چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

مجموعه اگزوز اکثر خودروهای امروزی شامل مجموعه منیفولد (چندراهه) دود، حسگرهای اکسیژن، سیستم تهویه کارتر، کاتال

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

مجموعه اگزوز اکثر خودروهای امروزی شامل مجموعه منیفولد (چندراهه) دود، حسگرهای اکسیژن، سیستم تهویه کارتر، کاتالیک کانورتور و منبع اگزوز است.

آیا تا به حال به خودرویی بدون داشتن منبع اگزوز فکر کردهاید؟ این محصول بنلی توسط دتوماسو، راننده مسابقه ای آرژانتینی ایتالیایی آن روزها که بعدها اقدام به تاسیس کارخانه خودروسازی خود کرد، طراحی شد در حالی که در ابتدا برنامه او برای عرضه با برند موتورسیکلت سازی موتوگوتزی بود ( شرکت موتوگوتزی امروزه به عنوان قدیمی ترین موتورسیکلت ساز اروپایی که هنوز در حال فعالیت است شناخته می شود).

هر کدام از انباره ها با توجه به جنس، ابعاد و ویژگی هایش، صدای مخصوص به خودی را تولید می کند.

این زنجیرها میتوانند بار الکتریکی حاصل از مولکولهای هوا با بدنه و دوده اگزوز را با تانکیر و چرخها را به زمین میرساند و آن را تخلیه میکند.

البته این نکته را نباید فراموش کرد که لاستیکهای پهنتر به سبب اصطکاک بیشتر با سطح جاده در عین افزایش زیبایی و چسبندگی خودرو به سطح جاده، ممک است موجب کاهش چالاکی و افزایش سوخت خودرو شود. برخی افراد سودجو با استفاده از اعتبار و نام شرکتهای معتبر تولیدکننده تسمههای خودرویی، اقدام به واردکردن تسمه تایمهای تقلبی با قیمت کم و توزیع آن در بازار نمودهاند.

ارزان بودن آن می تواند یکی از نکات مورد توجه بسیاری از خریداران باشد. برای شروع می خواهم بدانم پارس اگزوز در ماه چه میزان تولید دارد و کجا عرضه می شود؟ در صورتی که برای شتاب دادن به خودرو، به شکلی نادرست و ناگهانی به پدال گاز فشار وارد شود، احتمال پس زدن از سوی موتور وجود داشته و حین باز شدن دریچه هوا، جرقه و بخار موجود در منیفولد هوا همراستا شده و پیش از ورود بنزین به سیلندر، انفجار شکل می گیرد و صدایی شبیه به عطسه به گوش می رسد.

ولی نسخههای وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش میکند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین میدهد. نصب آیینههای اسپرت و الکترونیکی جمعشونده که از نمای ظاهری منحصربهفردی برخوردار هستند، در مجموعه تغییرات ظاهری خودرو سهم قابلتوجهی را به خود اختصاص دادهاند.

مری بارا به مدت دو سال این بلندگوی مهم را در اختیار خواهد داشت و فرصت بسیار مغتنمی است که از سیاست های مورد نیاز جنرال موتورز حمایت کند که البته به نفع خودروسازان به ویژه در دوران گذار از سوخت های فسیلی به خودروهای برقی و رساندن آلایندگی های کربنی به صفر است.

حميدي در اين رابطه ميگويد: پيادهروهاي ما علاوه بر اينكه بسيار تنگ است، تمام آسفالتهايش تخريب شده است. تغییر سپر بر اساس سبک تیونینگ و ارتفاع خودرو صورت میگیرد. سر اگزوزهایی برای بیصدا کردن و یا غرش در هنگام شتابهای ناگهانی نیز در این بخش مورداستفاده قرار میگیرد.

این سر اگزوزها تنوع زیادی دارند و میتوان از آنها صداهای مختلفی تولید کرد. چراغها سهم زیادی در جذابیت ظاهری خودرو دارند و تغییرات این بخش، عموماً شامل استفاده از زنون، دودی کردن چراغها و تعویض کاسهچراغها میشود. جریان تقسیم - شامل یک آستین داخلی سوراخ دار و مارپیچ جریان تقسیم شده است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن