دودهایی که از اگزوز ماشین خارج می شوند نشانه چه ایرادی هستند؟

از سوی دیگر راندمان جت فن آکسیال در بدترین حالت معمولا فراتر از 70% می باشد حال آنکه راندمان فن های سانتریفیو

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

از سوی دیگر راندمان جت فن آکسیال در بدترین حالت معمولا فراتر از 70% می باشد حال آنکه راندمان فن های سانتریفیوژ معمولا در حدود 50% است.

این برندها معمولا دارای ضمانت نامه هستند. این یک قطعه لوله سوراخ دار به طول 180-250 میلی متر و کمی بیشتر از 1/3 قطر خروجی است ، با یک پلاگین واشر جوش داده شده به شکل یک دیسک ، سیلندر یا مخروط ، که در داخل جریان جلو پیچ شده است ، در قطع هوا ، در نتیجه اجازه می دهد تا آن را خفه کنید.

اما در صورتی که کارفرما بخواهد تا حد ممکن صدا کاهش پیدا کند که کاملا مزاحمت صوتی را از بین ببرد می بایست از کانوپی سایلنت استفاده کند ,تا هم صدای خروجی اگزوز و هم صدای جانبی موتور به صورت همزمان خنثی شوند زیرا که در روش استفاده از سایلنسر اگزوز صدای جانبی موتور کاهش پیدا نخواهد کرد .

نكته مهم: مونیتورینگ دائم فشار گازهای خروجی با عملكرد shut-down در مقدار mbar40 برای موتورهای گازسوز كه هم از مبدل حرارتی یا سیستم كنترل آلودگی استفاده میكنند، ضروری است.

در حال حاضر ایران خودرو از لاستیک با مشخصات 65/185/R14 با برند چینی تراینگل یا برند های ساخت داخل یزدتایر و بارز استفاده می کند. اگر اهل رانندگی جوانپسندانه تر هستید بعد از مدتی رانندگی با 206 و آشنایی با محدودیت های آن، تا حدی با رفتار های خودرو آشنا می شوید و واکنش خودرو در برابر فرمان های ناگهانی و تنش های جاده برایتان قابل پیشبینی می شود که کمک زیادی به کنترل آسان تر خودرو توسط شما می کند.

کاهش ارتفاع غیر اصولی صدمات فراوان به جلوبندی و تعلیق خودروی شما وارد می کند. قطعاتی که همه آغشته به روغن فراوان بودند . تکرار مکررات است اگر بخواهیم به فضا برای سرنشینان عقب 206 بپردازیم چرا که همه در جریان محدودیت آن هستند.

پیشنهاد نگارنده آن است که اگر خانواده ای پر جمعیت هستید، 206 نخرید و اگر خریدید با آن به مسافرت نروید ! اما با تمام این تفاسیر 206 فابریک خودروی پایداری برای تمام خواسته های شما نیست و سیستم تعلیق در نمونه ی نیمه مستقل برای استفاده عادی شهری طراحی شده است.

لذا این نیز راه خوبی برای افزایش پایداری خودروست. اما توجه داشته باشید این درمان نیز مثل هر درمان دیگری عوارض جانبی دارد. فضای صندوق نیز 245 لیتر است که برای 2 چمدان دستی مناسب به نظر می رسد. با برداشتن طاقچه عقب می توانید کمی به ارتفاع فضای صندوق اضافه کنید که البته به از بین رفتن دید عقب توسط آینه وسط منجر می شود.

خرابی خودرو گاهی اوقات با صداهای مختلف از اگزوز خود را نشان میدهد که در ادامه آنها را بررسی میکنیم.

تصویری که در زیر مشاهده میکنید اصول اولیهی کار ترمز موتور نوع (Jake Brake) را نشان میدهد. از نشانه های این اتفاق لرزش موتور و کاهش قدرت است.