اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

در موتور جعبه دنده این صدا در دور آرام موتور شنیده می شود اما وقتی کلاچ بگیرید قطع می گردد . صدا خفه کن مدرن

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

در موتور جعبه دنده این صدا در دور آرام موتور شنیده می شود اما وقتی کلاچ بگیرید قطع می گردد . صدا خفه کن مدرن در ماشین ، بدون توجه به ظاهر ساده ، یک دستگاه با تکنولوژی بالا است که وظیفه آن نه تنها حذف گازهای خروجی از سیستم اگزوز ، بلکه کاهش سطح سر و صدا است که توسط قطع پالس های متغیر فشار بالا و پایین گازهای خروجی ناشی از موتور.

بیایید در مورد طراحی VAZ 2101/2107/2109/2110 ، Oka ، صدا خفه کن UAZ صحبت کنیم و همچنین نحوه ساخت دستگاه را با دستان خود در نظر بگیریم. صدا خفه کن های مدرن به سه نوع تقسیم می شوند: اتلاف کننده ، واکنشی و ترکیبی.

به نوبه خود ، انواع فوق به دو نوع تقسیم می شوند: جریان مستقیم و هزارتو. یک راکت زیر هر بال حمل می شد که برای حمله به اهداف زمینی استفاده میشدند و 40 کیلوگرم کلاهک جنگی داشتند. نقطه ضعف افزایش سر و صدا است ، بنابراین چنین محصولاتی در درجه اول تنظیم می شوند و به ندرت در اتومبیل های معمولی استفاده می شوند ، به عنوان یک قاعده ، فقط در خودروهای اسپرت.

پشم معدنی ، تراش فلز ، پشم شیشه اغلب به عنوان چنین ماده ای استفاده می شود. در مورد سیستمهای بلوتک (BlueTec)، به عنوان مثال، از تزریق اوره محلول در آب به سیستم اگزوز خودرو استفاده میشود.

در شهرهای بزرگ اروپایی هم معمولاً پس از معاینه فنی خودرو برچسبهایی در رنگهای مختلف روی پلاک خودرو میچسبانند که براساس آن اجازه تردد در مناطق مختلف را خواهید داشت. از مقاله متوجه خواهید شد که انواع صداگیر صدا ، دستگاه و ویژگی های طراحی آنها چیست.

برای درک اینکه صدا خفه کن از چه چیزی تشکیل شده است ، باید بدانید انواع دستگاه ها چیست و چه تفاوتی با یکدیگر دارند. کاتالیست یا کاتالیزور از جمله قطعات بسیار مهم و کاربردی در خودرو ها است که با داشتن فیلتر های سرامیکی، گاز های سمی و شیمیایی را که از محفظه احتراق خارج میشوند تصفیه کرده تا گاز ها و دود خروجی خطری برای محیط زیست نداشته باشند.

اصل کار ساده است-گازهای خروجی تولید کننده صدا از لوله سوراخ شده به داخل محفظه منتقل می شوند و در آنجا جذب مواد جاذب صوت مقاوم در برابر حرارت می شوند ، در نتیجه انرژی ارتعاشات صوتی به انرژی حرارتی تبدیل می شود.

پخش کننده (جذب کننده). اگر با انجام این کار، خودرو در حین حرکت به سمت چپ یا راست منحرف می شود، سیستم تعلیق یا جلو بندی نیاز به بازدید و تعمیر دارد.- اگر با انجام این کار، خودرو در حین حرکت به سمت چپ یا راست منحرف نمی شود، یکی از دسته موتورها ایراد دارد و باید تعویض شود.

به نظر میرسد که در این فرایند گوگرد و اکسید تشکیل میشود که در بیشتر اوقات نشاندهنده بروز مشکلاتی در مبدل کاتالیزی است.دسته ششم بوهای سوخت است. وی اضافه کرد: دبی آب چشمه موجود در جزیره کبودان نیز که ۱۰۰ لیتر بوده به ۴۳۰ لیتر و دبی آب جزیره اسپیر نیز که قطع شده بود به ۲۰۰ لیتر در شبانه روز افزایش پیدا کرده است.

در راستای توسعه هرچه بیشتر این پیشرانههای سبک اما قدرتمند،مهندسان کمپانی یاماها دست به کار شدند و سر سیلندر بهبود یافتهای را برای مدلهای توربو طراحی کردند.

آخرین مطالب