انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

همین مسئله سبب اختلال در عملکرد موتور شده و موجب می شود که کارایی آن تا حد زیادی کاهش یابد. برخی از افراد به

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

همین مسئله سبب اختلال در عملکرد موتور شده و موجب می شود که کارایی آن تا حد زیادی کاهش یابد. برخی از افراد به طور کاملا خودسرانه و بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه کاتالیست را از خودرو جدا می­ کنند که این کار مشکلات بسیاری را برای خودرو ایجاد خواهد کرد و بسیاری از کارشناسان تاکید بر آن دارند، که از حذف کاتالیزور خودداری کنید ، این کار موتور خودرو را تحت فشار قرار داده و مشکلاتی برای خودرو شما ایجاد می ­کند .

کارگاه مهندسی محصول (نمونه سازی): فعالیت اصلی این کارگاه ساخت نمونه های اگزوز ماشین های مختلف می باشد که کارخانه قصد تولید انبوه آن را نیز دارد در اینجا جیک و فیکسچرهایی که قطعه روی آن مونتاژ می شود نیز ساخته می شود، این جیگ ها از روی نمونه و مدل تایید شده مشتری ساخته می شوند هم اکنون در کارگاه مهندسی پروژه های اگزوز پاژن، مزدای 323، اگزوز کاتالیستی پراید، زانتیا، پاترول، نیسان رونیز، EF7، لیفتراک و هواپیمای ملخی در دست بررسی و ساخت می باشد.

منبع اگزوز های ریموت دار در دو مدل تک لول و دولول ساخته می شوند و برای حجم موتورهای مختلف باید منبع مناسب را انتخاب کرد. با استفاده از کلید 2 می توان خروجی اطلاعات لوله را برای مختصات X,Y,Z نقشه و یا سیستم لوله اندازه گیری شده انتخاب کرد برای لوله نمونه پارمترهای ارتباطی باید قبل از این انتخاب وارد شده باشند.

گازهای ورودی کاتالیزور، شامل مونوکسید کربن و هیدروکربن ها است و خروجی آن بخار و آب و دی اکسید کربن می باشد، بنابراین نقش کاتالیزور بی ام دبلیو یا کاتالیزور بنز و یا کاتالیزورهای دیگر خودروها، بسیار پر رنگ است و نگهداری از آن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، زیرا اگر مشکلی برای کاتالیزور خودرو پیش بیاید، موجب می گردد که گازهای سمی وارد هوای محیط شوند و آلودگی ایجاد کنند.

یکی از مزایای کاتالیست برای خودرو کنترل هوای وارد شده به خودرو می باشد که با خروج کاتالیزور ، هوای ورودی از کنترل خارج می ­شود . در این نوع دکمهای کنار فرمان خودرو نصب میگردد تا به این طریق رانندگان بتوانند میزان هوایی که از اگزوز اتومبیل خارج میشود را کنترل کنند.

به همین دلیل، در این مطلب شما را با انواع دود اگزوز که از خودرو خارج میشوند و معنایی که منتقل میکنند آشنا میکنیم. یکی از نشانه های خرابی این قطعه، استشمام بویی شبیه تخم مرغ فاسد است که از طریق اگزوز خودرو خارج می شود.

یکی از روش­های بازیافت کاتالیست خودرو که بسیار رواج دارد را معرفی می ­کنیم ، این روش قالکاری می ­باشد . کاتالیست بی ام و نام دیگر کاتالیزور bmw است که وظیفه تصفیه گازهای آلاینده خروجی از موتور خودرو را بر عهده دارد.

زیرا این مبدل بر سر راه صداهای خروجی از موتور قرار دارد و به نوعی مسدود کننده صداهای موتور نیز محسوب می شود که برداشتن آن موجب خروج صداهای ناهنجار و اضافی از داخل موتور می شود . افزایش آلایندگی خودرو تا حدود 30 برابر ، افزایش مصرف سوخت خودرو و افزایش صدای موتور از معایب حذف می باشد .

برداشتن مبدل کاتالیستی همچنین می تواند سبب ایجاد سر و صدای اضافی از داخل موتور شود . حذف کاتالیزور در میان برخی از افراد به دلیل باورهای اشتباه است که تصور می­ کنند با از میان برداشتن کاتالیست ، خودرو شتاب زیادی خواهد گرفت و این موضوع بیش­تر در میان جوانان شایع است .

هر موتورسوار احترامی برای خود وقت و تلاش زیادی را صرف بهبود دستگاه خود می کند. به طوری که نمودار قیمتهای خودروهای کارکردهی خارجی افزایش چند برابری آنها را طی دو سال نشان میدهد.

آخرین مطالب