4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

فن رادیاتور یکی از مهمترین قطعات سیستم خنک کننده در اتومبیل است ، در گذشته عبور هوا از بین شبکه های رادیاتور

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

فن رادیاتور یکی از مهمترین قطعات سیستم خنک کننده در اتومبیل است ، در گذشته عبور هوا از بین شبکه های رادیاتور توسط پروانه انجام میشد که بطور دایم همراه موتور اتومبیل در چرخش بود .

9 ـ هر کس به هر وسیله عبور و مرور را مختل نماید . در این مطلب آی آر میکس دلایل صدا دادن ماشین هنگام گاز دادن را مرور می کنیم. یکی از حالت های کم بودن فشار سوخت، هنگام استارت و ابتدای روشن شدن موتور است.

اگر تنها هنگام رانندگی، این صدا را داخل ماشین می شنوید به احتمال زیاد مشکل از کمبود هوا داخل خودروی شماست. نموداری که نسبت ترکیب سوخت و هوا را نشان میدهد و خارج از محدوده وسطی به معنی رفتن به سمت فقیر شدن و یا غنی شدن سوخت است.

23 ـ حمل اشیا بنحوی که قسمتی از آن از عرض وسیله نقلیه خارج شود. فشار بیشتر در سیلندر می تواند باعث شود صدای موتور بلندتر از حد معمول به نظر برسد و یا حتی صدای ضربه مانندی ایجاد کند.

گردش ثابت هوا و مایع خنک کننده از میان موتور اتومبیل تان می تواند باعث ترک های کوچکی در شلنگ ها شده و مهر آن ها را بشکند. قبل از بردن اتومبیل به تعمیرگاه، نگاهی به زیر آن بیندازید تا بینید که اگزوز شل شده است یا خیر.

احتمال فرسوده بودن لاستیک یا توازن نادرست آن ها هم وجود دارد. اگر اگزوز خودرو وجود نداشته باشد، خودروی ما هر چقدر هم که نرم کار کند، باز هم صدای ناهنجاری تولید خواهد نمود که باعث می شود تا خیلی زود از رانندگی خسته شویم و برای دیگران نیز مزاحمت هایی ایجاد کنیم.

در بسیاری از مواقع ترکیب چند عامل باعث بروز آتش سوزی میشود: دلایل انسانی، مشکلات مکانیکی، و دلایل شیمیایی و همه این ها دست به دست هم میدهند تا یک وضعیت فوق العاده را خلق کنند.

درباره ساختمان داخلی اگزوز پراید در بالا صحبت کردیم و همچنین از اجزای مختلفی رو نام بردیم مانند میفیلولد، انبار اگزوز، لوله های رابط و…

اگر موقع شتاب گرفتن، صدای خودروی تان مانند اتومبیل های مسابقه است، احتمالا یک سوراخ در اگزوز وجود دارد. اگر این صدای سوت از زیر کاپوت سرچشمه می گیرد می تواند ناشی از وجود مشکل جدی تری باشد.

اگر احساس می کنید اتومبیل تان ریتم معمول را ندارد احتمالا مشکل از شمع ها است. اگر چیزی در موتور اتومبیل تان تیک می زند و صدای کلیک کردن می دهد، مخزن روغن را بررسی کنید. اما اگر بعد از خاموش کردن اتومبیل هنوز صدای سوت را می شنوید، ممکن است صدا از فشار کلاهک رادیاتور خودرو باشد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن