4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

علل: شرایط افروختگی (Over heat) ناشی از خودسوزی ، اوانس بودن بیش از حد جرقه، وجود رسوبات احتراق در محفظه احتراق، مقادیر اندک مخلوط سوخت و هوا، ضعیف بودن دلکو، سوخت با کیفیت پایین باعث ایجاد چنین شرایطی می شود.

پس از عمل احتراق، دود توسط سوپاپها به لوله اگزوز و خارج موتور هدایت میشود. این عمل باعث می شود تا روغن موجود در سیستم به گردش دربیاد و واشرها لوله ها و قطعات سیستم روغن کاری شوند.رعایت ان موضوع احتمال نشت گاز و بوجود آمدن خشکی در واشرها را کاهش میدهد.

مهم است که به یاد داشته باشید که هرگونه انسداد در لوله اگزوز ، از جمله صدا خفه کننده ، ناگزیر قدرت موتور را کاهش می دهد. در صورتی که واشر گلویی فرسوده شود و گلویی لق شود، صدای موتور قبل از آنکه از طریق مافلر از بین برود به بیرون درز می کند که در نتیجه باعث شنیدن صدای بلندی از زیر خودرو خواهد شد.

این اتفاق میتواند علتهای مختلفی داشته باشد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد. پارگی منجیدها باعث افتادگی اگزوز و خمیدگی آن شده و ممکن است به منبعها نیز آسیب وارد کند.

حق بیمه بسیار کمتر از حق بیمه گاز است. توضیح مشکل : با گاز ندادن از موتور صدای کلیک و برخورد فلز ضعیف شنیده می شود.این صدا با گرم شدن موتور بیشتر می شود و هنگام حرکت معمولا شنیده نمی شود.

بخش معدن و استخراج مواد معدنی در سراسر جهان به شدت وابسته به قدرت موتور دیزل به بهره برداری از منابع طبیعی مانند شن، ماسه، فلزات گرانبها، سنگ آهن، نفت، گاز و زغال سنگ است.

مایع دیفرانسیل، هیپوئید، روغندنده یا هرچه شما با آن راحت هستید، بسیار غلیظ است، گویی مانند عسل است و بوی تندی دارد، بهطوری که اگر این مایع را روی دستان خود بکشید، بوی آن تا روزها ازبین نمیرود. موتور خودرو شامل اجزای مختلفی مانند سیلندر، پیستون، میل لنگ، شاتون، شمعها، سوپاپها و سرسیلندر است.

این سیستم، مشابه کروز کنترل معمولی، سرعت خودرو را بر اساس سرعت مورد نظر راننده که تنظیم شده است، کنترل میکند.با این تفاوت که این سیستم از آنجاکه مجهز به حسگرهای خاصی میباشد، سرعت خودرو را با توجه به فاصله تا خودروی جلویی تنظیم میکند.

این سیستم در حال حاضر فقط یک مفهوم است و محققان تخمین میزنند که تحقق این سیستم در دنیای واقعی چند سال طول خواهد کشید. گفتم: شهيد ثاني مكانيك و شهيد فيروزي از شهرستان بجنورد راننده پايه يك است.

توجه: بلند بودن صدای موتور خودرو باید هر چه سریعتر در یک تعمیرگاه توسط تعمیرکار ماهر علت یابی شود تا از هزینههای گزاف اضافی جلوگیری شود. روش بررسی: در صورتی که صدا از زیر خودرو می آید، به زیر خودرو رفته و بررسی کنید که اگزوز در مکان وصل شدن به موتور دارای لقی هست یا خیر.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *