4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

افزایش مصرف سوخت بدون افزایش شتاب نیز این مساله را تایید می کند. نصب این دو قطعه باغث افزایش مصرف سوخت در حد

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

افزایش مصرف سوخت بدون افزایش شتاب نیز این مساله را تایید می کند. نصب این دو قطعه باغث افزایش مصرف سوخت در حد محسوسی می شود.

اگر خروجی های این قطعه و لوله های آن در مقابل دود مقاومت نشان دهند دود داخل سیلندر مانده و کامل تخلیه نمی شود. ل.له اگزوز یکی از مهمترین قسمت های سیستم تخلیه است جنس این قطعه و متعلقات آن باید مقاومت کمی در برابر دود خروجی داشته باشد.

البته باید این نکته را یادآور شوم که هاوارد بدون هدرز یا هدرز بدون هاوارد تاثیر چندانی بر خودرو نخواهد داشت. پس هرچه بتوان قوس این قطعه را کم کرد و مجاری آن را صاف و صیقلی تر شکل داد دود سریعتر سیلندر را ترک می کند.به ابن گونه مانیفول ها هدرز گفته می شود .

ب ـ ترمز دستي كه قادر باشد وسيله نقليه را به هر صورتي كه بارگيري شده باشد در شيب 16 درصد سربالايي و يا سرازيري در حال توقف نگهدارد و سطوح ترمزكننده آن با وسيلهاي كه تنها مكانيكي بوده، مورد استفاده قرار گيرد.

درب پوش موتور در شعاع دید راننده نیست که علاوه بر دید بهتر به عنوان خودروی مینی، هدایت خودرو در ترافیک نیز آسان می شود، ولی با این حال این دسته از اتومبیل ها فرم رانندگی خود را دارند.

این قطعه، معمولا یکپارچه بوده و از لوله های بزرگی تشکیل می شود که دود را به لوله اگزوز هدایت می کند.

ناخالصی های سوخت چون بزرگتر از سوراخ های کاغذ هستند روی آن گیر کرده و سوخت که دارای مولکول های ریزتری است از داخل منافذ عبور می کنند. منظورم فقط اين نکته هست که اين ماشين هم مثل بقيه ماشينها ممکنه روغن ريزي داشته باشه و حتي واشر سر سيلندرش هم بسوزه ولي چون آدم فني که بخواد با اون کارکنه کم پيدا ميشه اونو بزرگنمايي ميکنند .

همچنین چون لوله اگزوز در پایین ترین نقطه خودروقرار دارد با سبکتر شدن آن نقطه ثقل خودرونیز تغییر کرده و پایداری بهتری به خودرو می دهد.

گشاد کردن و صیقلی کردن این مجاری باعث می شود سیلندر برای تخلیه دود هیچ فشاری تحمل نکند و همچنین مقاومتی در برابر این دود خروجی وجود نداشته باشد.

همچنین این لوله باید سبک باشد. به صورت استاندارد در بازار یافت میشود فقط باید دقت داشت که جنس با کیفیت ومعتبر خریداری کرد تا بتواند نیاز شما را برطرف کند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن