انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

موارد مهمی که در کنترل پنل ژنراتورهای دیزلی بیشتر بدان بیشتر توجه می شود عبارتند از روشن و خاموش شدن دستگاه،

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

موارد مهمی که در کنترل پنل ژنراتورهای دیزلی بیشتر بدان بیشتر توجه می شود عبارتند از روشن و خاموش شدن دستگاه، میزان ولتاژ خروجی و میزان آمپر می باشد. اگر در یک هوای سرد خودروی خود را روشن کردید و شاهد خروج مقداری دود سفید از اگزوز بودید و این دود بعد از گذشت چند دقیقه که موتور ماشین گرم شد قطع شد، باید بدانید که جای نگرانی وجود ندارد زیرا این دود سفید اگزوز در واقع بهخاطر اختلاف دما محیط و بخار شدن رطوبتی است که به دلیل سرد بودن هوا ایجاد شده است.

البته این نوع ضریب دنده که به اصطلاح Close Ratio نام دارد به دلیل این در موتورسیکلت های کراس استفاده می شود که در مسیرهای خارج از جاده یا آفرود کشش مناسب را داشته باشند.

یکی از جاهایی که لکه قیر زیاد به چشم میخورد؛ روی بدنه ماشین به دلیل حرکت اتومبیل روی آسفالت تازه است.

شاید باورتون نشود که بتوان قیر را به این راحتی از روی ماشین تمیز کرد. اما با این روش ساده و دردسترس همه، لکه قیر را می توان از بین برد.

در اوایل حضور توماهاک یعنی همان سال ۲۰۰۳ میلادی ، شرکت داج اعلام کرد که ماکزیمم سرعت توماهاک برابر با ۶۸۰ کیلومتر در ساعت اما چند سال بعد از این گفته ، مقامات شرکت اعلام کردند که سرعت آن در اصل حدود ۳۰۰ مایل ( ۴۸۰ کیلومتر در ساعت ) بوده و جالب آنجاست که تا به امروز هیچ دلیلی برای این تخمین اشتباه نداده اند .

اما من در این بابت تجربه ای ندارم. همزمان با این موضوع دیگر خودروسازانی همچون کادیلاک، بنز، شورولت و اولدزموبیل نیز فعالیت خود را آغاز کرده و رفتهرفته صنعت خودروسازی امروزی شکل گرفت.

در موارد زیادی نیز مایع خنککننده از سمت منیفولد اگزوز (هدرز) نشت کرده و یا دود سفید غلیظی از اگزوز دیده میشوند.

اما اگر قیر روی لباس، فرش و یا دستتون ریخته، برای آن هم راه های ساده ای وجود دارد که می توانید در پست روش های پاک کردن قیر از لباس، فرش و دست با آنها آشنا شوید.

۲- در آخر آب گرم و مایع ظرفشویی یا پودر لباسشویی را با هم مخلوط کنید و با یک برس نرم یا یک اسفنج، بدنه ماشین خود را بشویید؛ تا لکههای چربی هم از بین بروند و ماشین شما کاملاً تمیز شود.

توجه: در اینجا ما تنها راه حل پاک کردن قیر از ماشین را بیان می کنیم. اما ۲ راه ساده وجود دارد که بتوانید در چند دقیقه قیر را از روی ماشین، موتور و هر وسیله نقلیه دیگر، پاک کنید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن