دودهایی که از اگزوز ماشین خارج می شوند نشانه چه ایرادی هستند؟

این محصول چینی که به گفته شرکت وارد کننده ایرانی از اواخر پاییز سال جاری به جادههای کشور راه خواهد یافت، رقبا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

این محصول چینی که به گفته شرکت وارد کننده ایرانی از اواخر پاییز سال جاری به جادههای کشور راه خواهد یافت، رقبای هم کلاس بسیاری را مقابل خود دارد؛ به بیانی دیگر، زونتس Z4 250 R در کلاس بسیار شلوغ و رقابتی بازار موتورسیکلتهای ایران قرار گرفته، اما با ویژگیهای برجستهای که دارد، میتواند سهم خود از بازار را به دست آورد.

طي يك سري واكنشهاي پيچيده شيميايي در مجاورت نور خورشيد، مواد آلاينده كه در اثر احتراق ناقص سوختهاي فسيلي وارد هوا گرديدهاند توليد آلودهكنندههاي ديگري به نام اكسيدكنندههاي فتوشيميايي توليد مينمايند و در نتيجه پديده غبار ظاهر ميشود.

اما جهت کشف دقیقتر عوامل، در ادامه با کیان باتری همراه باشید. اگر بخواهیم به نکات مثبت زونتس V249 اشاره کنیم باید از کیفیت ساخت بالا، طراحی ظاهری بسیار جذاب، امکانات مناسب نظیر پورتهای شارژ, usb نمایشگر دیجیتال با قابلیت اتصال تلفن همراه، فناوری ساخت بالای پیشرانه بهویژه سیستم کارتل خشک، سواری نسبتا نرم مانورپذیری مطلوب و هندلینگ مناسب آن اشاره کرد.

قلب تپنده زونتس Z4 250 R یک پیشرانه ۲۵۰ سیسی تک سیلندر ۴ زمانه و ۴ سوپاپ است تحت سیستم DOHC کار خواهند کرد. زونتس Z4 250 R وزنی معادل ۱۶۷.۷ کیلوگرم دارد که در مقایسه با نیکد اسپرتهای ۲۵۰ سیسی بازار اصلا عدد کمی نیست، به همین علت نیز حداقل روی کاغذ میتوان گفت عملکرد پیشرانه محصول چینی در سطح معمولی خواهد بود؛ اما به هر حال برای اظهار نظر بهتر درباره آن باید تا ورود رسمی نیکد اسپرت چینی به جادهها صبر کنیم.

زونتس Z4 250 R جدیدترین موتورسیکلت نیکد بازار است که کویر موتور آن را عرضه خواهد کرد. زونتس Z4 250 T اروگونومی خوبی دارد و به لطف ارتفاع مناسب دستگیرههای آن در کنار محل نصب خوب جاپایی و زین پهن و نسبتا نرمی که دارد، راننده امکان مانور قابل قبولی داشته و موقعیت قرارگیری مطابق معمول دیگر موتورسیکلتهای نیکد اسپرت را تجربه خواهد کرد.

نکته دیگری که در این میان شاید موجب نارضایتی شما شود، صدای نهچندان مهیج اگزوز است که البته با توجه به وجود یک انجین تک سیلندر ۲۵۰ سی سی، نباید هم از صدای اگزوز توقع بیش از این داشت. بحث قیمت شد و لازم است اشاره کنیم که این موتورسیکلت زیبا بهای ریالی بسیار بالایی دارد و احتمالا کمتر کسی حاضر میشود مبلغی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان (هنگام نگارش این مطلب-مرداد۱۴۰۰) را بابت خرید یک موتورسیکلت ۲۵۰ سی سی و نهچندان پرشتاب اما زیبا هزینه کند.

ولی نکته مهم اینجاست که معمولا بعد از تعویض قطعات ، تعمیرکاران اقدام به ریختن آب خالی یا آب رنگی فاقد ضدیخ در موتور می کنند و معمولا کل مخزن را هم به اشتباه پر می کنند که بسیار خطرناک بوده و ممکن است باعث جوش آمدن آب و کمپرس کردن و ترکیدگی رادیاتور بشود.

وظیفه متوقف کردن جثه زونتس Z4 250 R از دیسکهای ترمز مجهز به سیستم ضد قفل (ABS) برای چرخهای جلو و عقب استفاده شده است.

کولر اتوماتیک، آینه های جانبی برقی، 2 کیسه هوای راننده و سرنشین، سیستم صوتی با قابلیت پشتیبانی از سی دی، سیستم ترمز ضد قفل ABS ( ترمز های عقب همچنان کاسه ای ) ، پشت سری صندلی های عقب و شیشه های برقی درب های عقب از امکانات 206 تیپ 3 هستند.

گروه بازرگانی ایمن یدک با در اختیار داشتن ناوگان حمل و نقل مناسب توانایی پخش عمده و فروش تکی محصولمهره گلویی اگزوز Jac J5 دارا می باشد. شفت خروجی پیشرانه این نیکد اسپرت چینی، به یک گیربکس ۶ سرعته دستی که مطابق معمول موتورسیکلتهای امروزی به کلاچ چند صفحهای غوطهور در روغن مجهز شده، متصل شده است.

آخرین مطالب