عیب یابی مشکل ماشین / تشخیص ایراد خودرو از طریق رنگ دود اگزوز

از شرکت های چینی فعال در زمینه تولید خودرو ایران گروه خودرو سازی لیفان است که در حال حاضر سومین شرکت بزرگ صاد

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

از شرکت های چینی فعال در زمینه تولید خودرو ایران گروه خودرو سازی لیفان است که در حال حاضر سومین شرکت بزرگ صادر کننده خودرو در چین می باشدد این شرکت و در ایران با همکاری شرکت کرمان موتور اقدام به تولید تعدادی از خودروهای ساخت خود نموده است که از جمله آن ها می توان به لیفان ایکس 60، لیفان 620 و همچنین لیفان 520 اشاره کرد.

در حال حاضر فعالیت های گروه اگزوز سازی پیاصنعتدر زمینه تولید مجموعه اگزوز لیفان x60 ، مجموعه اگزوز لیفان 520 و همچنین اگزوز لیفان 620 می باشد. یدکی فوری فروشگاه اینترنتی قطعات ماشین ، با قیمت مناسب و ارسال به سراسر ایران با ۲۵ سال سابقه درخشان در زمینه لوازم یدکی ماشین میباشد.

کاتالیزور ماشین من خراب شد قیمت گرفتم تقریبا 2تومنی درمیاد دوتاش .دیگه رفتم کاتالیزورپژوپارس انداختن سره جلو وعقبی هم لوله اگزوزه یکسره کردم دیگه مشکلی نداشتم البته چراغ چکش نرفت وروشن موند.الان یکساله خوب بود استفاده کردم وچند روزی هست که وقتی شیشه ماشین پایین میدم بوی سوخت ناقص داخل کابین میادوبردم اگزوز سازی ببینم اگزوز نشت داره یا نه که نداشت والان نمیدونم مشکل از سنسور اکسیژن هست یا کاتالیزور .اگر کسی تجربه ای داره راهنمایی کنه ممنون میشم.

به طور کلی دو قطعه برای کاهش صدا استفاده می شود. جهت آببندی بهتر در اتصال میان منیفولد دود و لوله اگزوز از واشر گلویی اگزوز استفاده می شود. برای خرید و اطلاع از قیمت واشر بغل اگزوز پراید با شماره ۰۲۶۳۶۷۱۲۳۵۹ تماس حاصل نمایید.

این از نشت اگزوز به خارج از اتصال جلوگیری میکند و همچنین اطمینان حاصل میکندکه تمام گازهای خروجی از طریق مبدل کاتالیزوری جریان مییابند. وظیفه اگزوز خارج کردن دود و آلاینده های حاصل از واکنش شیمیایی به وجود آمده در سیلندر است.

در موتورها، دو منیفولد اگزوز وجود دارد و بنابراین به دو واشر منیفولد نیاز دارند. ولی خب این موضوع چه ارتباطی با اگزوز فن پشت بامی دارد؟ اگر اسم تیپ5 مدل 82 206 است، پس به تیپ 5 مدل 97 چه بگوییم ؟

گاز اگزوز، به خصوص مونوکسیدکربن، اگر وارد فضای داخلی خودرو شود، میتواند کشنده باشد. خودم احتمال میدم از سنسور اکسیژن باشه.ولی چرا فقط وقتی که پا رو از روی گاز برمیدارم تولید میشه.

این دستگاه عملکرد مشابهی همانند محفظه تشدیدکننده در منبع اگزوز دارد؛ ابعاد آن به گونهای محاسبه میشود که بسامد امواج را از طریق تشدیدکننده منعکس و به خنثی شدن بسامدهای صدایی مشخص در اگزوز کمک میکند.

واشرهای فلنجی و حلقهای سایر نقاط اتصال را در سیستم اگزوز، مانند بین لوله اگزوز و منیفولد اگزوز ، مهر و موم میکنند. انواع دیگر واشرهای اگزوز شامل واشرهای فلنجی و واشرهای حلقهای هستند که در نقاط مختلف اتصال در سیستم اگزوز قرار دارند.

علاوه بر این، برای افزایش طول عمر سیستم اگزوز ضروری است که از یک مکانیک قابل اعتماد کمک بگیربد. هنگامی اتفاق می افتد که گازوییل قبل از موعد مقرر در اتاقک احتراق سیلندرها مشتعل می شود و می تواند به طور بالقوه منتج به آسیب شدید پیستون شود.اگر صدای تیزی را هنگامی که تلاش می کنید تا خودروی خود را روشن کنید می آید موتور استارتر ممکن است نیاز داشته باشد تا تنظیم یا تعویض شود.