مشخصات، خرید و قیمت قطعات اگزوز ماشین و موتور سیکلت

فقط این نکته رو بگم برقکار وارد به این سیستم خیلی کم هست و برام جالبه حتی عده ایی از نمایندگیها و تعمیرکارها

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

فقط این نکته رو بگم برقکار وارد به این سیستم خیلی کم هست و برام جالبه حتی عده ایی از نمایندگیها و تعمیرکارها کار با دستگاه دیاگ و عیب یابی رو خوب انجام نمیدن . چند اشکال در سیستم برقی هم داشته که شرح مفصل اونها زمان زیادی لازم داره واگه مایل باشید مطرح میکنم .

البته با تجربه ایکه داشتم همین اواخر بازهم همین صدا تازه داشت شروع میشد که با اصرار من تو دوتا نمایندگی کارشناس کارت طلایی اول موضوع رو رد کرد و میگفت تسمه سفت کن مشکل داره و اونو عوض کرد که صدا از بین نرفت !

من هم این تشخیص رو به تعمیرکار دیگه ایی گفتم و ایشان هم تایید کرد و با هزینه کل حدود 160 تومن واتر پمپ رو عوض کردم و مشکل بطور کامل حل شد . هدر لوله های طولانی نیاز به قطع لوله های اگزوز و اتصال با کلکتور هدر دارند، و ما برای انتخاب این گزینه، انتخاب کامل فلنج ها، واشر ها و گیربکس ها را ارائه می دهیم.

11- تعویض کامل درب پمپ بنزین (بدلیل استشمام بوی بنزین و شکسته بودن آن . این نوع دود که سفید رنگ می باشد، همراه با بوی روغن سوخته است. فیلتر هوا ممکن است کثیف شده باشد.

شاید بپرسید مگه آمپر بالا میرفت که مشکل رو به واتر پمپ نسبت میدهید ولی من میگم اگه آمپر بالا بره احتمالا مشکلات خیلی بیشتری هم ممکن بود پیدا بشه ولی در هردو نوبت با تعویض واترپمپ مشکل حل شد .

ولی بنظر میرسه تشخیص ایراد واترپمپ برای تعمیرکارها خیلی مشکله بخصوص در مراحل اولیه . مثلا چراغ پشت پنل جلو کم نور روشن میموند و درنهایت یک بنده خدایی گفت ایراد از یکی از نودهاست و اینهم کار من نیست !

حدود یکسال و نیم از خرید و فکر کنم کیلومترش حدود بیست هزار تا بود صدای خاصی از ماشین شنیده میشد که برای اثبات اینکه این صدا اضافه هست چند نمایندگی و چند تعمیر کار مجرب هم نشون دادم و در نهایت یکی از تعمیرکارها که اتفاقا دوره رسمی ef7 رو هم گذرونده بود تسمه هیدرولیک رو برداشت و ازم خواست استارت بزنم و اینبار صدا کاملا از بین رفت و ماشین شد مثل روز اول !

15- هنگام بارندگی بوق هشدار دنده عقب یکسره میشه (اینمورد واقعا رو اعصابه !) درست نشده . شد خدا رو شکر تا بحال دیگه از این لحاظ مشکلی نداشته .

به طرفداران توصیه شده از صدای خوب پیشرانه درونسوز این خودرو لذت ببرند و قطعاً نیروگاه ۶ سیلندر نیسان نیز آنها را ناامید نخواهد کرد. دکمه های حالت های اسپرت و راحت به همراه Esp و پارک و سنسور های جانبی در سمت چپ اهرم لذت بخشiDRive قرار گرفته که استفاده کردن از آن و کنترل موس صفحه نمایش بسیار ارگونامیک بوده و زاویه آرنج دست هم در بهترین موقعیت قرار می گیرد.

علت صدای انفجار از اگزوز ماشین میتواند به دلایل زیر باشد. فعلا دیگه یادم نمیاد ولی ماشین الان کاملا بیصدا و روان کار میکنه و شتاب خوبی داره مثل روز اول .

آخرین مطالب