کلمه آخر اطلاعات به تقویت خودرو

انجام چنین کاری نیاز به تغییراتی بسیار در اجزای موتور و سیستم انتقال قدرت دارد، نظیر تغییر نوع پیستونها، مجمو

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

انجام چنین کاری نیاز به تغییراتی بسیار در اجزای موتور و سیستم انتقال قدرت دارد، نظیر تغییر نوع پیستونها، مجموعه میل سوپاپ و سوپاپها و سیستم سوخت رسانی جدید که توسط ECU های قابل تنظیم راه اندازی میشوند. شخصیتهای مهمی مانند جیمز باند یا آنهایی که جیمز دین بازی میکرد، همیشه با خودروهای قدرتمندی در صحنه عرضه میشدند و در طول زمان به نمادهای فرهنگی تبدیل شدند. حالا شما باید ببینید که ماشین را برای چه کاری میخواهید تا به نتیجه برسید که این کار برای شما مزیتی دارد یا خیر! این قطعه خود یکی از مهمترین قطعات در عمل تیونینگ فنی خودرو میباشد که بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی و آشنایی با موتور و بخش فنی خودرو از آن غافل هستند و در واقع بیشتر به تیونینگ ظاهری بها میدهند اما یک خودروی اسپرت زیبا قطعا باید از لحاظ، شتاب، سرعت و قدرت موتور نیز حرفی برای گفتن داشته باشد که با تعویض این قطعه نیز میتوانید به شتاب و سرعت و قدرت بیشتری دست پیدا کنید. کامپیوتر خودرو یا همان چیپ ECU از مهمترین قطعات ماشین های امروزی محسوب می شوند. بهطور مشابه و به دلیل نیاز برای جلوگیری از درگیری و تنش با ترافیک خودرویی و افزایش میزان تحرک عابران پیاده در مرکز شهر، ممکن است شبکههایی جدید و مختص به عابران پیاده در زیر سطح خیابانها (شهرهای زیرزمینی) یا بالاتر از سطح خیابانها و برای اتصال مناطق پرتراکم و پرجمعیت موجود در مراکز شهر به وجود آیند. بسیاری از شهرهای تاریخی و قدیمی در اروپا، آسیا و آفریقا قرنها قبل از ظهور خودرو تأسیس شدهاند. هسته شهرهای بدون خودرو شامل خانهها و محلههای زندگی شهروندان و یک فضای عمومی است که در مرکز این اقامتگاهها قرار گرفتهاست. در این مطلب روش های تقویت موتور خودرو و معایب تقویت موتور ماشین نوربرت پرفورمنس را شرح دادیم. کاتالیست در خودرو نیز که برای تصفیه هوای موتور در اگزوز تعبیه میشود، خود یک عامل مهم در کاهش شتاب و قدرت خودرو است؛ که در خودروهای اسپرت معمولاً از آن استفاده نمیشود؛ اما اگر قصد استفاده از خودروی خود را در شرایط معمولی و در شهر را نیز دارید؛ میتوانید کاتالیستهای کهنه و قدیمی را با مدلهای جدید High-Flow تعویض کنید. در خودروهای تیونینگ شده سعی می شود تا جنس لوله و مخزن اگزوز از استیل صاف و صیقلی انتخاب شود تا دود و جریان هوای خروجی بتواند بدون اصطکاک و با شتاب زیادی از خودرو خارج شود.کاتالیست در خودرو نیز که برای تصفیه هوای موتور در اگزوز تعبیه می شود، خود یک عامل مهم در کاهش شتاب و قدرت خودرو است که در خودروهای اسپرت معمولا از آن استفاده نمی شود.اما اگر علاوه بر مسابقات قصد استفاده از خودروی خود را در شرایط معمولی و در شهر نیز دارید، پیشنهاد می کنیم به جای حذف آن، از یک کاتالیست جدید و تمیز استفاده کنید تا بتواند با قدرت بیشتری هوا را به بیرون منتقل کند. اما نکته مهم در استفاده از این سیستم این است که سیستم توربو شارژ بر هر خودرویی قابل استفاده نمی باشد و باید بررسی شود که موتور خودروی شما از آن پشتیبانی میکند یا خیر.

