اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

همانطور که گفته شد، خارج شدن دلکو از تنظیم در خودروهای کاربراتوری یک اتفاق معمول است. در سطح آنگاه این خلل می

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

همانطور که گفته شد، خارج شدن دلکو از تنظیم در خودروهای کاربراتوری یک اتفاق معمول است. در سطح آنگاه این خلل میتواند در اثر فرسوده شدن سیستم جرقه زنی و شمع ها و همینطور ریتارد بیش تر از حد موتور (تهیه و تنظیم نبودن دلکو علی الخصوص در موتور های کاربراتوری) اتفاق بیفتد.

این گونه دود متراکم میتواند به دلیل آسیب دیدگی سرسیلندر و یا این که سوختن واشر آن و در سود ورود و نشت مایع سیستم سرمایش (آب رادیاتور) به داخل محیط احتراق ایجاد شود در این حالت تعمیرات پرهزینه ای چشم به راه شماست.

اگر این اختلال را نادیده بگیرید خلل میتواند به مراتب بدتر شود و چه بسا یک نشت مضاعف کوچک در مایع کولر قادر است باعث به زخم جدی به موتور شود.

در ضمن نشت این مایع و مخلوط آن با روغن موتوری که در کانال های همسایه با مجاری آب قرار دارد میتواند دردسر جدیدی برای ماشین پدید آورد که در اصطلاح تعمیرکاران به قاطی کردن آب و روغن دارای اسم و رسم است.

تا قبلی از مراجعه به تعمیرگاه و برای خودداری از پیدایش صدمات بیشتر بهتر است به صورت آراسته سطح روغن موتور به وسیله گژ روغن و در حالتی که موتور سرد است در اختیار گرفتن و در صورت فقدان نسبت به سر ریز آن مبادرت شود.

در اثر کثیفی بیشتر از حد فیلتر هوا، کم بودن هوا و کم سوختن بنزین در موتور دود سیاه ایجاد می شود.

هر چند که حرکت پیستون به شکل رفت و برگشتی است، لیکن به علت چرخش قسمت لنگ در میان سر بزرگ شاتون این حرکت به شکل چرخشی در میآید و در نهایت ما چرخش مطلوب خوبی را از سر میل لنگ میگیریم که میتوان آنرا به نوک فیلتر تشبیه کرد.

با این وجود دود سپید متراکم میتواند یک ایراد بزرگ هم به شمار برود. در شهرهای بزرگ اروپایی هم معمولاً پس از معاینه فنی خودرو برچسبهایی در رنگهای مختلف روی پلاک خودرو میچسبانند که براساس آن اجازه تردد در مناطق مختلف را خواهید داشت.

در آن روزها این موتورسیکلت یکی از نرم ترین پیشرانه ها را در بین موتورسیکلت های تورینگ اروپایی داشت و موفقیت آن باعث شد تا بنلی با افزایش حجم پیشرانه آن، مدل 900 سی سی این موتوسیکلت را روانه بازار کند.

موتوری که توسط AMG تامین شده، همان نمونه ۲ لیتری توربوشارژ معروف است که پیش از این در A کلاس و CLA به کار گرفته شده؛ البته لوتوس میگوید در این موتور تغییرات زیادی صورت گرفته و قدرت خروجی آن به ۳۶۰ اسب بخار رسیده است.

آخرین مطالب