صدا خفه کن: نحوه رفع اهرم شکسته اگزوز در ماشین شما

سوختن واشر سرسیلندر یکی از عیوب رایج در پیشرانههای احتراقی است که تعمیر آن معمولا هزینه و وقت نسبتا زیادی را

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

سوختن واشر سرسیلندر یکی از عیوب رایج در پیشرانههای احتراقی است که تعمیر آن معمولا هزینه و وقت نسبتا زیادی را طلب میکند. برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مشکلاتی، مراجعه به مراکز معتبری که محصولاتی با ضمانت کیفیت ارائه دهند، بزرگ ترین امتیازی است که به خریدار تعلق میگیرد چرا که سلامت خودرو را تضمین و در نتیجه ارزش خرید کالا را در مقایسه با هزینه پرداخت شده برابر میکند.

در صورتی که قسمت کامپیوتر خودرو یا ECU فرمانی را به کویل ماشین ارسال کند برق به صورت پرقدرت تر به سیلندر ارسال میشود و احتراق به صورت قوی تر انجام میشود.

در صورتی مقدار بنزینی که وارد موتور ماشین میشود بیشتر از مقدار استاندارد و معین باشد عملیات جرقه زنی به صورت معمول اتفاق نمیفتد.

وایر ماشین این وظیفه را بر عهده دارد که انفجار بنزین در محفظه احتراق صورت بگیرد و در صورتی که این قطعه خراب باشد انفجار بیرون از محفظه انجام میشود و همین امر سبب صدای انفجار از اگزوز خودرو میشود.

ياتاقان زدن نيز در اثر ايراد در امر روان کاري موتور بوده که معمولا ناشي از کمبود روغن است. به این ترتیب تمام حجم بنزین ماشین استفاده نمیشود و همین امر باعث میشود موتور ماشین به صورت خفه کار کند که به این فرآیند فلوت کردن موتور گفته میشود.

در این لحظه شما صدایی شبیه به عطسه کردن را خواهید شنید که اصطلاحا به ان عطسه کردن اگزوز خودرو گفته میشود. دراین مقاله میخواهیم علت صدای اگزوز ماشین را در شرایط مختلف با هم بررسی کنیم تا زودتر با راهکار های گفته شده مشکل را برطرف کنید و یا متوجه شوید که علت بروز صدای اگزوز چیست.

لذا زمان تعویض فیلتر بنزین به مکانی که فرد در آن زندگی میکند بستگی دارد. گاهی امکان دارد که به جای صدای انفجار شما صدای پت پت اگزوز و یا عطسه کردن اگزوز و یا صدای ترقه از اگزوز بشنوید که درقسمت های پایین تر ما دلایل بروز این صداها را نیز با هم بررسی میکنیم.

در این صورت گاز بنزینی که در اگزوز وجود دارد منفجر میشود و مقدار زیادی بنزین در چند ثانیه میسوزد و صدای انفجار از اگزوز خودرو به گوش میرسد.

در حالی که طرح های خنک کننده ممکن است متفاوت باشد، تمام لوله های اگزوز ما خم می شود. در این حال است که عطسه زدن در اگزوز ماشین رخ میدهد.

با این واحد ، شما خوش شانس هستید زیرا یک گذرنامه مقدار زیادی مواد را در خود ذخیره می کند ، بنابراین می توانید کار را به سرعت به پایان برسانید.اتوماسیون یکی از مزایای منحصر به فردی است که با این دستگاه کوچک به دست می آورید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن