4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

در صورت فقدان و یا کمبود روغن موتور، دشمن اصلی دستگاههای مکانیکی یعنی نیروی اصطکاک مزاحم، وارد عمل شده و خیلی زود آن وسیله را به آهن پارهای غیر قابل مصرف تبدیل میکند.

همچنین بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، 95 درصد موتور سیکلت های موجود کاربراتوری بوده به همین دلیل با مصرف بالا و احتراق نامناسب سوخت به شدت موجب افزایش آلودگی هوا می شوند.

بعد از آن که سوخت اضافی را از موتور خارج کردید به سرعت رطوبت شمع را خشک خواهید کرد. محفظه احتراق هم از تجمع روغنهای سوخته بر روی شمع در امان نخواهد بود و باعث عدم جرقه زنی و کاهش قدرت موتور میشود.

با اینکه مبدل های کاتالیزوری بیشتر نیتروژن اکسید را به نیتروژن و اکسیژن تبدیل می کنند، اما در این فرآیند مقدار خیلی کمی هم نیترو اکسید (N2O) تولید میشود. همچنین پلیس در صورت مشاهده وانت بارهایی که با نصب بلندگو اقدام به فروش اقلام مختلف همچون میوه و سبزی می کنند، با آنها برخورد خواهد کرد.

همچنین این فن ها دارای بادبزن ،شافت و یاتاقان هستند. بهتر است اگر مبتدی هستید این کار را به یک تعمیر کار خبره بسپارید و خودتان هوس دستکاری موتور سیکلت خود را نکنید.

ما می دانیم حتی با پیشرفت موتور برقی، آن ها جایگزین موتور های بنزینی نخواهند شد. در پایان توصیه میشود از روغن استاندارد ومورد تایید کارخانه سازنده در پیشرانه خودروتان استفاده کرده و در بازه های زمانی معین و حتی پیش از موعد، روغن موتور و فیلتر آن را تعویض نمایید.

البته شما حتی میتوانید آن را با یک سر اگزوز دو لول یا هفت رنگ ترکیب کنید تا بیشترین توجه را به خودروتان جلب کنید.

گاهی اوقات امکان دارد به دلیل معیوب بودن واشر سرسیلندر، روغن به درون محفظه سیلندر راه پیدا کرده و شروع به سوختن نماید؛ در این وضعیت مشکل روغن سوزی صرفا با تعویض واشر سرسیلندر رفع خواهد شد؛ البته احتمال بروز این مورد نسبت به دو حالت دیگر بسیار کمتر است.

همچنین اگر پیشرانه از نوع سیلندر خشک (بوش جدانشدنی) نظیر پراید و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ باشد، در صورت آسیب دیدن سطح داخلی دیواره سیلندرها، بایستی بلوک موتور به طور کامل از روی خودرو پیاده شده و به جهت رفع عیب راهی کارگاه تراشکاری گردد.

تکلیف نشتی روغن که مشخص است و میتوان آثار آن را با چشم مشاهده کرد و نسبت به رفع آنها در تعمیرگاه اقدامات لازم را به عمل آورد. نباید اجازه داد هیچ عاملی از جمله نشتی و یا روغن سوزی سطح روغن موتور را کاهش دهد.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *