حرکت زننده جوان 24 ساله با اگزوز ماشین در ملا عام + عکس

همانطور که میبینید ، داخل رزوناتور ، لوله ای توری مانند و سوراخ دار وجود دارد و اطراف این لوله را با الیاف نس

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

همانطور که میبینید ، داخل رزوناتور ، لوله ای توری مانند و سوراخ دار وجود دارد و اطراف این لوله را با الیاف نسوز پر کرده اند ولی ممکن است داخل رزوناتور را به جای یک لوله سوراخدار ساده به شکلی پیچیده تر و بهینه تر نیز طراحی کنند.

شرکت مهیا اگزوز خراسان،با خرید کاتالیزور ها، با بالاترین قیمت روز جهانی و بازیافت آن ها در سریع ترین زمان ممکن در جهت حفظ محیط زیست گام بر می دارد. تقریبا همگی ما با موتورسیکلت و بطور خاص صدای غرش موتورسیکلت در محیط اطرافمان آشنایی داریم یا یکی از طرفداران پروپاقرص این وسیله نقلیه هستیم.

نصب شده بر روی پنجره یا پنجره دیوار با یک سوراخ تهویه. در شکل زیر ، یک نمونه مبدل کاتالیتیک که معمولا کاتالیسور نامیده می شود را مشاهده می کنید. این مدل از منبع اسپرت 76 رنگی با داشتن ریموت کنترل و موتور روی منبع قابلیت باز و بسته شدن دریچه خروجی گازها را دارد که به این شکل می توان صدای خودرو را تغییر داد.

اکنون به نحوه استفاده از رزوناتور و منبع اگزوز می پردازیم. در شکل زیر ، داخل یک نمونه رزوناتور ساده را مشاهده می کنید. در شکل زیر تفاوت فضای اشغال شده توسط یک هدرز و منیفولد خروج دود را مشاهده می کنید.

در شکل زیر یک نمونه منیفولد خروج دود خودروی چهار سیلندر را میبینید. در شکل زیر ، یک جفت لوله اگزوز ، که در دو طرف بلوک سیلندر یک خودرو شش سیلندر خورجینی قرار می گیرند را مشاهده می کنید.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ایران به بخش اوراسیا اضافه شده و ما در آذربایجان تولید خودرو داریم اگر بتوانیم به ۳۰ درصد داخلی سازی در آذربایجان برسیم آن زمان برای صادر کردن خودرو به اوراسیا معافیت پیدا می کنیم و یکی از قسمت هایی که برای داخلی سازی آن برنامه داریم بخش اگزوز است و ما به غیر از اگزوز خودرو خراسان به جای دیگر فکر نمیپکنیم که این موضوع می تواند باعث گسترش بازار قطعه سازان ما شود و برای ساخت برخی قطعات خودرو در داخل کشور نیاز داریم صنایع بزرگتر ما مواد اولیه را آن را تولید کنند.

موتور احتراق اتومبیل در صورت کار کردن گاز و دود قابلتوجهی را تولید میکند که اگر از موتور خودرو خارج نشود باعث آسیب رسیدن به موتور خواهد شد. معمولا تا این مرحله از سیستم خروج دود در همه خودروها مشترک است ولی از اینجا به بعد که سعی در کاهش آلودگی صوتی دودهای خروجی خودرو می باشد ، تفاوت های فراوانی می بینیم.

ساختار محفظه ها و لوله های آن به گونه ای طراحی شده که صدا را تا حد امکان خفه کند. همانطور که مشاهده می کنید ، هدرز باعث می شود ، دودهای سیلندرها دیرتر ترکیب شده و در نتیجه عدم ازدهام دودها در خروجی هدرز ، دودها راحت تر خارج شده و عملکرد موتور بهتر می شود.

علاوه بر رزوناتور ، از منبع اگزوز نیز کمک می گیرند ، در شکل زیر ، یک منبع اکزوز مشاهده می کنید. در شکل زیر ، یک نمونه رزوناتور را مشاهده می کنید. در ساده ترین حالت ، یک عدد رزوناتور و یک عدد منبع اگزوز قرار می دهند.

باعث افزایش شدید صدای خروج دود می شود ، برای کاهش صدای خروج دود از اگزوز ، منبع اگزوز معمولا فشار منفی ایجاد می کند یعنی با اتاقک ها و توری هایی که در درون خود دارد باعث می شود خروج دود کمی با سختی و فشار بیشتری انجام بگیرد اگرچه این امر برای عملکرد بهینه موتور مطلوب نیست ولی اثر بسیار مهمی در کاهش آلودگی صوتی دارد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن