4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

هنگامیکه مایعی زیر اتومبیل خود مشاهده میکنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دقیقا بررسی کنید آن ما

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

هنگامیکه مایعی زیر اتومبیل خود مشاهده میکنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دقیقا بررسی کنید آن مایع چیست؟

یک نکته ای که رانندگان باید به آن واقف باشند آن است که در زمانی که متوجه سوختن «واشر»سرسیلندر خود شدند دیگر به مسیر خود ادامه ندهند و برای رساندن خودروی خود به تعمیرگاه از یدک کش استفاده نمایند .

زمانی که استارت خودرو زده میشود واترپمپ شروع به فعالیت میکند و باعث گردش آب میشود. به دلیل این که نمک های پلاتین، پالادیوم و رودیوم و محلول حاوی نمک های این فلزات سمی می باشند، پروسه بازیافت آنها بسیار خطرناک است و برای بازیافت آنها، نیاز به دانش و تجربه زیادی است.

مزایای اگزاست فن را می توان در موارد زیر بیان کرد: اگزاست فن های برای تهویه فضای گاراژها و گارگاه ها گزینه مناسبی هستند.

واشر بین بدنه ی موتور و سر سیلندر با ترکیب مواد نسوز و لایه ی مسی مقوای مقاوم در مقابل حرارت و لایه ی فولادی تشکیل شده است که ضمن یکپارچه کردن سر سیلندر به بدنه ی موتور اجازه می دهد تا گردش روغن و آب بدون امکان مخلوط شدن صورت گیرد و نیز فضای سربسته ی اتاقک احتراق را آب بندی نماید.

12.هر روز یا هر هفته مقداری اب کم میکنه ( در صورتی که سیستم خنک کننده دچار نشتی نباشه ) در یک هفته اصلا نباید مقداری اب از رادیاتر شما کم شود. حتی در این مطلب به شما میگوییم که چه کنید تا دچار این مشکل نشوید.

مشکل اینجاست که با وجود تعداد زیادی خودرو و وسائل نقلیه در خیابان ها، حتی مقادیر جزئی نیترو اکسید هم اثر مخرب دارد.

بهتر است آب رادیاتور را به صورت مداوم چک کنید و اگر با کم شدن این مایع مواجه شدید احتمالا سوختن واشر سر سیلندر وجود دارد.

نهایتاً، اگر خودروی شما دنده دستی است از دنده معکوس برای کاهش سرعت خودرو خودداری نمایید. سر اگزوز اسپرت هشت پر سوتی صدا دار با قطر دهانه ورودی 6 سانتیمتر مناسب برای اکثر خودرو های داخلی. این نوع از منبع های اسپرت رنجرووری ، اکثرا دارای صدای زیبا و حرفه ای می باشند که با صدای منبع فابریک خودرو تفاوت دارند و شما براحتی می توانید از صدای چنین منبع هایی، مشتاقان خودروهای اسپرت را تشخیص دهید.

اینجا نگاهی می اندازیم به چگونگی عملکرد منبع اگزوز و انواع آن. و به این لحاظ به کارگیری آن روز به روز رو به افزایش می باشد.

آخرین مطالب