دودهایی که از اگزوز ماشین خارج می شوند نشانه چه ایرادی هستند؟

به هر ترتیب صداهای به ظاهر عجیب و به واقع دارای علل فنی خاص از اگزوز خودرو به گوش می رسد که شناخت دلایل هر یک

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

به هر ترتیب صداهای به ظاهر عجیب و به واقع دارای علل فنی خاص از اگزوز خودرو به گوش می رسد که شناخت دلایل هر یک می تواند به رفع این مشکلات کمک کند.

در این شرایط معمولا گاز بنزین در اگزوز منفجر شده و با سوختن مقدار زیادی بنزین در عرض چند ثانیه، صدای افنجار از اگزوز خودرو به گوش می رسد.

اگر این سنسورها به هر دلیلی تشخیص دهند که گازهای خروجی به درستی تبدیل نمی شوند ، "چراغ چک موتور" روشن می شود.

اگر شمع های خودرو معیوب شده یا طول عمر مفید آن ها به هر شکلی به پایان رسیده باشد، احتراق به درستی شکل نگرفته و مقدار قابل توجهی گاز از این احتراق ناقص به اگزوز وارد می شود و صدای آن نیز به گوش خواهد رسید.

در بخش تخصصی خودرو ایرانی کار، با ما همراه باشید تا به عوامل این صداهای عجیب در اگزوز خودرو بپردازیم. شاخص 60 تا 65 دسيبل براي كودكان و بيماران نامناسب است.

۹ - در صورتی که خودرو کاملا سرد باشد اگر کاتالیزور را با دست تکان دهید و صدایی شبیه تکان خوردن سنگریزه در داخل آن به گوش برسد نشانه ای از ریختن شبکه های داخل آن است. تقصير توليد آلودگي صوتي فقط متوجه خودروها نيست بلكه بخش قابل توجهي از آلودگي صوتي متوجه ساختمانسازيها در تهران است.

راههاي شرياني درجه دو شبكه اصلي راههاي شهري را تشكيل ميدهند كه ضوابط اجرايي آنها را شورايعالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور تعيين مينمايد و عبارتند از: الف ـ شرياني اصلي: راهي است كه ارتباط بين خيابانهاي جمع و پخشكننده و بزرگراهها را برقرار ميكند.

انژکتورها دو پایه دارند که یکی از آنها بر روی دوبل و پایه دیگر به طور مستقل به چهار پایه ECU اتصال دارند. اما اين قانون چندان در عمل ضمانت اجرايي نداشته و از ميزان آشفتگي صوتي كاسته نشده است.

الهام كريمي، كارشناس صوت شركت كنترل كيفيت هواي تهران در گفتوگو با «ايسنا» اين خبر را اعلام كرد: «با اجراي اين دستورالعمل در حداقل زمان و با دقت قابل قبول ميتوان صداي منتشره از اگزوز خودروهاي سبك، سنگين، نيمهسنگين و موتوسيكلتها را اندازهگيري كرد.» به گفته كريمي اين دستورالعمل در حال سير مراحل اداري و قانوني براي تصويب است.

در همين رابطه كارشناس شركت كنترل كيفيت آلودگي هواي تهران اظهار اميدواري كرد آييننامه كاهش آلودگي صوتي ناشي از فعاليتهاي ساختماني و عمراني تدوين و تصويب شود.

آخرین مطالب