دلایل اصلی پت پت اگزوز ماشین

در همین حال، مزدا ادعای جالبی کرده؛ نسل بعدی موتورهای گازسوز این شرکت، به پاکی بعضی از خودروهای الکتریکی خواه

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

در همین حال، مزدا ادعای جالبی کرده؛ نسل بعدی موتورهای گازسوز این شرکت، به پاکی بعضی از خودروهای الکتریکی خواهد بود!

Mitsuo Hitomi، مسئول بخش قوای محرکه مزدا در مراسمی در توکیو این ادعا را کرده که فناوری موتورهای گازسوز از ۲ جنبه بسیار جذاب است.

نخست این که آلایندگی موتور Skyactive-3 آنقدر کم شده که با بعضی خودروهای پاک برابری میکند. این که هر روز، شرکتهای بیشتری تمایل پیدا میکنند تا به ساخت خودروهای پاک روی بیاورند.

این وسیله نقلیه در سراسر جهان طرفداران خاص خود را دارد و علاوه بر مصرف سوخت کم و ارزان قیمت بودن در بعضی از مواقع بسیار کاربردی میباشد. با نصب این محصول بر روی خودرو خود می توانید در اگزوز آن ایجاد جرقه و شعله کنید.

۳- کاهش مصرف سوخت با نصب اگزوز دوگانه فشار کمتری بر موتور وارد خواهد شد زیرا موتور مجبور نیست نیروی زیادی را صرف خارج راندن دود از محفظه ی احتراق کند.

۲- کاهش صدای موتور با نصب اگزوز دوگانه صدای غرش موتور یا Booming Sound کاهش می یابد زیرا موتور نیروی کمتری را صرف خارج کردن گازهای خروجی از محفظه ی احتراق خواهد کرد همچنین نبض اگزوز که ناشی از خروج ترتیبی دود از سیلندرهای ۱- ۴ و ۲ - ۳ هست نیز از بین می رود که این خود موجب کاهش صدای اگزوز خواهد شد..

به هر ترتیب صداهای به ظاهر عجیب و به واقع دارای علل فنی خاص از اگزوز خودرو به گوش می رسد که شناخت دلایل هر یک می تواند به رفع این مشکلات کمک کند.

البته این کار به خودی خود منجر به ایجاد فشار منفی و کاهش قدرت موتور خودرو می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر راجب این محصول و دریافت قیمت یا خرید این کیت آتش زا به سایت فروشگاه اینترنتی لوازم اسپرت ماشین کینگ اسپرت مراجعه نمایید.

بجای آن که خودروسازها مجبور باشند تا به دنیای جدید خودروهای برقی پا بگذارند و برای گرفتن اطلاعات مجبور به همکاری با شرکتهای بزرگ شوند، میتوانند به سمت بهینه کردن موتورهای خود روی بیاوند.

بنابراین شاید دریچهی امید برای خودردوستان بنزینی هنوز باز باشد تا بتوانند هم صدای غرش موتور و اگزوز را بشنوند؛ هرچند که جذابیت خودروهای قدیمی آمریکایی با آن خامسوزی و صدای غرش موتورهای ۶ و ۸ سیلندر را نداشته باشند!

آخرین مطالب