برنامه صدای اگزوز ماشین ها

از نشانه های خرابی کاتالیست خودرو می توان به کاهش شتاب موتور، روشن نشدن خودرو، افزایش مصرف سوخت ، لرزش خودرو

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

از نشانه های خرابی کاتالیست خودرو می توان به کاهش شتاب موتور، روشن نشدن خودرو، افزایش مصرف سوخت ، لرزش خودرو ، بوی بد و افزایش میزان آن به مرور ، کاهش دمای کاتالیست ، سخت استارت خوردن ماشین و روشن شدن چراغ چک اشاره کرد.

از این موتور انتظار هیچگونه شتاب اولیه نداشته باشید و قطعاً پشت چراغ قرمز به فکر جا گذاشتن ماشینهای کناری نباشید که به شدت ضایع خواهید شد.

در جمع بندی باید عرض کنم طراحان و سازندگان این موتور باید فکری به حال صدا و لرزش آن هچنین شتابگیری نمایند و الا به تدریج از گزینه های انتخاب خصوصاً جوانان خارج خواهد شد. این اگزوز که من به شما پیشنهاد می کنم را باید در تراشکاری بسازی ، همین جوری دستی و بی ابزار نمی شود ساخت ، شاید روزی اگزوزها به درد نواختن موسیقی بخورند.

من يه سمند EF7 مدل 94 گرفتم موتورش خيلي عاليه از خوده ماشينم خيلي راضيم ولي كمي سرو صدا تو اتاقش مياد كه تويه تمام ماشين هاي ايراني عاديه.

من يه پيشناهاد دارم كاش مسولين ميتونستن موتور EF7 رويه يه بدنه معمولي مثل پيكان با كمي تغيرات ميزاشتن كه يه ماشينه زير 20 ميليوني دست مردم بدن كه كيفيتم داشته باشه. مرحله سوم: سوزن کاربراتور رو باز می کنیم تا سیم گاز از کاربراتور جدا شه، در پوش قسمت بالای کاربراتور رو باز می کنیم و با احتیاط سوزن رو می کشیم بیرون.

همچنین می توانید خودتان آن را تهیه کنید. همچنین دو گزینه برای مدرن سازی سیستم اگزوز وجود دارد: نصب یک رزوناتور اضافی کارخانه ای بین رزوناتور اصلی و صدا خفه کن ، یا ساخت دستگاهی با دستان خود. به نظر میرسد نا هماهنگی خاصی در گیربکس باشد زیرا تنبلی اولیه در دنده یک و دو، با تعویض به سه به یکباره جای خود را به شتاب قابل قبولی می دهد که با عملکرد دو دنده ی اولیه بسیار متفاوت است.

اما به محض گذر از 130 ناگهان با افت صدا و روانی فوقالعاده ای روبرو می شویم که البته با توجه به محدودیت قانونی سرعت به هیچ دردی نمیخورد جز پیست آزادی و… آرزو داشتیم یه روز صدای داشبورد حذف بشه الان صدای تراکتوری گازش با صدای تانک که از موتور و چرخها میاد و قژ قژ اتاق و قطعات پلاستیکی با هم یک موزیک دلخراش جانفرسا پخش می کنه که با بلند کردن صدای پخش ماشین میشه مرهمی بر…

هوا و سوخت را به طور صحیح با هم مخلوط کند تا موتور بتواند در هر شرایطی کار کند. در آخر باید بگم که این خودرو با توجه به قیمت 43 میلیونیش در ایران با این سطح از امکانات در مقایسه با چینی ها بسیار به صرفه تره و خدمات پس از فروش بهتری هم داره .

ماده 218 ـ شهرداريها موظفند پيادهروهاي استاندارد، هموار و ايمن با در نظرگرفتن عبور سالخوردگان و معلولان با صندلي چرخدار و يا بدون آن، در حاشيه معابر شهري ايجاد كنند و با توجه به موقعيت جغرافيايي شهر، در محلهاي مناسب نيز مسير عبور دوچرخه سواران را تا حد امكان و به صورت جداگانه ايجاد نمايند.

مثلاً از سرعت 90 تا 120 صدا به شدت افزایش یافته و لرزه ای به کابین میده که انگار 180 تا سرعت دارید. صدای زیاد و غیر طبیعی، ایجاد لرزه در تمام کابین و قطعات منصوب که نوعی وز وز، همیشه آزار دهنده هست.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن