4 راه‌هایی که توییتر بدون اطلاع من، قلعه بادی من را نابود کرد

از جمله پرندههای مهاجری که به این تالاب کوچ میکنند میتوان به غاز وحشی، حواصیل، مرغ سقا، شاهین، پرلا، عقاب شاه

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

از جمله پرندههای مهاجری که به این تالاب کوچ میکنند میتوان به غاز وحشی، حواصیل، مرغ سقا، شاهین، پرلا، عقاب شاهی، مرغابی، قره غاز، باکلان و قو اشاره کرد. تالاب بینالمللی یکی از جاهای دیدنی فریدونکنار است که در بخش جنوبی این شهرستان قرار دارد. فریدونکنار جاهای دیدنی زیادی دارد و من در این مطلب تلاش کردم تا به بررسی بهترین جاهای دیدنی فریدونکنار از نگاه خودم بپردازم. این روستا ۶ آببندان دارد که آن را بازسازی کردهاند. بعضی از محلیها معتقدند که چون «فریدون جم» یکی از نبیرههای جمشید این منطقه را پیدا کرده به آن فریکنار گفته میشود. باید اشاره کنیم که این شهربازی 100 درصد مخصوص بچهها نیست و دستگاههای بازی برای سرگرمی بزرگسالان هم در آن پیدا میشود. اگر در سفر به شهر دبی در کشور امارات علاوه بر خرید کردن و بازدید از آثار و بناهای تاریخی به تفریح هم نیاز دارید، باید به شما بگوییم که در شهر دبی گزینههای جذابی برای تفریحات خانوادگی تدارک دیدهاند. در ادامه بعضی از دیدنی های طبیعی فریدونکنار را به شما معرفی میکنم تا بیشتر برای سفر آماده شوید. جاذبه های طبیعی فریدونکنار کجاست؟ شهربازی برج میلاد یکی از جدیدترین و طبیعتاً از بهترین شهربازی های تهران است. Th is was creat᠎ed with the help  of G​SA Con᠎tent G᠎ener​ator Demoversion.

در زمانهای قدیم از این قلعه بهعنوان برج دیدهبانی استفاده میکردند. گردشگران زیادی این شهرک را بهعنوان مقصد گردشگری و یکی از جاهای دیدنی مازندران انتخاب میکنند. یکی از تفریحات من در بهار و تابستان، سفر به شمال است؛ یعنی درست وقتی که تهران گرم است و نمیتوانم زیاد بیرون از خانه باشم، جنگل و ساحل شمال بهترین انتخاب برای سفری کوتاه در خنکای طبیعی هواست. اگر به دیدن پرندگان رنگارنگ از نزدیک علاقه دارید، این باغ میتواند بهترین انتخاب شما در سفر به فریدونکنار باشد. اگر سرسره بادی را با آب استفاده می کنید پس از هر بار استفاده باید آن را تمیز کنید باد آن را خالی کنید و در جای خشک نگهداری کنید. این قلعه بادی برای استفاده سنین 2 تا 10 سال مناسب است و در خرید قلعه بادی کودک باید به این نکته حتما توجه داشته باشید . وقتی به رایانه نیکان رسیدید کمی جلوتر بروید تا به دو راهی برسید، به سمت راست بروید و از جاده آمل به فریدونکنار به سمت بنه برانید تا به روستای ازباران برسید. اگر شما هم دوست دارید از آن دیدن کنید و چند ساعتی را در این قلعه بزرگ با خانواده تفریح نمایید، از همین الان میتوانید بلیط پرواز و هتل خود را از سایت الی گشت به صورت کاملا آنلاین رزرو نمایید و سپس با خیال راحت به سفری خاطره انگیز و رویایی با عزیزان خود بروید.

برای اینکه به روستای ازباران بروید باید به سمت غرب شهر فریدونکنار حرکت کنید. زیبایی وصفناپذیری که فقط باید آن را دید تا متوجه شد چطور جنگل و دریاچه میتوانند شگفتی بیافرینند. یک کودک هفت ساله در بریتانیا که مشغول بازی در یک "قلعه بادی" بود در پی وزش شدید باد و به حرکت در آمدن قلعه، کشته شد. یکی از مهمترین بناهای تاریخی فریدونکنار تپهای است که در آن قلعهای هزار ساله قرار دارد. این روستا در بخش جنوب شرقی شهر واقع شده و با شهر حدود ۱۳ کیلومتر فاصله دارد. یکی از معروفترین جاهای دیدنی فریدونکنار، بندرگاه این شهر است. این بندرگاه یکی از قدیمیترین جاذبهها و جاهای دیدنی فریدونکنار است که خیلی از گردشگران بازدید از آن را اول فهرست دیدنیهای این منطقه قرار دادهاند. در فصل تابستان که فصل سفر به شهرهای شمالی کشور است، گردشگران زیادی این شهرک را برای اقامت و سفر انتخاب میکنند. این شهرستان زیبا با آن جنگلها و ساحل زیبایش یکی از بهترین خاطرات سفر من است. از سال ۱۳۲۰ تا ۱۳۷۰ و در تقسیمات سیاسی کشور به دهستانی در شهرستان بابل تبدیل شد. افرادی که در روز افتتاحیه در این پارک حضور پیدا میکنند، متوجه خواهند شد که اسم آن به رکوردهای گینس اضافه شده است یا خیر.

موجشکنها و اسکلههای این بندرگاه در سال ۱۳۸۱ ساخته شدند و به این ترتیب این منطقه تکمیل شد. با وجود خاک مرغوب، شالیکاران کود کمتری برای کشت استفاده میکنند و بنابراین نمونه برنجهای این منطقه کیفیت بالاتری دارد. البته بعضی دیگر میگویند که پادشاهان کیانی که فریدون نام داشت، روزی سوار بر کشتی تصمیم گرفت بنایی محکم در کنار ساحل این منطقه بسازد و به همین دلیل هم به اینجا فریکنار گفته میشود. امروزه محصولات این شرکت در بیش از 110 کشور در شش قاره دنیا عرضه میشود و در حال حاضر تقریباً 1100 محصول را در چهار دسته اصلی ارائه داده است. داشتن پوشش مناسب در زمان مراجعه به این پارک باعث میشود که شما با فراغ باز و راحت بتوانید در این پارک تفریح کنید و از سفر خود به شهر دبی لذت ببرید. شهر بزرگ و مدرن دبی جاذبههای فراوانی گردشگری فراوانی دارد که شاید شما در یک سفر نتوانید از همه این جاذبهها به صورت یکجا دیدن کنید. همه اسم فریدونکنار را شنیدهایم اما آیا میدانید فریدونکنار کجاست و بهترین زمان سفر به فریدونکنار کی است؟

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن