چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

در ادامه این مطلب از کیان باتری به بررسی اجزای تشکیل دهنده این قطعه و عملکرد آن خواهیم پرداخت. مناسببودن ظرفی

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

در ادامه این مطلب از کیان باتری به بررسی اجزای تشکیل دهنده این قطعه و عملکرد آن خواهیم پرداخت. مناسببودن ظرفیت و توان باتری با سیستم برقی خودرو، باعث کارکرد مطلوب سیستمهای خودرو خواهد شد.

جاگیری غیر استاندارد این سیستم در قسمت زیرین خودرو، چرا که حجم مدل اسپرت این سیستم از مدل معمولی بیشتر است و باید طراحی زیر ماشین جوابگوی نوع اسپرت باشد.

در نظر داشته باشید فرقی نمی کند که تصمیم بر اسپرت شدن اگزوز پراید دارید یا اگزوز سایر خودروها، مهم این است که باید این تغییر توسط افراد متخصص و بر اساس شرایط سیستم موتور خودرو انجام شود؛ در غیر این صورت به وسیله نقلیه خود آسیب می رسانید.

بالا بردن هزینه تعمیر و نگهداری سیستم خروجی دود خودرو، چرا که مدل های اسپرت این سیستم معمولاً تعویض می شوند نه تعمیر.

لوله اگزوز : انتقال مناسب دود به قسمت پشتی خودرو، مهم ترین وظیفه این قسمت است. قطعات خودرو هم عاملی مهم در ایجاد سر و صدا است.

بیش­تر ما با وظیفه ­ی کاتالیست خودرو که محل قرارگیری آن در لوله ی اگزوز می ­باشد ، آشنا می­ باشیم و می­ دانیم که کاتالیست برای آلودگی و دود­ هایی که از خودرو خارج می ­شوند ، به کار گرفته می­ شود ، در واقع وظیفه­ ی این قطعه بسیار مهم می ­باشد چرا که مانعی برای آلودگی محیط است و تمام آلودگی ­ها و مواد مضر را جذب خود می­ کند .

با هر بار استارت زدن خودرو و فعل و انفعالات شیمیایی که درون سیستم خروجی دود صورت می گیرد، قطره های آب داخل آن به وجود می آید. با رانندگی طولانی مدت و داغ شدن اگزوز، این قطره های آب بخار می شوند؛ اما اگر زمان رانندگی شما کوتاه باشد، قبل از داغ شدن سیستم خروج دود، خودرو را خاموش می کنید.

انباره اگزوز خودرو بخشی از اگزوز است که وظیفه ی آن کاهش سرعت گاز های خروجی بوده تا از این طریق صدای خروج گاز را تا حد زیادی کاهش دهد. از این رو تعویض به موقع فیلتر بنزین میتواند نقش به سزایی در بالا بردن عمر پیشرانه موتور سیکلت و قطعات مختلف آن داشته باشد.

اگر موتور دوباره ریپ زد یا دچار لرزش شد، باید دلکو را باز هم کمی بچرخانیم. بالا بردن وزن خودرو بدون توجه به اینکه خودرو شرایط تحمل بار را دارد یا خیر.

شرکت پژو فرانسه در ابتدا به تولید دوچرخه پرداخته و با علاقهمندی بنیانگذار این شرکت به صنعت خودروسازی به سوی تولید خودرو حرکت کرد. پوشش آلومینایز را میتوان از طریق روش های مختلفی تولید کرد. اگزاست فن. در انواع کارخانه ها، معادن، و کارگاه ها با نصب اگزاست فن های کوچک و بزرگ هوای آلوده و یا گرما را از محیط خارج می کنند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن