4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

مدل های دوره اتحاد جماهیر شوروی برای مسابقات در بین کشوری – “Kovrovets”، “IL”، “مینسک” و “طلوع” است. حداکثر سرعت این موتورسیکلت طبق اعلام سازنده اش 125 کیلومتر است که برای موتورسیکلتی در کلاس تریل های کم حجم مناسب است.

علاوه بر این عمر موتور برقی با توجه به تعداد کم قطعات متحرک به کار رفته در آن و همچنین کیفیت بسیار بالای آن ها، بسیار بیشتر از عمر 10 ساله ی موتور های بنزینی می باشد.

بلکه تعداد دندههای بیشتر با کنترل تقسیم سرعت و قدرت باعث تاثیر بر مصرف بهینه سوخت میگردد و باعث میشود که در سرعتها و شتابهای بالا مثلا ۸۰ کیلومتر لرزش کم شود و موتور به صورت نرم کار کند. از آنجا که موتور برای نرم کار کردن به روغن روان کننده احتیاج دارد، سرو صدای زیاد پیستون ها اغلب می تواند ناشی از پایین آمدن سطح روغن باشد.

سرو صداهای ماشین می تواند سرنخ هایی در مورد مشکلات آن به شما بدهد. شما می توانید از راهنمای زیر برای شناخت انواع صدای خودرو و معنی هر کدام از آنها استفاده نمایید.

از طرف دیگر سودجویانی به دلیل وجود فلزات گرانبهاء در این قطعه به باز کردن این قطعه و جمع­ آوری آن برای بازیافت فلزات آن میکنند. با توجه به شفافیت قیمتی رگلاژ، دیگر نیازی به مذاکره و چانه زدن با تعمیرگاه را نخواهید داشت و از قیمت اعلامی تعمیرکار نیز شگفت زده نخواهید شد.

در موتورهای احتراق داخلی، مکانیزم چرخش دود خروجی موتور(به انگلیسی: Exhaust gas recirculation) به صورت مخفف (EGR) روشی است که طی آن با کاهش دمای موتور، نیتروژن اکسید (NOx) خروجی از اگزوز کاهش مییابد.

مخزن اگزوز نیز نقش مؤثری در خارج کردن هوای موتور به بیرون دارد. اگر صدای زوزه موتور ماشین را میشنوید امکان دارد مشکل از تسمه باشد.

اگر با هر بار سرعت گرفتن صدای بلندی می شنوید، مشکلی در سیستم تعلیق اتومبیل تان وجود دارد. زیرا با سرعت زیاد در اطراف سیستم قرقره گردش می کنند. به عبارت دیگر، این ماده سرعت واکنش های شیمیایی را افزایش داده و در پایان خود بدون تغییر باقی میماند.

به عبارت بهتر، سولفید هیدروژن زمانی تولید می شود که گوگرد در دمای پایین توسط لایه اکسیدی جذب شده باشد. این صدا به طور حتم مربوط به لنت ترمز میباشد که بسته به این که چه مقدار از زمان تعویض لنت گذشته صدای بلندتری به گوش میرسد.

این صدا هنگام فرسوده شدن تسمه به گوش شنیده میشود و میتواند مربوط به تسمه تایم یا تسمه دینام باشد. صدای سوت شنیده شده می تواند بخاطر خروج هوا از این سوراخ ها باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *