ماشین فیلتر اگزوز

اگر دود اگزوز قابل مشاهده باشد، احتمالا شما دارای مشکلی در خودروی خود هستید که برای تعمیر آن به یک مکانیک مجر

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اگر دود اگزوز قابل مشاهده باشد، احتمالا شما دارای مشکلی در خودروی خود هستید که برای تعمیر آن به یک مکانیک مجرب نیاز دارید.

دستگاه اسیاب و بازیافت سیم مس .دستگاههای ایتالیایی جای کمی برای سنگ زدن تیغه آسیاب طراحی کرده اند که این اندازه حدود 5 میلیمتر است ولی درآسیاب ساخته شده توسط این واحد در تیغه های متحرک حدود .مبدل کاتالیزوری، سنگ زنی بازیابیدستگاه کلسیت پوشش داده شدهتولید کنندگان سنگ شکن .

همانطور که میدانید بنزین در ایران کمی کم کیفیت است و این موجب افت شتاب خودرو میشود ، زمانی که بنزین اکتان کمی داشته باشد به صورت کامل نمیسوزد و در نتیجه به صورت نیم سوز از اگزوز به صورت دود خارج میشود ، برای اینکه بتوانیم بهترین کیفیت را از بنزین بگیریم کافی است تا کمی اکتان بوستر اضافی کنیم به باک این ماده را میتوانید در عموم پمپ بنزین ها پیدا کنید همچنین اگر پیدا نکردید میتوانید از تینر 20000 نیز استفاده کنید.

روغن موتورهای موجود در ایران که به نام روغن موتور اصل داده میشود ساخت داخل بوده و به جهت سودجویی تولید میگردد در حالی که روغن موتور تصفیه شده است.

اما داستان روغن موتورهای خارجی این است که هیچ روغن موتور خارجی وارد ایران نمیشود و این به دلیل تحریم ها و…

میباشد همچنین هزینه وارد کردن روغن موتور به داخل کشور از طریق گمرک بسیار زیاد است و این هزینه برای فروشنده به صرفه نخواهد بود ، توجه داشته باشید به هیچ عنوان اعتمادی به حرف فروشندگانی که میگویند این روغن موتور آلمانی است یا این روغن موتور ساخت فلان کشور است نکنید.

همچنین، کارکرد موتور با دور پایین میتوان فشار روی آن و گرمای تولید شدهای که روی واشر سرسیلندر تأثیر میگذارد را کاهش میدهد، بنابراین پیشنهاد میکنیم از رانندگی با دور موتور خیلی بالا به مدت زیاد پرهیز کنید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم کیفیت روغن موتورها به مقدار بسیار کمی با هم تفاوت دارند و بهتر است از همان روغن موتورهای ایرانی همانند ایرانول که اسم و رسمی دارند استفاده کنید. پس از حرکت در اتوبانها کمی خودرو را به کوچهپسکوچههای تهران و مکانهای پر دستانداز بردیم تا تعلیق خودرو و صداهای اضافی کابین را بررسی کنیم.

از سوی دیگر، روغن جعبه دنده هم پس از هر ۳۰ هزار کیلومتر راه رفتن خودرو باید بررسی شود. حتی بر فرض محال اگر روغن موتور خارجی هم باشد حداقل 5 برابر قیمت روغن موتور ایرانی را باید داشته باشد و مطابق با آخرین تست انجام شده روغن موتور نمیتواند تاثیر مستقیم در شتاب خودرو داشته باشد ، مگر در شرایطی که روغن موتور کاملاً استفاده شده حداقل های کیفی را نداشته باشد.

اگر اگزوز خودرو دارای دو دهانه خروجی باشد، انتشار گازهای خروجی باید تقریبا غیر قابل مشاهده باشد. در غیر این صورت ایمنی خودرو به شدت کاهش پیدا میکند. از محفظه قرارگیری موتور به ندرت دود خارج می شود و در صورت بروز این اتفاق مشکل پیش آمده معمولا در مرحله بحرانی قرار دارد.

آخرین مطالب