آشنایی با سیستم اگزوز خودرو - کیان باتری، خرید اینترنتی باتری ماشین

عوض نکردن به موقع صافی بنزین و وجود ایراد در شمع های خودرو نیز از دلایل دیگر شنیده شدن صدای پت پت از اگزوز هس

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

عوض نکردن به موقع صافی بنزین و وجود ایراد در شمع های خودرو نیز از دلایل دیگر شنیده شدن صدای پت پت از اگزوز هستند. همچنین به جز سنسور اکسیژن در صورتی که سوزن انژکتور نیز کثیف باشد صدای پت پت از اگزوز شنیده میشود.

این عامل اصلی ترین دلیل شنیده شدن صدای انفجار از اگزوز است و زمانی اتفاق میافتد که مقدار خیلی زیادی از بنزین وارد موتور شده باشد. وارد نکردن فشار و شتاب نا به جا به ماشین و سرویس به موقع خودرو، بررسی قطعات مختلف از جمله وایر ها و سیم های اتصال اگزوز میتواند تا حد خوبی از عطسه زدن اگزوز خودروی شما جلوگیری کند.

فرمان کامپیوتر خودرو، جهت احتراق قوی تر به کویل نیز موجب عطسه زدن خودرو میشود. خرابی واشر سر سیلندر که موجب ورود روغن و آب به محفظه موتور شده و گازهای خروجی را دستخوش تغییرات میکند. این بخش وظیفه دارد تا دودهای خروجی را از مجاری موجود در سیلندر بگیرد و به لوله اگزوز منتقل کند.

یکی از نکات جالب نمایشگرها این است که چه در حالت نرمال و چه در حالت تیپ ترونیک شماره دنده را برای شما به نمایش میگذارد. تمام شدن عمر اگزوز خودرو باعث میشود احتراق سوخت به خوبی انجام نشود و گاز زیادی از اگزوز خارج شود که در مسیر و به خاطر وجود گرمای زیاد منفجر شود.

مورد بعدی در راه افزایش راندمان حجمی موتور استفاده از سیستم مانیفولد ورودی یا خروجی تغییر یافته (یا استفاده توام از هر دوی اینها میباشد) وقتی شما از مانیفولد تغییر یافتهای که به صورت تخصصی جهت عبور حجم یا سرعت عبور گاز بیشتری ساخته شده استفاده میکنید در حقیقت به موتور توانايی مکش بیشتر و سریعتر هوا و تخلیه سریعتر و کاملتر گازهای حاصل از احتراق را میدهید که این مورد خود باعث بهبود چشمگیر راندمان حجمی موتور میشود.

سیستم اگزوز چطور باعث افزایش شتاب و قدرت موتور میشود؟ اگر علت عطسه زدن خودرو دادن شتاب نا به جا نباشد، احتمالا مشکل از فرمان کامپیوتر خودرو است.

البته از این مدلها چندان استقبال نشد. به دلیل این که سیلندر نمیتواند فشار کافی را ایجاد نماید، ممکن است نتواند به درستی کار کند.

کم بودن کشیدگی رینگ ، شکستگی یا ساییدگی رینگ ها و ساییدگی جدار سیلندر می تواند سبب ایجاد این نوع صدا شود .

از جمله وظایف عمده آن میتوان به کاهش آلایندگی، صدا و دما اشاره کرد و اگزوزها که از ۴ بخش متصل به موتور، میانی و انتهایی و اتصال به بدنه هستند این وظایف را نیز بهعهده دارند.

چون تا زمانیکه عامل اصلی خرابی ریشه یابی نشود صرفا تعویض کاتالیزور مشکل را حل نمیکند و پس از مدتی دوباره عملکرد آن را با مشکل مواجه میکند. سرعت خروج گاز و دود در این مدل خیل یبالاست چرا که در طراحی آنها از آلیاژهای خاصی استفاده شده است.