اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

آهک زنده یا اکسید کلسیم ( CaO ) : آهک از مهمترین و اصلی ترین مواد مورد استفاده در ساخت سیمان است ، اکسید کلسی

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

آهک زنده یا اکسید کلسیم ( CaO ) : آهک از مهمترین و اصلی ترین مواد مورد استفاده در ساخت سیمان است ، اکسید کلسیم از پختن سنگ آهک یا کربنات کلسیم در حرارت حدود هزار درجه سانتی گراد به دست می آید.

در مدار هیدرولیک هوا وارد شده است. فیلترها اجازه نمیدهند ذرات گردوغبار و زنگزدگی به سیستم سوخت وارد شود. همچنین ، انژکتورهای داخل موتور می توانند سفتی خود را از دست داده و سوخت را به محفظه احتراق سرریز کنند.

در این متن سعی شده تا شما را با انواع بوهایی که در ماشین به مشام میرسد و همچنین دلیل بروز و جلوگیری از به وجود آمدن آنها آشنا کنیم تا در نگهداری وسیله نقلیه خود بهترین عملکرد را داشته باشید.

برخی افراد معتقدند، همین که در فاصلههای زمانی مرتب به تعمیرگاه رفته و ماشین از لحاظ فنی بررسی شود یا برچسب معاینه فنی را سر وقت تهیه کنند؛ نگهداری کاملی از وسیله نقلیه خود داشتهاند و نیازی به دانش خاصی در خصوص سیستم موتور برای آنها وجود ندارد.

اما توجه داشته باشید در مواجه با مشکلاتی چون روشن شدن چراغ چک و یا این مشکل، چنانچه نتوانستید آن را برطرف کنید، باید به نزدیکترین تعمیرگاه مراجعه کرده تا از بروز هزینههای سنگین جلوگیری کنید.

بخش زیادی از خرابی اگزوز ماشین را پارگی، شکستگی و سوراخ شدگی آن تشکیل می دهد. بنابراین اگر نتوانند کار خود را بهدرستی انجام دهند، باعث خرابی پمپ سوخت و انژکتورهای سوخت میشوند که ریپ زدن ماشین را بعد از استارت در پی خواهد داشت.

در این نوشته سعی کردیم شما را با عمده دلایل ریپ زدن خودرو آشنا کنیم که با شناخت آنها، بتوانید سریعا مشکل را برطرف کنید.

توصیه ما به شما، دانستن مواردی در عیب یابی خودرو با بو کردن است؛ تا در صورت بروز هر نوع مشکل احتمالی، متوجه آن شده و ماشین خود را در برابر خطرات احتمالی ایمن کنید.

این موضوع را بسیار جدی بگیرید؛ زیرا هر چقدر که میزان این نوع نشتی بیشتر باشد، احتمال آسیبرسیدن به قطعات موتور در اثر افزایش دما بالاتر میرود و هزینههای بالایی را برای راننده فراهم خواهد کرد.

در صورتی که روغن خودرو به سیستم اگزوز نشت کند، شروع به سوختن میکند و بوی روغن داغ از ماشین به مشام میرسد؛ جهت رفع این مشکل، باید به تعمیرگاه مراجعه کنید تا مرکز نشتی مشخص و اصلاح شود.

آخرین مطالب