انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین شما نشانه چیست؟

اما در مکان های شهری و نزدیک به محل سکونت و ادارات و اماکنی چون بیمارستان ها که سکوت محوطه اهمیت بالایی دارد،

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اما در مکان های شهری و نزدیک به محل سکونت و ادارات و اماکنی چون بیمارستان ها که سکوت محوطه اهمیت بالایی دارد، این گونه صداها قابل تحمل نمیباشد. موتورهای دیزل بویژه در حجم های بالا و تعداد سیلندرهای زیاد صدای آزار دهندهای تولید می کنند که در فضاهای صنعتی و ساخت و ساز و یا موقعیتهایی که دستگاه میتواند در فاصلهای دورتر از محل حضور افراد و پرسنل و محل سکونت نصب شود مانعی محسوب نمی شود.

دیزل ژنراتور بی صدا در واقع دیزل ژنراتوری است که صدای خروجی از آن توسط یک کاور جاذب صدا جذب گردیده است.

در اين هنگام احساس می کنيد که قدرت ترمز بتدريج کم می شود. وقتی یک موج به سوراخ برخورد می کند بخشی از آن وارد محفظه می شود و بخش دیگری بازتاب می شود.موجی که وارد محفظه می شود به دیواره ی انتهایی صدا خفه کن برخورد می کند و به طرف خارج سوراخ برگردانده می شود.طول این محفظه طوری محاسبه شده که این موج دقیقا بعد از بازتاب موج بعدی از دیواره ی خارجی محفظه،از سوراخ خارج شود.در حالت ایده آل بخش پر فشار موجی که از محفظه خارج شده با بخش کم فشار موجی که از دیواره ی خارجی محفظه بازتاب شده تداخل کرده و این دو موج یکدیگر را خنثی می کنند.

با وجود دکمه ها و کلیدهای متعدد روی داشبورد و نیز نمایان بودن علامت های سفید در زمینه سیاه، آن ها کاملاً خوانا و قابل فهم هستند. عیب یابی خودرو از روی صدا یک تکنیک در مکانیکی خودرو است، با آگاهی از این که دلیل صدای خودرو چیست؟

خروج دود سفید رنگ از اگزوز خودرو نیز از نشانههای خرابی واشر سر سیلندر است و این به معنی قاطی شدن آب با روغن موتور است. ساخت مخزن گازوئیل متناسب با توان و مصرف موتور دیزل .

نصب درب های بزرگ و مناسب در دو طرف کانوپی دیزل ژنراتور جهت دسترسی آسان به قسمتهای مختلف . اگر در شرایط جاده ای یا آب و هوایی خاصی که در بالا به آن ها اشاره شده است از خودروی خود استفاده می کنید، این عمر مفید کمتر شده و در برخی شرایط حتی به ۲ سال نیز خواهد رسید.

استفاده از دستگاه CNC جهت برش و سوراخکاری قطعات برای بالا بردن دقت و زیبایی ظاهری . همچنین در دیوار اتاقک از بلوک سفالی یا سیمانی تو خالی استفاده میشود.

به همین دلیل در بسیاری از موارد استفاده از کانوپی سایلنت یک مخزن اگزوز اولیه در داخل کانوپی ساینت تعبیه میگردد.

اگر هر دو این موج ها در یک زمان به پرده گوش برسند، صدایی نخواهید شنید چون موج ها یکدیگر را خنثی میکنند. کانوپی سایلنت کل فضای اطراف دیزل ژنراتور را در بر گرفته و دارای کیفیت ها و در نتیجه مقادیر مختلف صدای خروجی هستند.

برای نمونه، هواکش هایی در دیواره دو طرف اتاقک جهت ورود و خروج هوا باشد و نیز قرار دادن خروجی اگزوز در سقف یا ارتفاعی از دیوار اتاقک. استفاده از خفه کن اگزوز جهت کاهش صدای دیزل ژنراتور . در این ویدیو از سری ویدیو های پیا صنعت به بررسی فرایند کاتالیزور اگزوز خواهیم پرداخت.

آخرین مطالب