4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

به دلیل وجود مشکل در مدارات سوخترسانی یا خرابی انژکتورها، سوخت کافی به موتور نمیرسد. در این مطلب از کیان باتر

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

به دلیل وجود مشکل در مدارات سوخترسانی یا خرابی انژکتورها، سوخت کافی به موتور نمیرسد. در این مطلب از کیان باتری قصد داریم بیشتر با علائم خرابی شمع موتور سیکلت و همچنین علت سیاه شدن شمع موتور سیکلت صحبت کنیم.

در ادامه این مطلب از راهنمای خرید سر اگزوز خودرو توجه شما را به ۲۵ مدل برتر از این نوع محصولات جلب می نماییم. کاتالیست یا همان مبدل در قسمت پایانی اگزوز خودرو نصب می شود و طی فرآیندهای شیمیایی که با فلزات و گازهای سمی می دهد از آلودگی محیط زیست می کاهد.

31 - عدم رعایت فاصله مناسب با وسیله نقلیه جلو یا عدم توجه به جلو در صورتی که منجر به تصادف شود . اکثر مشکلات اگزوز را می توان با توجه به صداهای ناآشنا و یا نگاه کردن به زیر خودرو تشخیص داد.

حال پس از گذشت 15 سال و چهار نسل از سراتو، سایپا شروع به تولید نسل دوم این خودرو کرده که البته جالب است بدانید تولید این خودرو در کیا موتورز به سال 2008 باز میگردد. این نسخه نیز دارای چندین زیر مجموع بود که برخی تنها دارای دو توپ 20 م م ریشه بال بودند و برخی هر سه سلاح ثابت را داشتند(چهار توپ و دو مسلسل که دو ملسل در دماغه و چهار توپ در بال قرار داشت).

فرض کنید دریچه گاز در یک مقدار ثابت قفل شده و تغییر نمی کند. این سنسور که بر روی دریچه گاز نصب شده به محض تغییر زاویهی دریچه گاز ، جهت و میزان باز شدگی را به کامپیوتر خودرو اعلام میکند در نتیجه موتور خودرو خود را برای این تغییرات آماده میکند و مدت زمان رسیدن به تعادل به کمتر از 0.1 ثانیه کاهش پیدا میکند.

بعد از احتراق ، ترکیبات دود توسط سنسور اکسیژن بررسی شده و دستورات لازم جهت کاهش آلایندگی اعمال میشود. سنسور دریچه گاز دقیقا در همین نقطه کارایی خود را نشان میدهد. با توجه به میزان مقاومت کلی سطح نیکلی و دقت اندازهگیری مقاومت الکتریکی، میتوان دقت محاسبهی زاویه دریچه گاز را محاسبه کرد.

میزان هوای موجود در منیفولد هوا توسط سنسور مپ و به وسیله ی اندازهگیری فشار هوا اندازه گیری میشود و متناسب با این میزان هوا ، مقدار مشخصی سوخت به هوا اضافه شده و در موتور محترق میشود ، از طرفی بسته به فشاری که در موتور ایجاد میشود و همچنین سرعت دوان موتور ، زمان ایجاد جرقه محاسبه میشود.

آخرین روز کار آموزی با لیست برداری از تمام مجله هایی که (تعداد آنها هم کم نبود) در آرشیو فنی کارخانه موجود بودند به پایان رساندم . در نتیجه میتوان گفت منیفولد ها قطعاتی هستند که وظیفه آن ها دریافت و سپس هدایت دود و گاز ناشی از احتراق در موتور و سیلندر ها به بخشی دیگر میباشد.

این میلهی مسی به صورت مکانیکی به دریچه گاز متصل میشود و در نتیجه موقعیت دریچهی گاز دقیقا مشخص میشود.

موتورهاي گاز سوز که از عملکرد بنزینی تبدیل به موتور گاز سوز شده اند داراي اگزوزهایی با درجه حرارت بیشتر هستند. میلهی مسی به برق خودرو متصل شده و بر روی سطح نیکلی از موقعیت 0 تا 98 درجه جابهجا میشود.

آخرین مطالب