حرکت زننده جوان 24 ساله با اگزوز ماشین در ملا عام + عکس

ضمن اینکه خودرو در حالت سرد به راحتی استارت خورده و بدین ترتیب عمر باتری و استارت طولانیتر شود. مهمترین و با

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

ضمن اینکه خودرو در حالت سرد به راحتی استارت خورده و بدین ترتیب عمر باتری و استارت طولانیتر شود. مهمترین و با اهمیتترین خاصیت روغن موتور، حضور آن از لحظه استارت تا خاموششدن موتور به صورت بی وقفه است. ویسکوزیته یا گرانروی، مقاومت سیال در مقابل جاری شدن است.

لذا ویسکوزیته روغن بایستی به گونهای انتخاب شود که بهترین حالت روانکاری را درکمترین زمان، ممکن سازد. لذا باید روغنی را انتخاب نمود که بتواند همانند اکسیژن که با یک عمل دم به تمام نقاط بدن میرسد، در هر لحظه از فعالیت موتور به این کار ادامه دهد.

به این مفهوم که حرف A پایینترین سطح کارایی را نشان میدهد و با بالارفتن حروف سطح کارایی نیز افزایش خواهد یافت (مانند SG ,SJ ,SL ,SM…). سطوح کارایی بالاتر، نشان از میزان افزودنیهای بیشتر در روغن بوده و در تست آزمایشگاهی و عملکردی، شرایط حادتری را تحمل میکنند.

مثلا از روغن موتوری که برای خودرو X استفاده میشود نمیتوان در موتور خودروی Y استفاده نمود زیرا نوع ساختار موتور و میزان فشار، گرما، شتاب و سرعت متفاوت است. به نحوی که با تمامی قطعات متحرک و ثابت در تماس است.

حتی زمان رسیدن روغن موتور به قطعات موتور در خودروهای مختلف فرق میکند. اگر به خودروهای اسپرت و مخصوص مسابقات دقت کرده باشید، رانندگان این خودروها حتی صندلیهای قسمت عقب خودرو را نیز کاملاً حذف میکنند تا خودروی آنها سبکتر شود.

عدد قبل از W نشاندهنده گرانروی روغن موتور در دمای پایین بوده و هرچه این عدد کمتر باشد، قابلیت استفاده در دمای پایینتر را دارا است.

برخی از مشکلات خودرو را میتوان به راحتی شناسایی کرد برای مثال نشتی مایعات از خودرو بیان کننده وجود اشکالاتی در قسمتهای مختلف است که براساس رنگ مایعات میتوان آن را تشخیص داد.

از آنجا که در بازار انواع روغنها با درجات و کیفیتهای مختلف موجود است، پیشنهاد میشود با مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به استفاده از روغن موتور توصیه شده و تعویض به موقع آن اقدام نمایید. پیشنهاد میشود جهت افزایش راندمان موتور خودرو، از روغن موتـورهای توصیه شده توسط شرکت خودروساز استفاده نمایید.

یکی از عوامل کلیدی در افزایش راندمان موتور بهبود تخلیه گازهای خروجی ازموتور است.هدرزسبب کاهش میزان… افزایش فضاهای سبز در داخل شهرها نیز برکاهش صدا تاثیری مطلوب دارد. ایران خودرو در پسابرجام در تلاش بود تا با فیات و فولکسواگن نیز به توافقاتی برسد اما چنین نشد.

خصوصیات و امکانات این فر نیز مشابه فر سینجر مدل FLS11 می باشد. معمولا فضای پشت بام بیشترین هوای تمیز و آزاد را در اختیار فن قرار می دهد و به همین جهت بیشتر مدل های فن امکان نصب بر روی پشت بام را دارند.

آخرین مطالب