4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

امنیت خانواده و خودروی خود را با انتخاب لنتهای اصلی تضمین کنید. سرعت سوخت دور آرام را به مقدار مشخص تنظیم کنی

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

امنیت خانواده و خودروی خود را با انتخاب لنتهای اصلی تضمین کنید. سرعت سوخت دور آرام را به مقدار مشخص تنظیم کنید.

۶ سیلندر خطی به حجم ۴۰۹۳ سانتیمتر مکعب به قدرت ۱۱۰ اسب بخار در ۳۸۰۰ دور در دقیقه و ضریب کمپرس ۸.۲۵ بر یک که بهوسیله یک کاربراتور «راچستر» تغذیه میشود.

البته در برخی از مواقع نیز نشتی شلنگها یا سیستم ترمز سبب میشود که سطح روغن پایین بیایدکه میبایست سریعا به نمایندگیهای مجاز جهت رفع نشتی سیستم ترمز مراجعه کرد.

سیستم اگزوز یا مبدل کاتالیتیک وصل شده است. این نوع لنتها راحتتر خنک میشوند، عمر بیشتر دارند و بسیار کم صدا هستند چون صدایی که تولید میکنند از دامنه فرکانس شنوایی انسان خارج است.

این لنتها برای استفاده در شهر بسیار مناسب هستند، چرا که میزان ساییدهشدن آنها قابل قبول است، صدای مزاحم و ناهنجار تولید نمیکنند، دیسک ترمز را نمیسایند و ذرات معلق مضر برای سلامتی شما و اطرافیان در فضا پراکنده نمیکنند.

آنها به شدت ساییده شده و تولید دود، بوی نامطبوع و صوت میکنند. این کار صحیح نیست؛ چرا که پایین آمدن سطح روغن ترمز، نشانگر زمان تعویض لنت ترمز بوده و در صورت تعویض آنها خواهید دید که سطح روغن دوباره بالا میآید.

برخی از افراد در صورت مشاهده کمشدن روغن ترمز اقدام به اضافهکردن روغن میکنند تا سطح روغن به حد مجاز برسد. مالک خودرو نیز با ابراز خرسندی از سلامتی دختر جوان از او خواست دیگر اقدام به چنین اعمال خطرناکی نکند.

با هدف كاهش صداي ناشي از اگزوز موتورها؛ صدا خفهكن انعكاسي در كشور طراحي … به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، بخش قابل توجهی از انتشار کربن دی اکسید در بخش حمل و نقل حاصل میشود و به عنوان مثال در اروپا نزدیک به ۴۰ درصد از میزان انتشار گازهای آلاینده مربوط به بخش حمل و نقل و از کامیونها است.

این صدا در برخی از اوقات به قدری بلند و گوشخراش است که نمیتوان با آن کنار آمد، اما دلیل این صدا را میتوان به پایینبودن کیفیت لنتها مرتبط ساخت؛ این در حالی است که با نصب لنتهای با کیفیت و ساخت شرکتهای معتبر با این مشکل مواجه نمیشویم.

در سال ۲۰۰۸ و در اوج بحران مالی ۲۰۰۷-۲۰۰۹، این شرکت بار دیگر مذاکراتی را با شرکت جنرال موتورز برای خرید برند پونتیاک آغاز کرد. در لنت ترمزهای سرامیکی، فیبرهای فلزی وجود دارند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن