اگزوز - لوازم یدکی ماشین سنگین

منبع اگزوز ۲۰۶ یکی از حساس ترین قطعات این خودرو میباشد که در صورت خرابی، باید حتما تعویض گردد. و نیاز به تعمی

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

منبع اگزوز ۲۰۶ یکی از حساس ترین قطعات این خودرو میباشد که در صورت خرابی، باید حتما تعویض گردد. و نیاز به تعمیرات اساسی در دستگاه میباشد. صفحه کیلومتر به صورت کاملا دیجیتال طراحی شده است که در وسط با اعداد بزرگ، سرعت را نمایش می دهد و دور موتور نیز به صورت یک خط در بالا در حال کم و زیاد شدن است.

طراحی مانیفولد ها به گونه ای است که تولید دود در آن ها با حداقل اغتشاش و عدم ایجاد فشار منفی انجام می شود. چون که صدای دیزل ژنراتور از اگزوز آن خارج می شود همان گونه که اگر انبار اگزوز خودرو حذف شود صدای وحشتناکی تولید می شود.

اگر سنسور اکسیژن خودرو کثیف باشد میزان گازهایی که از محفظه احتراق خارج میشوند سنجیده نمیشود و ماشین در زمان درجا کار کردن با صدای پت پت شروع به کار میکند. در انواع دیزل ها عمدتا از مانیفولدهای خشک استفاده می شود اما در بعضی کاربرد های خاص از لوله های دو جداره که با لایه ای از آب خنک می شود و یا سه جداره که با لایه ای از آب و لایه ای از هوا خنک می شود، استفاده می شود.

1. 1. تجهیزات به کار رفته در مسیر اگزوز باید طوری نصب شوند که هیچ فشاری از طرف آن ها به دستگاه وارد نشود.

این تجهیزات اضافی هیچ گونه تاثیری در انتقال حرارت ندارد و فقط از جهت حفاظت فیزیکی اپراتور در مقابل لمس قطعات داغ به کار می روند. تصور نکنید که خودروهایی که در ابتدا وارد بازار خودرو میشدند شباهت بالایی با خودروهای امروزی داشتند این خودروها مسقف نبوده، فنربندی و سیستم تعلیق چندان مطلوبی نداشته و حتی از صندوق عقب نیز برخوردار نبودند.

استفاده از سرپوش بیرون از ساختمان که محافظت در برابر هوا و عوامل جوی را برای دیزل ژنراتور فراهم می کند، باعث می شود انتخاب های متنوعی در مورد سیستم صدا خفه کن در اختیار شما باشد. کنترل صدا و درخواست مصرف کننده دیزل ژنراتور مهم ترین عوامل در انتخاب صدا خفه کن اگزوز است پس انتخاب سیستم اگزوز و صدا خفه کن به قرار داشتن دستگاه مولد در داخل یا خارج ساختمان بستگی دارد.

اما افزایش ناگهانی قدرت موتور باعث می شود تا خودرو، به راحتی تمام پیچ را رد کند. محدودیت بیش از حد اگزوز باعث افزایش مصرف سوخت و دمای بالای غیر عادی اگزوز می شود که باعث خرابی های مربوط به دمای بالای اگزوز و دوده سیاه بیش از حد می گردد.

اگر قرار باشد منبع اگزوز داخل اتاق ژنراتور قرار بگیرد به خاطر وزن و اندازه آن باید به وسیله ساپورت به سقف متصل شود .سیستم لوله کشی با گرم و سرد شدن منبسط و منقبض می شود به گونه ای که ممکن است لازم باشد در هر تغییر مسیر یک Expansion joint نصب شود تا افزایش طول حرارتی لوله را حین کار جبران کند .

هیوندای جنسیس کوپه آنچنان قدرتمند است که در هر شرایطی می تواند سرنشینان را به صندلی بچسباند و اگر شیشه ها پایین باشد، مدل موهای ژل زده را کاملاً خراب کند. آزمایشاتی که چهار روز پیش منتشر شده اند، نشان می دهند کودکانی که در مسیر خیابان های شلوغ راه می روند، به دلیل کوتاه تربودن قدشان به هنگام عبور از نزدیک اگزوز خودروها، سه برابر بیشتر از بزرگ سالان در معرض هوای آلوده قرار دارند.

سیستم اگزوز باید به گونه ای طراحی شود که فشار عقب به موتور را به حداقل برساند. از طرف دیگر سودجویانی به دلیل وجود فلزات گرانبهاء در این قطعه به باز کردن این قطعه و جمع­ آوری آن برای بازیافت فلزات آن میکنند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن