4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

کمک فنر عقب به صورت تکی است که قابلیت تنظیم نیز دارد. دوشاخ عقب با یک طراحی خرپا شکل، کمی از نظر ظاهری با نمو

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

کمک فنر عقب به صورت تکی است که قابلیت تنظیم نیز دارد. دوشاخ عقب با یک طراحی خرپا شکل، کمی از نظر ظاهری با نمونه های معمولی و رایجی که روی موتورهای دیگر می بینیم فرق دارد و شما را یاد یک طراحی خشن و صنعتی می اندازد.

در حالی که برخی از چند منظوره OE دارای دونده های فردی هستند، معمولا قطر آنها کوچک است و خم های تیز دارند که جریان را محدود می کنند. در یک موتور در حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ قطعهٔ متحرک وجود دارد که همه نیاز به روغنکاری دارند با توجه به درست کار کردن سامانه روغنکاری اما باز هم عمر مفید یک خودرو ۸ سال کار یا پیمودن ۱۵۰۰۰۰ کیلومتر مسافت است.

این کمک فنرها کارکرد خوب و قابل قبولی دارند و درواقع یک تناسب بین نرمی و هندلینگ را به وجود آورده اند.

اما در بخش هایی مثل نشیمن نفر دوم، کیفیت رنگ قطعات پلاستیکی در گذر زمان و صدای پیشرانه از نظر برخی از افراد قابل قبول نیست. بد نیست اشاره کنیم که منظور از سیستم تعلیق مونوشاک که در بعضی از موتورها نیز دیده می شود، به معنی وجود یک کمک فنر در عقب است.

اندازه ای بسیار کوچک اما با طراحی زیبا از نوع رفلکس عدسی که در تاریکی شب با نور پایین فاصله تقریبی تا ۴ متر و با نور بالا حدودا ۶ متر را روشن می کند. رینگ های زونتس اس ۲۵۰ نیز در رنگ های آبی بسیار تیره، آبی کم رنگ، سبز، زرد و قرمز بوده که با ترکیب با رنگ قهوه ای روشن در جهت القای هر چه بیشتر حس اسپرت بودن آن به واسطه رینگ های تمام فلزی آلومینیم دارای ۵ پره ستاره ای زوج می باشد.

عاشقان خودرو معمولا برای زیبایی اگزوز خودرو را دستکاری میکنند آیا نحوه کار اگزوز و تاثیر آن بر مصرف سوخت را میدانید؟ این قیمت برای مدل های کم کار مدل 1396 در حدود 50 تا 55 میلیون تومان، برای نمونه های سال 1397 در حدود 62 تا 65 میلیون تومان و مدل های کم کار و تمیز ساخت سال 1398در حدود چند میلیون تومان گرانتر است.

این روزها می توان نمونه صفر کیلومتر سری R را با قیمتی در حدود 70 تا 73 میلیون تومان خرید.

که با توجه به میزان مصرف سوخت نسبتا پایین خود در رده ۲۵۰cc شما را قادر خواهد ساخت تا با یک بار سوخت گیری مصافتی بین ۲۶۰ الی ۳۲۰ کیلومتر را طی کنید.

اما این ترمز ها بسیار پر قدرت می باشد به طوری که در سرعت های بالای ۶۰ کیلومتر در ساعت اطمینان بیشتری به موتور-سوار خود میدهند و در سرعت های متوسط رو به بالا کنترل موتور سیکلت از دست خارج نشده و موتورسیکلت با حفظ تعادل کامل متوقف می گردد.

در این مجموعه زنجیرکش چرخ عقب نیز کاملا در دید شما قرار دارد که البته باید اعتراف کرد، جایگیری آن کمی ابتدایی طراحی شده است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن