چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

علت خروج آب از اگزوز خودرو میتواند مواردی همچون وجود رطوبت در هوا (تنها برای چند لحظه آب از اگزوز خارج میشود)

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

علت خروج آب از اگزوز خودرو میتواند مواردی همچون وجود رطوبت در هوا (تنها برای چند لحظه آب از اگزوز خارج میشود)، ایجاد مشکل در سرسیلندر، واشر سرسیلندر و محفظه احتراق باشد.

توجه داشته باشید که انتخاب «واشر» سرسیلندر مناسب برای خودرو شما انتخابی حیاتی در طول عمر موتور شما و همچنین کارکرد بهینه موتور خودرو شما خواهد بود.

اگزوزهای دوگانه نسبت به اگزوزهای تک خروجی، باعث کاهش مصرف سوخت خودروها میشوند و همین امر یکی از عوامل رشد و توسعه این اگزوزها در صنعت خودروسازی بود. موضوعی که مطرح است این است که این کانوپی ها به جهت تهویه فضای اطراف موتور دیزل ژنراتور جهت جلوگیری از گرم شدن آن دارای فضاهایی برای ورود و خروج هوا نیز هستند.

راه کار عموم این موضوع ساختن اتاقکی است که دارای دیوار و سقف عایق باشند. انواع مختلف درج های تلسکوپی نتیجه خوب و سریعی می دهند و به شما این امکان را می دهند که طول عناصر را در محدوده معقول تغییر دهید.

موتورهای دیزل خصوصا در حجم های بالا و سیلندرهای زیاد صدای گوش خراشی تولید می کنند که در فضاهای صنعتی و ساخت و ساز و یا موقعیت هایی که دستگاه می تواند در فاصله ای دورتر از محل حضور افراد و پرسنل و محل سکونت نصب شود مانعی به حساب نمی آید.

اما در مکان هایی خصوصا داخل شهر و نزدیک به محل سکونت و ادارات و اماکنی چون بیمارستان ها که سکوت محوطه از ضروریات محسوب می شود این گونه صداها قابل تحمل نمی باشد.

زیرا برای کارکرد موثر این قطعه باید دمای آن تا حدود 700 تا 800 درجه بالا رود که در صورت پایین بودن دمای آن می توان معیوب بودن آن را تشخیص داد.

” و نحوه عملکرد آن چگونه است بپردازیم و اطلاعات مفیدی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم. این کانوپی ها علاوه بر عایق صدا Acoustic proof ، عایق حرارت و گرد و غبار Weather proof نیز هست و دستگاه را در مقابل رطوبت، گرد و خاک و حرارت و در برخی مدل ها عایق آتش سوزی و حتی ضد انفجار ( صاعقه و .. ) نیز هستند.

اگزوز با كاهش تلفات ناشي از فشار معكوس گازهاي خروجي سبب ذخيره كردن بيشتر قدرت توليدي موتور و در نهايت قدرت خروجي خودرو مي گردد. گازهاي خروجي در يك لوله موتور را ترك مي نمايند؛ البته قبل از خروج از لوله اگزوز از ميان يك مبدل تحريك كننده (catalytic converterنحوه کار کرد اگزوز,سیستم اگزوز گازها را از محفظه احتراق موتور به جو حمل می نماید و صدای موتور را کم کرده یا از بین می برد.

سيستم اگزوز گازها را از محفظه احتراق موتور به جو حمل مي نمايد و صداي موتور را كم كرده يا از بين مي برد. دود سیاهرنگ: نشانهای از عدم تنظیم صحیح نسبت سوخت به هوا برهم خوردن تعادل نسبت صحیح سوخت به هوا در محفظه احتراق موجب خروج دود سیاه از اگزوز میشود.نحوه كار كرد اگزوز,سيستم اگزوز گازها را از محفظه احتراق موتور به جو حمل مي نمايد و صداي موتور را كم كرده يا از بين مي برد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن