علت بوی بد اگزوز ماشین و بررسی دلایل ایجاد بو در اگزوز خودرو

دود سیاه به علت کثیف بودن فیلتر هوا و مکش کم هوا به سیلندر: چون در برابر ورود هوا به محفظه احتراق مقاومت وجود

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

دود سیاه به علت کثیف بودن فیلتر هوا و مکش کم هوا به سیلندر: چون در برابر ورود هوا به محفظه احتراق مقاومت وجود دارد و رفع این مساله با تعویض فیلتر هوا ممکن می باشد. كارگاه پشم شيشه: در كارگاه پشم شيشه ابتدا بسته هاي بزرگ پشم شيشه كه به صورت بسته بندي منظم وجود دارند بازگرديده و به وسيله تيغ موكت بري و اره تيز ب قطعات كوچكتر برش مي خورند و سپس به دور قسمتي از لوله هاي اگزوز پيچيده مي شوند، همچنين دور لوله هاي مشبك اسكلت داخل و لوله هاي مشبك داخل كپسولي منبع انتهايي پيكان پيچيده مي شوند كه در كاهش صدا و آلودگي نقش مهمي دارند، در اگزوز بعضي از ماشين ها پشم سنگ جايگزين پشم شيشه شده است.

باید محفظه سیلندر بدون هیچ گونه هوا اضافی یا سیالات مانند آب و روغن باشد تا احتراق به خوبی انجام شود و دود خروجی از اگزوز معمولی باشد.مشخصات،قیمت و خرید منیفولد اگزوز کوپا لوازم,بدین ترتیب، ترکیب سوخت و هوا (اکسیژن) در سیلندر ها صورت می گیرد.

در مورد رنگ دود اگزوز چه میدانید؟ اگزوز خودرو چه وظایفی دارد؟ مارک زنی: در این قسمت جداره های برش خورده توسط دستگاه پرس 50 تن مارک شرکت تولیدی (اگزوز خودرو خراسان KEM) زده می شود.

اگر چه کار اصلی اگزوزها در ماشین، جمع آوری و خارج کردن دودهای حاصل از واکنش های شیمیایی در سیلندر است، اما اگزوزها وظایف دیگری نیز دارند.بررسی ۲ علت خروج آب از اگزوز خودرو • ستاره,2019-12-16 ·

حسگر های اکسیژن زمانی فعال می شوند که منیفولد گاز های جمع آوری شده را به سایر قسمت های سیستم اگزوز منتقل کند. حجم زیاد بنزین و خرابی وایر: اما به شکلی دیگر زمانی که حجم زیاد بنزین وارد موتور شده و منیفولد هوا به درستی از تزریق هوا بر نیاید، بنزین به خاطربررسی ۲ علت خروج آب از اگزوز خودرو • ستاره,2019-12-16 ·

چون فیلتر بنزین ارزان است میتوانید هر بار که روغن موتور سیکلت خود را تعویض میکنید، فیلتر بنزین را نیز تعویض کنید. این تجهیزات به صورتی ساخته شده که صدا را به خود جذب کرده و طبق برآوردها میتواند تا حدود 10 دسیبل از صدای دستگاه را کاهش دهد که رقم چشمگیری است.

جمعبندی اگر میخواهید موتور اتومبیلتان برای مدتهای طولانی همچون ساعت به کار خود ادامه دهد، واجب است به نشانههای خرابی آن ازجمله تغییر رنگ دود خروجی از اگزوز توجه ویژه نشان دهید.

شاید این کار یک مقدار بیشتر زمان برده و هزینه بیشتری داشته باشد، اما به شما قول میدهید که تفاوت صدای بیرون کابین با داخل آن از زمین تا آسمان است. از آنجایی که بخش زیادی از صدای موتور برق به خاطر همین اگزوز است، وقتی آن را داخل آب قرار میدهید مقدار کمی از صدا تا حدود 3 دسیبل از کاهش مییابد اما برای این کار باید موتور برق را بالاتر از سطح آب بگذارید تا آب داخل موتور باز نگردد.

احتمالا این مشکل مرتبط با نشتی انژکتور سوخت و رگلاتور یا تنظیم کننده سوختی که راه آن بسته شده باشد، یا مسدود شدن خط بازگشت سوختاست.

سنسور اکسیژن هنگامی کار می کند که گازهای جمع آوری شده توسط منیفولد بنزین به مابقی سیستم اگزوز منتقل می شوند، در آن جا گازها از طریق مبدل کاتالیزر رها می شوند و قبل از خروج از نوک اگزوز در صدا خفه ­کن اگزوز گرفتار می شوند.

آخرین مطالب