هدرز پارس Elx

این دو قطعه از نظر جنس و ساختاری با یکدیگر تفاوت دارند، میتوان گفت در هدرز پراید یورو 4 فولادی برای هر سیلندر

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 26 شهریور 1400

این دو قطعه از نظر جنس و ساختاری با یکدیگر تفاوت دارند، میتوان گفت در هدرز پراید یورو 4 فولادی برای هر سیلندر یک خروجی در نظر گرفتهشده که پس از اشتعال و بالا آمدن پیستون در سیلندر، گازهای خروجی با کمترین مقاومت از اگزوز خودرو خارج میشوند و پروسهی انجام این اتفاق با هدرز پراید یورو 4 فولادی و در مقایسه با مانیفولد، بسیار سریع و آسانتر است و این موضوع خود میتواند بر خنکسازی موتور نیز تاثیر داشته باشد. خودرویی که مورد بررسی ماست نمونه سدان E36 می باشد که از کیت بدنه AC Schnitzer بهره برده است، در نمای جلوی این خودرو شاهد چراغ های کشیده خودرو هستیم که به مانند قسمت های دیگر خودرو داخلشان مشکی رنگ است و در قسمت بالای آنها ابرویی قرار گرفته که نمای این قسمت از اتومبیل را عبوس تر از قبل می کند، پیش رادیاتور مشکی رنگ زیبا با علامت برجسته AC هم در پیشانی خودرو چشم نوازی می کند، سپر جلوی این خودرو در طرفین دو پروژکتور دارد که در میان آن ورودی هوای آن قرار داشته است که در حال حاضر اینترکولر Air to Air خودرو در پشت آن جاسازی شده است و مالک خودرو نام خود را بر روی آن نوشته است.

در قسمت جانبی این اتومبیل شاهد رینگ های بسیار زیبای Forged این خودرو می باشیم که در نمای این خودرو بسیار تاثیر مثبتی را گذاشته اند و اینکه در زمان چرخش با کالیپرهای قرمز ترمز دیگر غوغا می کنند، این رینگ ها 18 اینچی می باشند و در عقب دارای لاستیک های نیمه اسلیک می باشند تا اینکه اگر زمانی در شهر خواستند به این اتومبیل گاز بدهند از سر خوردن عقب خودرو تا حد ناچیزی جلوگیری شود به دلیل اینکه این خودرو بسیار قدرتمند است و این قدرت فقط باید به دو چرخ عقب منتقل شود و رانندگی با این اتومبیل بدون مهارت رانندگی کمی خطر آفرین است، از دیگر نکاتی که در قسمت جانبی خودرو باید بدان اشاره شود آیینه های دو پایه M می باشد که برای این خودرو در نظر گرفته شده است و این اتومبیل را بیش از پیش زیبا کرده اند. در قسمت عقب خودرو شاهد در صندوق عقب کربنی هستیم و لبه زیبای آن که به سمت بیرون کشیده شده است واقعا کار را برای زیبایی این بی ام و قدرتمند تمام کرده است و در آن سمت صندوق خودرو هم شاهد علامت برجسته سوپر شارژ خودرو هستیم که این علامت هم جای M را گرفته و مطمئنا این مهم (سوپرشارژ) خود باعث قوی تر شدن این M شده است و چراغ های عقب این خودرو هم که ترکیب رنگ سفید و قرمز را دارند و این هم خود در نمای قسمت عقب این اتومبیل تاثیر بسزایی دارد و در طرفین سپر عقب خودرو هم که شاهد خروجی های دوبل اگزوزهای استنلس استیل خودرو هستیم که از مارکت معتبر Hamann می باشند.

در قسمت زیرین سپر جلوی خودرو لیپ سپر کربنی به منظور بهینه سازی در آیرودینامیک و شکست باد بهتر در آن قسمت از اتومبیل ست شده است و همین خود باعث شده است تا در زمانی که هر کسی این اتومبیل را می بیند چند لحظه ای بایستد و به دنبال این باشد که چرا سپر جلوی این خودرو به این شکل است ! دمای هوای ورودی موتور چه قدر سردتر بهتر ؟ اون elx مولش 84 و یکم بهتر از ماله من راه میره . اتومبیلی که پیش روی ماست نسل سوم بی ام و سری سوم به مدل 1991 میلادی می باشد که کارهای زیادی برای بهینه سازی آن انجام گرفته شده است، و جزو اتومبیل های قوی کشور محسوب می شود و علاوه بر ظاهر زیبایی که دارد از پیشرانه قدرتمندی هم بهره مند است در ابتدا جا دارد از آقایان فرهاد صالحی تیونر خودرو و حسین صدوقیان و فرزاد ریاضی جهت همکاری در آماده سازی اتومبیل و آقای همایون نصیری مالک محترم خودرو و مربی کارتینگ آزادی جهت صرف وقت و همکاری با ما تشکر کنیم. تفاوت هدرز پراید یورو 4 فولادی با منیفولد خروجی اگزوز در چیست؟

علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟ این اتومبیل در سری های مختلفی به تولید رسیده است و هر سری از این برند برای خود تعریفی دارند و برای کاری مناسب هستند البته در کنار اینکه همه این مدل ها حتی سری سوم خودروهایی لوکس و راحت بودند در زمان تولید خود تا به حالا، در بین این مدل های تولیدی بی ام و بحث ما بازهم سری سوم است خودروهایی که در این سری بی ام و قرار دارند همگی برای به اثبات رساندن توانایی خود در زمینه تیونینگ دنیایی دارند. به طور کل هرچه جریان دود حاصل از احتراق در موتور سریع تر از خودرو شما خروج یابد به اصطلاح نفس خودرو شما باز میشود و کارایی و راندمان خودرو افزایش می یابد. وظیفه این قطعه کمک به تسریع در خروج گازهای حاصل از احتراق در انجین میباشد. وظیفه اگزوز خروج گازهای حاصل از احتراق در موتور و بی صدا کردن آن جهت راهنمایی به عقب خودرو میباشد. اگر بخواهیم در رابطه با طراحی این قطعه بگوییم؛ باید گفت که این قطعه سطحی کاملا صاف و صیقلی دارد، چرا که اگر اینچنین نباشد و بر روی سطح آن زبری دیده شود، این زبری مانع از خروج گاز میشود، بنابراین ساخت و طراحی این قطعه را میتوان یک عمل دشوار و نیازمند به علم مخصوص در نظر گرفت.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن