عیب یابی مشکل ماشین / تشخیص ایراد خودرو از طریق رنگ دود اگزوز

آگاهی نسبی از مباحث مربوط به مشکلات شایع در خودروها و برخورداری از توانایی تحلیل آنها، میتواند صرفهجویی در هز

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

آگاهی نسبی از مباحث مربوط به مشکلات شایع در خودروها و برخورداری از توانایی تحلیل آنها، میتواند صرفهجویی در هزینه و زمان شما و حتی جلوگیری از کلاهبرداریهای احتمالی شود.

همانطور گه گفته شد، کاتالیزور ها در خودرو های مختلف میتواند یک یا دو عدد باشند و بسته به مدل خودرو و کارخانه سازنده در بخش خاصی قرار میگیرند.

2- سازمان مهندسی پس از بررسی های لازم بر روی نقشه های فنی و یا نمونه ارسالی و تعیین جنس و مواد به کار رفته در اگزوز مورد درخواست نتیجه کار (BOM) که همان مشخصات ریز اگزوز می باشد را تهیه و جهت تعیین قیمت تمام شده آن را (BOM) تحویل سازمان مالی و حسابداری صنعتی می نمایند، سپس حسابداری صنعتی با توجه به محاسبات از قبیل: نسبت خرید مواد اولیه، کارمزد نیروی انسانی و غیره قیمت تمام شده محصول را به جهت تعیین سود مشخص و همچنین اعلام قیمت به مدیریت عامل و سازمان فروش و مشتری می نمایند بعد از تصمیم گیری نهایی قیمت فروش به مشتری اعلام و پیگیری عقد قرارداد توسط سازمان فروش انجام می دهد.

جهت تشابه در صدا ، ظاهر و کارایی سیتسم های اگزوز استاندارد QuickSilver همواره تولیدات استاندارد خود را تا حد امکان مشابه سیستم استاندارد ، با استفاده از موادی با ضخامت ، پایه ها و سیستم صداگیری داخلی مشابه طراحی و تولید می کند.

معمولا چنین صدایی مربوط به نشتی در سیستم خنک کننده موتور یا لوله وکیوم است. حتی لق زدن اگزوز هم می تواند موجب ایجاد چنین سر و صداهایی شود و اعصابتان را خورد کند.

شاید هم اتصالات توپی و بازویی (سگدست) چرخ ها و دیگر اتصالات موجود در محورها و شاسی دچار مشکل شده اند!

این نوآوری خیلی از والدین را از دغدغه سالم رسیدن کودکشان به مدرسه رهایی بخشیده است بدون اینکه مقادیر زیادی دود در شهر منتشر شود که البته اولین قربانیان آن هم کودکان هستند. اگر از سمت پیشرانه صدای جیغ به گوش می رسد احتمالا مشکل از تسمه دینام یا تسمه مارپیچ است چرا که جنس پلاستیکی آن به مرور کهنه شده و دوامش را از دست می دهد.

اگر صدای هیس هیس از قسمت موتور می شنوید، به بررسی آن ناحیه بپردازید. اگر هیچ کانال مایع خنک کننده یا شلنگ دیگری نزدیک آن وجود نداشته باشد، شما ممکن است به راحتی نشتی واشر سرسیلندر را ببینید، ولی اگر در اطراف کانالهای مایع خنک کننده دیگری وجود دارد، برای تشخیص نشتی مجبور خواهید بود رنگ UV به مایع خنک کننده اضافه کرده و اطراف آن را با نور UV بررسی و منبع نشتی را بیابید.

به دلیل قرار گرفتن اگزوز ماشین در قسمت زیرین خودرو، اولین مرحله برای پیدا کردن نشتی اگزوز، بالا آوردن ماشین به حدی باید باشد که بتوانید به راحتی با آن کار کنید. اکثر اوقات اولین علامت نشت روغن گیربکس در خودرو این است که گیربکس شروع به کند شدن میکند.

توده ای از مارهای درهم پیچیده در زیر کاپوت؛ ایده جالبیست، اما دنیای فانتزی تیم برتونی را فراموش کنید. آپدیت کردن ورژن ای سی یو شاید بتونه کمکتون بکنه. احتمالا فردی که چند دقیقه پیش دزدیده اید و در صندوق عقب حبس کردید در حال خفه شدن است!

آخرین مطالب