چگونه اگزوز ماشین سوت بکشد؟

نیروی تولیدی نیز در حالت استاندارد توسط یک جعبه دنده 6 سرعته دستی به چرخ های عقبی منتقل شده که قابلیت نصب گیر

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

نیروی تولیدی نیز در حالت استاندارد توسط یک جعبه دنده 6 سرعته دستی به چرخ های عقبی منتقل شده که قابلیت نصب گیربکس 8 و 10 سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی با استفاده از اهرم های تعویض دنده در پشت غربیلک فرمان یا شیفتر به صورت سفارشی بر روی آن نیز با پرداخت مبالغ اضافی وجود دارد.

سنسور هیدرولیک فرمان: اگر فرمان را تا انتها بچرخانیم به دلیل افزایش فشار در سیستم هیدرولیک باعث فشار به موتور می شود. اما با بالاتر رفتن تیپ و افزایش سایز صفحه نمایش اصلی، استفاده از صندلی های اسپرت چرمی ریکارو و سیستم صوتی حرفه ای، حس آسایش بیشتری به سرنشینان دست می دهد.

طول عمر مفید این قطعه حدودا بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ کیلومتر است و بعد از مدتی پس از این دوره، عملا کارایی خود را از دست داده و میزان آلایندگی تا ۵ برابر افزایش می یابد پس بهترین زمان تعویض کاتالیزور اگزوز خودرو بین 100 تا 120 هزار کیلومتر می باشد.

گلویی اگزوز این قطعه منیفولد را به لولهی رابط متصل میکند. این سر اگزوز، در خود دارای یک پروانه کوچک بوده و به وسیله آن، حجم خروجی گاز از اگزوز و صدای آن، کم و زیاد می شود.راه بعدی مراجعه به اگزوزسازی و خرید یک کیت اگزوز است.

در صورتی که واشر گلویی فرسوده شود و گلویی لق شود، صدای موتور قبل از آنکه از طریق مافلر از بین برود به بیرون درز می کند که در نتیجه باعث شنیدن صدای بلندی از زیر خودرو خواهد شد. موتور شورولت کامارو 2020 یک نمونه 4 سیلندر 2.0 لیتری DOHC با 16 سوپاپ VVT و سرسیلندر آلومینیومی بوده که در مدلهای مختلفی از اتومبیلهای جنرال موتوز از جمله کادیلاک ATS، شورولت مالیبو (Malibu)، بیوک رگال (Buick Regal) و…

دامنه گسترده موتورهای موجود برای شورولت کامارو 2020 یکی از بزرگترین نقاط قوت آن است. شتاب شورولت کامارو 2020 با این موتور گرچه به نسبت دیگر موتورهای موجود پایین بوده، اما با ثبت ارقام 5.1 ثانیه برای 0-100 و حداکثر سرعت 145 مایل در ساعت (معادل 233 کیلومتر در ساعت) در مدل کوپه 2 در می توان آن را در رده خودروهای سریع قرار داد.

مصرف سوخت نیز باتوجه به عملکرد، قابل قبول بوده و بنابر اعلام شرکت شورولت، این اسپرت ارزانقیمت با توانایی پیمودن 20 مایل با هر گالن سوخت (معادل 11.7 لیتر در هر 100 کیلومتر) مسیر شهری، 30 مایل با هر گالن سوخت (معادل 7.8 لیتر در هر 100 کیلومتر) مسیر بزرگراهی و 23 مایل با هر گالن سوخت (معادل 10.2 لیتر در هر 100 کیلومتر) به صورت میانگین با گیربکس 6 سرعته دستی، تقریبا مصرف سوختی برابر با دنا و سمند موجود در بازار ایران با قدرت در حدود 100 اسب بخار دارد.

در صورت استفاده از گیربکس 10 سرعته اتوماتیک، مصرف سوخت اندکی کاهش یافته و به 22، 31 و 24 مایل با هر گالن سوخت (معادل 10.7، 7.6 و 9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر) خواهد رسید.

یکي از نشتيهاي شايع، عدم آب بندي مناسب در گايدها يا راهنماهاي سوپاپ هاي دود و هواست که در صورت گاز دادن و شتاب گيري موتور، ميزان دود آبي را به طور چشمگيري افزايش مي دهد. حفره صدا خفه کن با رسوبات کربن پوشانده شده است که می تواند کانال های فیلتر صوتی را ببندد.

صندلی های با پوشش پارچه ای حتی در مدل پایه نیز اسپرت بوده و به خوبی سرنشینان را در بر می گیرند. مدل کانورتیبل نیز با توجه به وزن بیشتر اندکی کندتر از مدل کوپه است.

آخرین مطالب