همه این عوامل مربوط به نرخ بالای موتورسواری بر رشد اقتصادی اکثر کشورهای اروپایی تأثیر گذاشته. در واقع در سرتاسر جهان هستند افرادی که ترجیح می دهند تا به جای پرداخت ارقام هنگفت برای خرید یک خودرو استاندارد کارخانهای، به سلیقه شخصی خود تغییراتی را در راستای بهبود عملکرد فنی یا زیبا سازی خوردو خود اعمال نمایند و البته که قوانین و استانداردهای خاصی نیز به این منظور توسط پلیس کشورهای مختلف اعمال میشود. یکی از موثرترین و البته پرهزینه ترین راه ها برای افزایش قدرت موتور خودرو، افزودن توربو شارژ یا سوپر شارژ به موتور خودرو است. برخی اوقات هزینهای که برای ارتقای موتور فابریک برای رسیدن به قدرت بیشتر صرف میگردد، معادل و یا حتی بیشتر از خرید یک موتور پرقدرت خواهد بود. معمولا به خاطر دشواری نصب و راه اندازی موتور استاندارد با توربو و در دسترس بودن موتورهای توربو قابل نصب روی پراید، بسیاری از افراد از این کار صرف نظر میکنند. در ادامه نیز نصب فیلتر هوای اسپرت و تغییر مجموعه کیت مکش هوا، پولیش سرسیلندر پیشرانه، نصب انژکتورهای دبی بالاتر (انژکتورهای پژو ۲۰۶ تیپ ۵)، ریمپ ECU یا نصب چیپ تیونینگ و نهایتا نصب هدرزهای اسپرت از جمله راه حلهای موجود می باشند. در مقایسه با سایر روشهای محبوب حمل و نقل مسافر، به ویژه اتوبوس یا قطار، خودرو هزینه نسبتاً بالایی به ازای هر مسافت طی شده توسط مسافر دارد. این پارک انرژی جدید در منطقه ویژه کریدور اقتصادی شرق استان چون بوری، با وسعت ۱۲۰ هزار متر مربع، دارای یک خط تولید باتری ، یک خط تولید قطعات خودروهای الکتریکی، یک محوطه کانتینر و یک انبار تدارکات برای افزایش کارایی حمل و نقل است. هنگامیکه میخواهید موتور یک ماشین را تقویت کنید، بعضی از قطعات آن را جابهجا خواهید کرد. این سوخت و هوا در موتور ماشین باعث حرکت آن میشوند. ایران جیب. دریافتشده در ۲۰۲۱-۰۳-۰۵. ». دیده بان ایران. سامانه EGR با چرخش مجدد بخشی از گازهای خروجی موتور به سیلندرهای موتور کار می کند، سیستم فوق اگرچه مزایای دیگری به همراه دارد اما متاسفانه با شرایط فیزیکی و سوخت کشورمان ایران موجب بروز ایرادات مکرر میشود که هزینه های زیادی روی دست صاحب خودرو می گذارد و استهلاک موتور افزایش پیدا می کند. در این بخش شاید فکر کنید که میخواهیم شکل سر اگزوز خودرو را که در بخش ظاهری نیز به آن اشاره شد را تغییر دهیم اما در واقع میخواهیم در مورد بخش درونی اگزوز یعنی کاتالیزور و لوله و مسیر خروجی دود صحبت کنیم که با یک سری تغیرات میتوان به عملکرد بهتر موتور خودرو کمک کرد. همنین روش هایی شامل نصب میل سوپاپ های اسپرت با زوایای مناسبتر برای بهبود عملکرد و راندمان تنفسی و افزایش گشتاور در دور پایین موتور و شمع با وایر بهتر برای تولید جرقه قویتر. 2) برای اینکه از توانایی تعویض دنده ی اتومبیل خود بهتر استفاده کنید تعویض گیربکس با اجناس مرغوبتر و تعداد دنده های بیشتر در به کارگیری قدرت و گشتاور موتور در شرایط مختلف کمک بیشتری میکند. در ابتدا باید بگوییم که گشتاور به سرعت و شتاب اولیه خودروی شما بستگی دارد، یعنی شتاب و سرعتی که در زمان روشن شدن و ابتدای حرکت دارد.

این حمایت دولت از خودرو از طریق یارانه برای زیرساختها، هزینه اجرای گشت بزرگراه، بازیابی خودروهای دزدیده شده و بسیاری از عوامل دیگر باعث میشود که حمل و نقل عمومی از نظر اقتصادی گزینه ای کمتر رقابتی برای مسافران در هنگام در نظر گرفتن هزینههای خارج از جیب باشد. خودروها در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرند و در بسیاری از کشورهای توسعه یافته به محبوبترین روش حمل و نقل تبدیل شدهاند. امروزه خودروهای کار (Commercial vehicle) تاثیر انکار ناپذیری در ناوگان حمل و نقل مسافر و بار در زندگی روزمره انسان ایفا می کنند و هنوز هم حمل و نقل زمینی نقش پررنگی در صنعت حمل و نقل ایفا می کند. موانع و محافظات بار Cargo barriers گاهی اوقات برای ایجاد یک مانع فیزیکی بین محفظه مسافر و محفظه بار در وسایل نقلیه مانند SUV، واگنهای استیشن و وانت نصب میشوند. به کمک یک صدا خفه کن مناسب می توانید به موتور در تخلیه دود کمک کنید و به این ترتیب راندمان آن افزایش می یابد . به گزارش سیناپرس، بر اساس اطلاعات منتشر شده در هفته گذشته، درخواست خرید خودرو های برقی جدید در تایلند طی سه ماهه اول سال جاری به طور پیوسته افزایش یافته است. خودروها تأثیرات مثبتی بر دسترسی به مکانهای دورافتاده و افزایش میزان تحرک انسانی داشتهاند. مینویسد که فرهنگ گسترده اتومبیل، ترجیح رأی دهندگان را به جناح راست طیف سیاسی تغییر دادهاست و فکر میکند که فرهنگ اتومبیل به افزایش فردگرایی و تعاملات اجتماعی کمتر بین اعضای طبقات مختلف اجتماعی-اقتصادی کمک کردهاست. در تیون و اصطلاح عامه آن در اسپرت کردن ظاهری خودرو، معمولا علاقه مندان به خودروهای زیبا و خاص تر، از موارد زیر استفاده میکنند که ممکن است بعضی از آنها با نوع خودرو و مشخصات فیزیکی هر خودرویی هم خوانی و هماهنگی نداشته باشد. افزایش حجم در پیشرانه پراید با در نظر گرفتن میزان افزایش حجم و مدل پیستون انتخاب شده، مسائل جانبی دیگری هم دارد که باید برای کسب نتیجه مطلوب به آنها توجه نمود. پس قبل از دستکاری موتور و صرف هزینهای زیاد برای قدرت مورد نیاز که در نظر گرفتهاید، با افراد با تجربه، ماهر و متخصص در این زمینه مشورت کنید. اگر تقویت موتور به وسیله یک نیروی متخصص انجام نشود، خطرات بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت و پیشنهاد میدهیم که بههیچعنوان چنین کاری را انجام ندهید. تقریبا همه افراد دوست دارند که قدرت موتور ماشین خود را تقویت کنند تا قدرتمندتر و کارآمدتر حرکت کند. طبق گزارش نیویورک تایمز در سال ۲۰۲۱، شهر هایدلبرگ آلمان «ناوگان اتوبوسهای هیدروژنی میخرد و شبکهای از بزرگراههای دوچرخهسواری را در حومه شهر میسازد و محلههایی را طراحی میکند تا همه وسایل نقلیه را دلسرد کند و پیادهروی را تشویق کند.». به دلایل مختلفی از جمله گران بودن کابل مسی، معمولا خودروسازان در اتصال قطب منفی باطری به بدنه خودرو خوب عمل نمیکنند و کابل ضعیفی را در این بخش متصل میکنند به همین دلیل توصیه میشود همیشه روی حتی همه خودروها از یک کابل دوم برای تقویت اتصال بدنه به خودرو استفاده کرد. معمولاً در بسیاری از موارد کسانی که به دنبال تقویت موتور ماشین خود هستند، آن را برای شرکت در مسابقات نیاز دارند.

موتور BP توربو و موتور B6 هم از موارد پر طرفدار برای پراید هستند. اگر قصد تقویت موتور ماشینتان را دارید اما تصور میکنید که شاید در آینده نزدیک آن را بخواهید بفروشید، پیشنهاد میدهیم که از این کار خودداری کنید. در طول این فرآیند قطعاتی مانند مجموعه کامل سرسیلندر، پیستون ها، شاتون ها و حتی در برخی موارد میل لنگ هم امکان دارد با مدل B5 تعویض شود. اما به جز موارد نام برده، خیلی از مردم به سراغ نصب توربوشارژر روی بلوک استاندارد پراید میروند که روی موتوری با لوازم استاندارد، راه درست و عاقلانه ای نیست. با اجرای موارد بالا که در مجموع نیز هزینه زیادی هم نخواهند داشت، میتوان به اعداد قدرت قابل قبولی نسبت به قدرت پراید استاندارد دست پیدا کرد. در این بین خوشبختانه فرصتی دست داد تا با آشنایی با یک مجموعه فوق العاده یعنی برند اسپید چیپ (Speedchip) و سرپرست گرامی مهندس داوود کلایی روند رسیدن به جایگاه فوق تسریع گردد و همچنین به معرفی خدمات انحصاری مجموعه اسپید چیپ بپردازیم. در صورتی که احساس می کنید وسیله نقلیه تجاری شما کند و سنگین است میتوان با بازنویسی نرم افزار و فریمور کامیون توسط مهندس داوود کلایی به شتاب، توان و کشش اصولی و مطلوبی دست پیدا کرد بنابراین برای تقویت کامیون، تقویت کامیونت، تقویت اتوبوس یا تقویت تراک ها ریمَپ ایسیو بسیار مقرون به صرفه است. قالب سپس با اپوکسی پر میشود و گرمای هوا یا هوا را میگیرد. اگر شما هم به دنبال راهی برای تقویت موتور یک ماشین هستید، پیشنهاد میدهیم که ابتدا با معایب این کار آشنا شده و سپس تصمیم نهایی خود را بگیرید. بررسیها نشان میدهد ایرانخودرو با یک برنامه پیچیده توانسته ظرف چند سال سهام خود را بفروشد و سپس خودش آن را تحت کنترل بگیرد. در این حالت سرعت و شتاب آن ماشین هم طبیعتاً بیشتر است. با توجه به رشد چشمگیر دانش و صنعت الکترونیک در سالهای اخیر، امروزه میتوان اینگونه بیان نمود که تمام فناوریهای پیشرفته مورد استفاده در خودروها، برای نیل به عملکرد مطلوب، از سیستمهای کنترل الکترونیکی خودرو یا سیستمهای مکاترونیکی خودرو استفاده میکنند. به طور کلید در مبحث بهینه سازی و ریمپ خودروهای سنگین تجاری با سامانه ای به نام SCR یا Selective Catalytic Reduction بیشتر سر و کار داریم زیرا سیستم فوق نقش کلی در کنترل پارامترهای آلایندگی خودرو سنگین دارد و زیر مجموعه های (Sub-Category) زیادی را شامل میشود که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم. سیستم EGR که مخفف Exhaust gas recirculation (چرخش دوباره گازهای حاصل از احتراق) سامانه ای است که در موتورهای احتراق داخلی بنزینی و دیزلی با تکنیک هایی موجب کاهش و حذف اکسید نیتروژن (NO) از اگزوز خودرو میشود. این همان تیون کردن ماشین است! فیلترهای هوای معمولی قابلیت خنک کنندگی هوا و در صورت نیاز توان ارائه هوای بیشتر به داخل موتور را ندارند که با این فیلترهای به قول معروف اسپرت این دو ویژگی به موتور افزوده میشود که قدرت و توان موتور را خصوصا در دور موتور بالا، به صورت چشم گیری افزایش میدهد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن