4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

۳-سوپر سایلنسر ,این نوع از اگزوز از ترکییبی از اگزوز سه مخزنه و عایق صداگیر در جداره داخلی اگزوز می باشد در ا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

۳-سوپر سایلنسر ,این نوع از اگزوز از ترکییبی از اگزوز سه مخزنه و عایق صداگیر در جداره داخلی اگزوز می باشد در این نوع از اگزوز ها علاوه از کاهش صدا از طریق برخورد جریانات هوایی از خروج صدا از طریق ارتعاش بدنه اگزوز هم جلوگیری میکنند .البته عایقی که در جداره این نوع از اگزوزه ها استفاده می شود علاوه بر بحث صدا ,دمای جداره بیرونی اگزوز را هم به شدت کاهش می دهد که تاثیر مهمی در کاهش دمای محیط خواهد داشت و البته که از انتقال حرارت اگزوز به تجهیزات جانبی موتور نیز جلوگیری خواهد کرد .

⦁ نحوه اتصال سایلنسر به خروجی موتور چگونه باشد ؟ برای اتصال موتور به سیستم اگزوز، میبایست از یک اتصال فلکسیبل (انعطاف پذیر) استفاده شود تا به موتور اجازه ارتعاش بر روی لرزه گیرهایش بدون انتقال ارتعاشات به سیستم اگزوز داده شود.

باید یک سوپاپ تخلیه بر روی سیستم اگزوز نصب شود تا بخار آب میعان شده تخلیه شود. بک پرشر اگزوز (Back Pressure) باید تا حد امکان پایین باشد.

بک پرشر بیش از حد اگزوز باعث کاهش قدرت موتور و عمر موتور شده و حتی به توربو شارژر موتور نیز آسیب میرساند. محدودیت بیش از حد اگزوز باعث افزایش مصرف سوخت و دمای بالای غیر عادی اگزوز می شود که باعث خرابی های مربوط به دمای بالای اگزوز و دوده سیاه بیش از حد می گردد.

از جمله وسایلی که اضافه محسوب میشوند میتوان به آینههای سنگین، طلق زمستانی، بادگیر و … توربو شارژر موتوری که کار نمیکند میتواند توسط جریان اگزوز از منابع دیگر به حرکت درآمده که موضوع به دلیل عدم روغن کاری منجر به آسیب دیدن توربو شارژر شود.

موتورهایی که کار نمیکنند بخاطر انباشته شدن کربن و میعانات خروجی موتور در حال کار یا منابع دیگر در معرض خطر آسیب جدی قرار دارند.

در طی گذشت این زمان هیچگونه کنترلی بر نسبت اکسیژن به سوخت توسط سنسورهای اکسیژن صورت نمی­ گیرد. علاوه بر داشتن اطلاعات تخصصی در زمینه قطعات مختلف خودرو، اطلاع از مراکز و منابع مورد اعتمادی که ما را به سمت ارائه همین قطعات، با کیفیت مطلوب سوق دهد نیز حائز اهمیت است.

مقدار فلزات گرانبها در پوسته زمین در حدود یک صدم ppm می­ باشد که همین مقدار اندک به چند منطقه جغرافیایی خاص (آفریقای جنوبی، روسیه، آمریکای شمالی و زیمباوه) محدود می ­شود.

بنابراین برای هر موتور سیکلت با حجم موتور خاص اگزوز خاصی طراحی و ساخته می شود. اگزوز دیزل ژنراتور وسیله ای است برای انتقال گاز های خروجی از دیزل ژنراتور به خارج از ساختمان و پراکنده کردن گازها، دوده و صدای اگزوز به دور از افراد و ساختمان است.

یکی از لوازمی که علاقهمندان برای اسپرت خودرو به کار میبرند، سر اگزوز است. گروه سوم: شامل مشاغلی میشود که ضرورت کمتری برای فعالیت در شرایط کرونایی دارند. طراحی و ساخت اگزوز کم صدا برای موتورسیکلت های 125 CG با استفاده از انباره …

آخرین مطالب