اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

اگزوز جدید میتواند فشار برگشتی را افزایش دهد که باعث ایجاد گازهایی میشود که موتور سختتر کار میکند و بر عملکرد

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اگزوز جدید میتواند فشار برگشتی را افزایش دهد که باعث ایجاد گازهایی میشود که موتور سختتر کار میکند و بر عملکرد آن و افزایش راندمان سوخت تأثیر میگذارد، از طرفی مسافت پیموده شده نیز رشد میکند. از عواملی که منجر به جذب مواد مضر در کاتالیزور است، وجود فلزات، پلاتین، رودیوم و پالادیوم بر روی آن می ­باشد.

به علاوه پارامتر های قیمت و تولیدی ارزانترین اگزوز پژو توسط گروه صنعتی پیا صنعت نیز می بایست مورد توجه قرار گیرد. در سیستم های اگزوز امروزی فلنچ ها را به صورت کونیک (کله قندی) طراحی می کنند تا ضمن عدم نیاز به وجود واشر سربی، حفظ و نگهداری آن نیز ساده تر باشد.

آیا باید سیستم اگزوز را اصلاح کنید یا نه؟ بنابراین توصیه میکنیم هنگام نیاز به تعویض سیستم اگزوز جدید، خطرات احتمالی خودرو را با نگه داشتن اتومبیل با سیستم اگزوز خراب به حداقل برسانید. همانطور که در بالا اشاره کردیم، تغییر سیستم اگزوز جدید نیاز به تعمیرکار حرفهای دارد زیرا کار سادهای نیست و یک اشتباه میتواند منجر به خرابی کل خودرو شود.

بنابراین میتوان اتومبیل شما را در خیابان به عنوان یک وسیله نقلیه با کارایی بالا و پرکاربرد شناسایی کرد. هنگامی که هوا به راحتی میتواند داخل و خارج شود، میتوان قدرت موتور را به سمت سایر کارکردها سوق داد.

عملکرد خوب خودرو به نوبه خود همه چیز را در مورد عملکرد موتور بهبود میبخشد: گشتاور، اسب بخار و سر و صدای آن. به طور کلی یک پیشرانه در این ترکیب سوخت و هوا در بهترین شرایط کاری خود قرار خواهد داشت ولی موتور خودرو میتواند از نسبت 8 به یک تا 18.5 به یک نیز روشن بماند اما بدون تردید کارکردی نادرست خواهد داشت.

به دلیل تجمع بخار و رطوبت در حمام، آشپزخانه و محل حضور لباسشویی، این فنها معمولاً در آن مناطق مورد استفاده قرار می گیرند . با این حال این گاز کاملاً بی ضرر نیست، زیرا همانطور که می دانیم کربن دی اکسید عامل اصلی گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی است.

نادیده گرفتن تعمیر و نگهداری شمع و سیمهای شمع موجب خرابی کوئل شده و با روشن شدن چراغ موتور باید آن را تعویض کنیم، این مشکل با ۳.۵۷ درصد از تعمیرات در رده ی پنجم قرار میگیرد. در ادامه به بررسی آب روغن قاطی کردن خودرو میپردازیم تا اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید و راههای جلوگیری از آن را بدانید.

55 ـ دستگاه تهويه: به دستگاههايي اعم از پنكه، كولر و يا بخاري گفته ميشود كه هواي درون وسيله نقليه را جابهجا و يا دماي آن را كاهش يا افزايش دهد.

اين ترمزها بايد قادر باشند سرعت موتورسيكلت را به صورتي كه داراي سرنشين ميباشد، در هر شيبي كاهش داده و آن را سريعاً و به طور مؤثر و با ايمني متوقف سازد. برای کسی که صاحب یک ماشین قدیمی است، نصب اگزوز جدید باعث میشود که ماشین دوام بیشتری داشته باشد زیرا سیستم اگزوز جدید معمولاً از استیل ضد زنگ ساخته شده است که هرگز به مرور زمان زنگ نمیزند، برخلاف سیستمهای قدیمیتر که اغلب به دلیل زنگ زدگی نیاز به تعویض منظم دارند.

وقتی در معیار مقایسه قرار بگیریم واضح است که مزایای تعویض سیستم اگزوز از معایب آن بیشتر است. یکی از بزرگترین اشکال هر خرید بزرگ، برچسب قیمتی آن است، تعویض سیستم اگزوز در مقایسه با سایر قسمتهای خودرو بسیار گران است.