از اگزوز ماشین آب میاد نشانه چیست

در لپ تاپ ها ، یک فن دمنده اغلب یک خنک کننده گرمایشی متصل به CPU و GPU را با استفاده از لوله های حرارتی خنک م

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

در لپ تاپ ها ، یک فن دمنده اغلب یک خنک کننده گرمایشی متصل به CPU و GPU را با استفاده از لوله های حرارتی خنک می کند. فیلترهای هوا اغلب بر روی فن های ورودی استفاده می شوند تا از ورود گرد و غبار به داخل کیس و گرفتگی قطعات داخلی جلوگیری شود.

PSU عمدتا در رایانه های مدرن پایین نصب شده است و دارای دریچه های ورودی و خروجی اختصاصی خود است ، ترجیحاً دارای فیلتر گرد و غبار در دریچه ورودی آن است.

این چرخه افزایش دما و کاهش کارایی تا زمانی ادامه می یابد که PSU یا بیش از حد گرم شود ، یا فن خنک کننده آن به اندازه کافی سریع بچرخد تا PSU به اندازه کافی با هوای نسبتاً خنک تامین شود.

در بسیاری از موارد ، خنک کننده همرفت طبیعی کافی است ، اما در برخی موارد ممکن است به فن نیاز باشد. ، بنابراین خنک کننده موثر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کارت گرافیک PCI Express 3.0 × 16 ، از دو فن برای خنک کننده استفاده می کندبرای خنک کردن هیت سینک واحد پردازش گرافیکی یا حافظه روی کارت های گرافیک استفاده می شود.

از آنجا که ویژگی های بیشتر چیپست در واحد پردازش مرکزی ادغام می شود ، نقش چیپست کاهش یافته و تولید گرما نیز کاهش می یابد. برای خنک کردن هیت سینک CPU (واحد پردازش مرکزی) استفاده می شود.

برای تقویت این بخش از خودرو میتوانید از لولههای اگزوز تقویتشده یا اسپرت استفاده کنید که به دلیل داشتن قطر بیشتر و مبدل کاتالیزور ارتقاءیافته، قدرت خودرو را به مقدار قابلتوجهی افزایش میدهد. اگر موتور به این علت خفه کرده باشد باید با باز نگه داشتن دریچههای ساسات و گاز و نیز با استارت زدن سوخت اضافی موتور را از آن خارج کرد تا موتور با همان مقدار سوختی که لازم دارد روشن شود.

با افزایش دمای PSU ، رسانایی اجزای داخلی آن کاهش می یابد. در حالی که منبع تغذیه (PSU) دارای یک فن با چند استثنا است ، از آن برای تهویه مورد استفاده نمی شود.

این صفحه در فروشگاه آنلاین یدک یار برند "خرید منبع اگزوز پراید" برند رضا مشهد سمت عقب اختصاص پیدا کرده است. اگر نگاهی به داخل این منبع اگزوز بیندازیم متوجه میشویم که گازهای اگزوز و امواج صدا هر دو از لوله مرکزی وارد میشوند.

در لپ تاپ های بازی و ایستگاه های کاری موبایل ، ممکن است از دو یا چند فن سنگین استفاده شود. اگزاست فن دبل دارای دو مدل پروانه: خم به جلو(دبل فوروارد)در 18 سایز متفاوت و خم به عقب (دبل بکوارد)در 19 سایز متفاوت می باشد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن