4 راه برای کاهش صدای اگزوز ماشین!

اتومبیل ریو به سرعت شتاب میگیرد با اولین ترمز خود روی ریو ظرف زمان 4.5 ثانیه از سرعت 120کیلومتر به 60 کیلومتر درساعت رسیده و با همین سرعت تست ترمزبر روی سنگهای گرانیتی انجام می شود.دراولین تست ترمز نمره قابل قبولی بدست می آید.پس از عبور از پیچ اول با سرعت نسبتاً زیادی وارد پیچ دوم می شویم اما ریو تعادل چندانی درپیچ تنگ دوم را ندارد.می توان گفت فرمان پذیری وسیستم شاسی درمقابل فشارهای جانبی وناگهانی کمی عاجز اند.

درمورد تست سنگ فرش ها نیز صدای شاسی وشیشه ها، داشبورد، قسمتی از کنوسل وحتی فرمان اتومبیل آنچنان آذار دهنده نمی باشد.در قسمت بلژیکی عملکرد فنرها درمقابل با سرعت زیاد خودرو بسیار خوب وقابل توجه است. معمولاً اینگونه تست ها بصورت کند درحدود ماکزیمم سرعت 50کیلومتر توسط کارشناسان سایپا انجام می شود که البته نمی توان راهی مفید برای کشف عیوب دانست.اما امروز اولین روزی است که سایپا صدای غرش واقعی کیا ریو راخواهد شنید.

این گزارش می افزاید:صادرات خودروی ریو سایپا پس از آن میسر گردید که بر اساس ممیزی سالانه گروه کیفیت شرکت کیا-هیوندای کره جنوبی، در سال 2006، خودروی ریو در سایپا با کسب امتیاز بسیار خوب در بین محصولات 17 شرکت همکار شرکتهای کیا-هیوندای در کشورهای مختلف، رتبه دوم را کسب کرد.

سایپا تاکنون 30 هزار پراید نیز به سوریه صادر کرده که بالاترین آمار خودروهای خارجی سوریه را تشکیل می دهد .

قیمت ریو های صادراتی سایپا بین 12 تا 13 میلیون تومان است . طبق ارزیابی صورت گرفته تقاضای موجود در بازار سوریه برای خودروی ریو 5 هزار دستگاه در سال است که سایپا این میزان تقاضا را پاسخ خواهد داد .

گفتنی است، حدود 500 هزار دستگاه از این خودرو هم اکنون در خیابانهای کشورهای آمریکا ، اروپایی و آسیایی تردد می کند که نشان دهنده استاندارد بودن این خودرو و مطابقت آن با سلایق مختلف مردم در کشورهای گوناگون است.

جالب است بدانید خط مشی سیاسی و اقتصادی فورد در ابتدای کار هنوز هم مورد توجه بسیاری از فعالان نظامهای اقتصادی و صنعتگران است. آلفیری که همچنان به عنوان راننده نیز در برخی مسابقات شرکت میکرد، در سال ۱۹۲۶ شرکت دیاتو را ترک کرد و خودروی تیپ ۲۶ یعنی اولین محصول مازراتی را تولید کرد.

نکات بسیاری در مورد تعمیر و نگهداری خودرو وجود دارد که به شما کمک می کنند با کمی تجربه و چند ابزار ساده بتوانند خودروی خود را سالم نگهدارید و در هزینه و وقتتان صرفه جویی کنید. البته واکنش صندلی ها دراین وضعیت کمی آزاد دهنده به نظر میرسد.

دراین قسمت صدای اجزای تشکیل دهنده فرمان به گوش نمی رسد اما فرمان اتومبیل کمی در پیچ ها سخت شده و امکان عبور از این مسیر در سرعت های بالای 50 کیلومتر را مشکل می کند.

مطالب زیر نکته های مهم نگهداری خودرو هستند که عمل به آنها باعث می شود کمتر به تعمیرگاه مراجعه کنید و از هزینه های مضاعف تغییرات اساسی نیز در امان بمانید. اگزوزهای دوگانه نسبت به اگزوزهای تک خروجی، باعث کاهش مصرف سوخت خودروها میشوند و همین امر یکی از عوامل رشد و توسعه این اگزوزها در صنعت خودروسازی بود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *