اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

در همینباره محمود خردمند که هنگام ثبت اختراع خود گواهی کاربردپذیری و یکتا بودن دستگاه خود را از ایرانخودرو در

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

در همینباره محمود خردمند که هنگام ثبت اختراع خود گواهی کاربردپذیری و یکتا بودن دستگاه خود را از ایرانخودرو دریافت کردهاست، بهعنوان اولین گزینه پیشروی خود به این خودروساز داخلی مراجعه میکند.

از نظر قابلیت ها ، اما همتایان نه چندان مشهور قیمت متوسطی دارند ، اما بهتر است گزینه مناسب را با یک متخصص انتخاب کنید - برای موفقیت در چنین ارتقاء ، ممکن است دانش مهندس مکانیک مورد نیاز باشد.

اما هراختراعی برای اینکه به موفقیت کامل برسد باید به تولید انبوه دست پیدا کند و مورد استفاده مشتریان هدف قرار بگیرد. نمونه ای از این نشانه ها را میتوانیم سر و صدای اضافه یا تکان های بی مورد نام ببریم ، ولی امروز میخواهیم در سلسه مباحث کارشناسی فنی خودرو که قبلا هم در آکادمی داشتیم به شما کمک کنیم تا با کمک دیدن رنگ دود خروجی از اگزوز، خودتان به نوعی کارشناسی سلامت موتور خودرو انجام دهید.

موادی که در این نوع از اگزوز استفاده میشود به شدت علاقهمند به ترکیب با گازهای مضر موجود در دود خودرو مانند CO و CO٢ هستند. محمود خردمند نمونههای اولیه خود را روی یک خودروی نیسان نصب میکند و راهی مرکز معاینه فنی میشود تا حاصل کار خود را بسنجد.

اما در انتهای این مطلب خواهشمندیم در انتخاب نوع و مدل سیستم اگزوز خودرو خود دقت کنید چرا که ; محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس گفتند که نتایج اولیه مطالعه آماری آنها بر روی کودکان ذکر شده در ثبت سرطان کالیفرنیا متولد سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۷ نشان داد که آلودگی ترافیک ممکن است با ۵ تا ۱۵ درصد افزایش در احتمال بروز برخی سرطان ها.

دلیل کم کردن آب رادیاتور در خودروهای مختلف، متفاوت نیست و هر یک از دلیلهای ذکر شده میتواند باشد. در موارد خرابی شدید واشر سرسیلندر، وقتی مقدار زیادی مایع خنک کننده وارد سیلندر شود، میتواند موجب قفل هیدرواستاتیکی که به اصطلاح هیدرولاک می گویند شده و آسیب دائمی به موتور خودرو وارد کند.

اتفاق جالبی که در این بین رخ میدهد امکان بازیافت مواد موجود در دود خروجی موتور خودرو مانند ماده ارزشمند گوگرد است که حالا با مواد موجود در اگزوزپاک ترکیب شدهاست.

اما حالا قیمتی که برای اختراع خود پیشبینی میکند براساس نوع خودرو از ١۵٠ تا ٣٠٠ هزارتومان متفاوت است و برای شارژ موادشیمیایی نیز نصف این قیمت قابل پرداختاست.

جالبتر آنکه جا پایی هایی که برای سرنشینان بر روی موتور قرار گرفته از نوع تا شونده بوده که هم یک جای پایی راحت برای سرنشین موتور می باشد و هم در صورت زمین خوردن با موتور جلوی آسیب به بدنه موتور را خواهد گرفت.

معمولا فضای پشت بام بیشترین هوای تمیز و آزاد را در اختیار فن قرار می دهد و به همین جهت بیشتر مدل های فن امکان نصب بر روی پشت بام را دارند.

آخرین مطالب