حرکت زننده جوان 24 ساله با اگزوز ماشین در ملا عام + عکس

او بیان میکند بیشتر درآمد خود را که از طریق کارگزاری در املاک بهدست میآورد صرف اختراع هایش کردهاست. او میگوید

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

او بیان میکند بیشتر درآمد خود را که از طریق کارگزاری در املاک بهدست میآورد صرف اختراع هایش کردهاست. او میگوید با اینکه ایرانخودرو اختراع من را تأیید کردهاست اما آن را قابل تجاریسازی نمیداند و وقتی علت را جویا شدم بیان کردند ما به دنبال کاهش آلودگی خودروهای صفر نیستیم و اگر طرحی برای فروش بیشتر خودرو دارید پا پیش بگذارید.

همچنین آزمایش خودرو در شرایط و سرعتهای مختلف نشان میدهد که این اختراع به علت اینکه موجب برنگشتن گازهای خروجی به موتور میشود نه تنها تأثیر منفی روی آن نمیگذارد بلکه موجب تنفس بهتر موتور و افزایش توان خودرو هم میشود.

محمود خردمند نمونههای اولیه خود را روی یک خودروی نیسان نصب میکند و راهی مرکز معاینه فنی میشود تا حاصل کار خود را بسنجد. او میگوید: با مدارکی که پیش از این با آزمایش اگزوز پاک خود توسط مرکز معاینه فنی تهیه کرده بودم به سراغ مرکز سازمان پایش آلایندههای شهرداری مشهد رفتم و به ارائه اختراع خود اقدام کردم.

نتایج مرکز معاینه فنی از کاهش میزان آلایندهها توسط اگزوز پاک نسبت به اگزوز اصلی نیسان خبر میدهد. جالب است بدانید مواد مورد استفاده در این ساختار شیمیایی در طبیعت به وفور یافت میشود و از جنس پوست میوههای سخت پوست مانند نارگیل و پسته است که در شرایط خاص ساخته میشود و سپس در این اگزوز مورد استفاده قرار میگیرند.

اتفاق جالبی که در این بین رخ میدهد امکان بازیافت مواد موجود در دود خروجی موتور خودرو مانند ماده ارزشمند گوگرد است که حالا با مواد موجود در اگزوزپاک ترکیب شدهاست. موادی که در این نوع از اگزوز استفاده میشود به شدت علاقهمند به ترکیب با گازهای مضر موجود در دود خودرو مانند CO و CO٢ هستند.

برابوس گفته از این خودرو تنها ۲۵ دستگاه و با قیمت پایه ۳۸۱،۲۴۳ یورو (معادل ۴۴۷،۴۰۷ دلار) تولید خواهد کرد.در این خودرو از همان پیشرانهای استفاده شده است که به صورت استاندارد در GLE ۶۳ S به کار رفته بود، با این تفاوت که حجم پیشرانه به ۴٫۵ لیتر رسیده است و موتور V۸ در این خودرو توان تولید نهایت قدرت ۸۸۸ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۲۵۰ نیوتن متر را دارد.

نقش فیلتر هوا در موتور سیکلت همانند شش در بدن انسان است، وجود ترکیب مناسب سوخت و هوا به اندازه کیفیت و خالص بودن بنزین در افزایش قدرت و شتاب موتور سیکلت تاثیرگذار و با اهمیت است.

وقتی موتور سرد است، درب رادیات را باز کنید و کانال های آن را به خوبی بررسی کنید؛ اگر کثیفی رادیاتور علت داغ شدن موتور پراید شما است، بهتر این است که رادیات را کاملا تمیز یا به طور کلی تعویض کنید؛ یادآوری می کنیم که تعویض رادیات در مقایسه با تعمیر آن به صرفه تر است.

از آنجا که در کشورهای اروپایی و پیشرفته به محیط زیست اهمیت بسیار زیادی داده می شود، هزینه تعویض این قطعه حیاتی در بحث آلودگی محیط زیست رایگان بوده و رانندگان می توانند بدون اینکه نیاز باشد هزینه ای را بابت تعویض این قطعه بپردازند، پس از پایان عمر مفید کاتالیست خودروی خود، آن را تعویض نمایند.

همان طور که در مقاله قبل اشاره شد،مبدل کاتالیست اگزوز پس از مدت زمانی کارایی اولیه خود را از دست می دهند .با توجه به قیمت قابل توجه آن بعضا مالکان خودرو به دنبال راه حلی ارزان تر هستند که علاوه بر رفع مشکل کاتالیزور خروجی گاز های مضر نیز افزایش نیابد تا بتوانند تست های معاینه فنی برتر را نیز پشت سر بگذارند،شست و شوی کاتالیزور یکی از بهترین راهکار هاست، اما چگونه می توان شستشوی کاتالیست اگزوز را انجام داد؟

آخرین مطالب