4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

راندمان حرارتي موتور با نسبت تراكم آن رابطه ي مستقيم دارد در موتور وانكل افزايش دادن نسبت تراكم به بنزين با ا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

راندمان حرارتي موتور با نسبت تراكم آن رابطه ي مستقيم دارد در موتور وانكل افزايش دادن نسبت تراكم به بنزين با اكتان بالا نياز ندارد،بنابر اين مي توان نسبت تراكم را بالا برد تا راندمان حرارتي آن افزايش يابد.

85 ـ راههاي شرياني درجه يك: معابري هستند كه در طراحي و بهرهبرداري از آنها به جابهجايي وسايل نقليه موتوري برتري داده ميشود. در صورتي كه درموتور هاي پيستوني معدّل زمان هر مر حله 180 درجه مي باشد. به عنوان مثال از نظر طرّاحان هر يك از محفظه هاي موتور كه عملي جدااز محفظه ي ديگر انجام مي دهد بايد نسبت به هم كاملا جدا سازي و گاز بندي شده باشند،تحقق اين خواسته مهم ترين دشواري ساخت موتور هاي وانكل محسوب مي شود.

مزدا RX-8 خودرو جدیدی از شرکت مزدا است که یک موتور دورانی جدید و برتر به نام Renesis را عرضه کرده است.این موتور که موتور بین المللی سال 2003 نامیده شد،به صورت طبیعی مکش دارد و یک موتور 2 روتوره می باشد که قدرت آن 250 اسب بخار است.

همه مدل های 190 سوپاپ 2.3-16 با یک مجهز شده اند دیفرانسیل لغزش محدود (LSD) به صورت استاندارد. موتور های وانکل همانند موتور های پیستونی از چرخه ی 4 کورسی احتراق استفاده می کند.ولی در موتور های وانکل بطور کامل به صورت دیگر است.

در غیر این صورت موتوری که باعث ایجاد سر و صدا در قسمت جلو ماشین شود، به تدریج این صدا را به داخل کابین انتقال خواهد داد.

مصرف سوخت بیشتر نسبت به موتورهای پیستونی,زیرا بازده ی ترمودینامیکی موتور بخاطر مخزن بزرگ احتراق کاهش یافته است. در یک جهت می چرخند, نسبت به تغییرات شدید جهت مثلا یک پیستون که در موتورهای پيستوني مرسوم انجام می دهد.موتورهای وانکل از درون با وزنه های تعادل بالانس می شود بطوری که همه ی لرزه های موتور را خنثی می کند.

هم چنين دريچه هاي ورود گاز و خروج دود بزرگتر از نوع پيستوني مي باشد در نتيجه راندمان حرارتي نسبت به موتور پيستوني با لا تر است. خب اول باید شما یه آچار شمع از نوع پژویی و یک آچار که به پیچ ها بخوره داشته باشد.

به معنای واقعی کلمه یک قاشق غذاخوری کافی است. لیفتراک دستگاهی است که در مدل های مختلف در بازار موجود می باشد و به صورت دو گانه سوز و تک گانه سوز مورد استفاده قرار می گیرد. این جریان به ECU فرستاده می شود و ECU با توجه به تعاریفی که در جدول ( LOOK UP TABLE ) خود دارد و با تنظیم پاشش انژکتورها، این ایراد را مرتفع می سازد.

اگر موتور معیوب یا در وضعیت نامناسب باشد ، می تواند اگزوز سفید ، مشکی ، آبی یا خاکستری را دود کند. اما اگر خودرو كاربراتوري است درصورت تنظيم نبودن مدارهاي شتاب و يا دور آرام و يا دريچه ي ساسات با این حالات روبرو هستیم.

طرز کار و عملکرد این فیلتر نیز همانند فیلتر آب گیر است. دوطرفه: این سبک از اگزوز ها که بیشتر مورد توجه علاقه مندان به خودرو های سوپر اسپرت و خودرو های لوکس بود، با ازگزو های دوگانه تفاوت ان چنانی نداشت تنها همین مورد که خروجی اگزوز از دو محل مختلف عبور می کرد.