ماشین فیلتر اگزوز

توجه داشته باشید از ترکیب چند روغن با یکدیگر و مصرف هم زمان آنها درموتور جداً خودداری نمایید. توجه داشته باشی

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

توجه داشته باشید از ترکیب چند روغن با یکدیگر و مصرف هم زمان آنها درموتور جداً خودداری نمایید. توجه داشته باشید از ترکیب چند روغن با یکدیگر و مصرف هم زمان آنها در موتور جداً خودداری نمایید.

روغن موتور SG 20W50 ویژه مصرف درخودروهای پژو آردی، روآ، پیکان و تمامی خودروهای توصیه شده در این گروه خودرویی است. حرف اول، معرف نوع موتور محل مصرف (حرف C برای خودروهای دیزلی و حرف S برای خودروهای بنزینی) و حرف دوم، نشاندهنده سطح کیفیت روغن خواهد بود.

گیربکس (جعبه دنده) توان ایجاد شده تـوسط موتـور را به چرخها منتقل میکند.گیربکسهای مورد استفاده در خودروها در دو نوع دستی و اتوماتیک هستند.

معتبرترین روایت از جعفر شهری در کتاب تاریخ تهران مطرح شده به این شرح که اولین بار مظفرالدین شاه در بازگشت از سفر اروپا دو اتومبیل با رانندههایشان را همراه خود به ایران آورد. در اینصورت فرمانپذیری خودرو با مشکل مواجه خواهد شد.

توان خروجی این پیشرانه برابر با ۲۵ اسب بخار در ۹۰۰۰ دور در دقیقه بوده و بیشینه گشتاور حاصل از آن نیز به رقم ۲۱.۵ نیوتن متر در ۷۵۰۰ دور در دقیقه میرسد.

اما در ام50آی همه چیز متفاوت و به مراتب جذاب تر است. اما اجازه دهید به موارد مهم تر بپردازیم.

اما روغن موتور پارانوکس به دلیل استفاده از فناوری سبز A9 ، با محیط زیست سازگار است. روغن هیدرولیک فرمان باید همواره به مقدار معینی درون مخزن پمپ هیدرولیک موجود باشد تا عملکرد پمپ کامل و بینقص باشد. روغن هیدورلیک فرمان وظیفه انتقال قدرت از پمپ هیدرولیک را به قسمت مکانیکی فرمان برعهده دارد.

سطح روغن نباید از حدود و علایم MAX و MIN مندرج بر روی مخزن، بیشتر و کمتر باشد. سطوح کارایی بالاتر، نشان از میزان افزودنیهای بیشتر در روغن بوده و در تست آزمایشگاهی و عملکردی، شرایط حادتری را تحمل میکنند.

این گاز که با نام «گاز خندهآور» نیز شناخته میشود، همان گازی است که برای افزایش سرعت خودرو موسوم به «نیترو» از آن استفاده میکنند و ۳۰۰ بار قویتر از دی اکسید کربن در گرمایش زمین تاثیر دارد. بدون واکنشهای اکسید و احیا (ردوکس) برای فیلتر کردن و تبدیل اکسیدهای نیتروژن، مونو اکسیدهای کربن و هیدروکربنها، کیفیت هوای شهرهای بزرگ به شدت پایین میآید که برای انسان بسیار خطرناک است.

حضور باتری در یک دستگاه ژنراتور سبب می شود که برای استارت ژنراتور همیشه آماده باشد و برق استارت تامین میشود. بازدید سطح روغن باید در شرایط سرد بودن روغن صورت پذیرد.