - اگزوز قهرمانی و … نکتهی جالب دربارهی موتور هوراکان غیرفعالسازی 5پنج سیلندر از 10 سیلندر این خودرو زمانی است که به قدرت تمام موتور نیازی نیست و این امر موجب کاهش مصرف سوخت و استهلاک این خودرو میشود؛ هرچند نباید انتظار کممصرف بودن تویوتا پریوس را از هوراکان داشته باشید، ولی این نوآوری برای اولینبار در هوراکان اجرا شده است و بسیار بهتر از زمانی است که هر 10 سیلندر در حال کار کردن باشد.

باتری لیتیوم از نوع بی نیاز به تعمیر (FM) در مدل V موجب ظرفیت بیشتر و عملکرد خوب در دماهای بالا می شود. لامبورگینی هوراکان در واقع مدل جایگرین لامبورگینی گالاردو است. حال با ارائهی مدل جدید، یعنی هوراکان لامبورگینی حساب ویژهای روی این مدل باز کرده است؛ بهگونهای که انتظار دارد هوراکان رکورد فروش و محبوبیت گالاردو را بشکند و موفقیتی بیش از آنچه گالاردو کسب کرده به دست آورد.

او تنها ریسری است که موفق به کسب چنین رکوردی شده است. لامبورگینی هوراکان با برچسب قیمتی معادل 428000 دلار رقیبی برای فراری 458 ایتالیا و مک لارن 650 S و پورشه 911 توربو S است که باتوجه به ویژگیهای فنی، توان دینامیکی و سبک طراحی لامبورگینی یک حریف سرسخت به حساب میآید.

همانطور که می دانید، تمامی قطعات خودرو دارای یک عمر مفید هستند و پس از اتمام این دوره، عملکرد اولیه خود را از دست داده و در نتیجه بر کارایی خودرو تاثیر می گذارند.

در هدايت خودرو مشکلی وجود ندارد. این قدرت از طریق یک گیربکس اتوماتیک هفت سرعتهی دارای سیستم کلاچ دوبل با قابلیت تعویض دنده از طریق شیفترهای پشت فرمان بهصورت AWD به محور عقب و جلوی خودرو منتقل میشود. نشت از یک وسیله واکیوم.

نام لامبورگینی هوراکان مانند سایر مدلهای لامبورگینی یک نام اسپانیایی است که از یک گاو وحشی در مسابقات گاوبازی اسپانیا برگرفته شده است که این گاو به خصلت مبارزه طلبی و وحشی بودنش معروف بوده است. در زبانی دیگر هوراکان نام خدای باد و آتش و توفان است.

آخرین مطالب